Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem alszik?

Miért nem alszik?

Figyelt kérdés
3 hetes a babám, első gyermekem. 2-3 napja nem alussza végig a két etetés közti időszakot, kb. 1 órával hamarabb felkel és nyűgös, sírdogál, úgy vettem észre, hogy éhes. Eddig úgy nézett ki a napirend, hogy délután fél 4 fele megetettem (tápszeres, sajnos nincs tejem, nem tudom szoptatni)utána kicsit, majd fél 5 - háromnegyed 5 körül lefektettem és 7ig aludt... Ez most borult, fél 6-6 fele felébred. Ez lenne a növekedési ugrás? Vagy mit csináljak? Kérlek, segítsetek...

2014. júl. 27. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Többet szeretne ébren lenni...ez olyan 3-4 hetes kor körül kezdődik..Örülj,hogy nem éjjel kezdte el :D
2014. júl. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, annak tényleg örülök, hogy nem éjjel csinálja. :)

Ekkora babával mit lehet ébren csinálni? Próbáltam ma játszani vele, énekeltem neki, de semmi nem volt jó...

2014. júl. 27. 20:41
 3/4 anonim ***** válasza:

3 hetesen még nincs fejlődési ugrás.

Az én lányom is kb ennyi idősen kezdett nem aludni, 6 hetesen már csak nao 2*20 percet aludt, és igen fáradt, nyügi volt.

Szép lassan kialakítottunk egy alvási rutint, és ágyba szoktattam.

Aztán persze jöttek a 20 perces majd 45 perces alvási ciklusok.

Alakítsatok ki rutint, mi pl úgy aludtunk, hogy besötétítettem, majd bebugyoláltam, simiztem, amikor kezdett elaludni akkor ment az ágyba, tovább simiztem amíg elaludt. Amikor felébredt evett, pelus csere, nézelődés majd alvás megint.

2014. júl. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Próbálj feltűnő színű és mintájú dolgokat mutatni neki. Az enyém pl 20 percig tudta nézni az égő villanyt :D. Maguk is megtalálják a bámulni valót. 2-3 hét és érdekesebb lesz az ébrenlét. Az én lányom 7 hetes, de már rám mosolyog, néha sikongat (ilyenkor meglepődik) nézelődik, jár keze lába és emelgeti a fejét. Szóval csak hajrá :) (Nekem is első baba és néhány hete pont ilyen tanácstalanul álltam felette, hogy akkor most mit is lehetne vele csinálni :D )

első voltam

2014. júl. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!