Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, nektek "mitől,...

Anyukák, nektek "mitől, hogyan" van mindennapra megfelelő energiátok gyermeke (i) tekhez?

Figyelt kérdés

Kissé el/kifáradtam. A mindennapos monoton robotolás, hol főzni, hol vasalni, hol takarítani, játszani mindennap a gyerekkel, levegőztetni is....alig bírom már energiával.Férjemen kívül más segítségem nincs, de ő is csak java többségében hétvégén ér jobban rá. Félre ne értsetek nem panaszkodni akarok, csak ti ezeket hogy bírjátok mind megoldani, energiával, nem idővel? Nyílván beosztva, mert én is egyik nap ezt, másik nap azt csinálom, de nem tudok már mindent akkor elvégezni, amikor alszik a gyerek (már csak 1x egy nap). Reggel korán kel,de még éjszakázni is kell vele, így nem bírok még előtte felkelni házimunkázni, estére meg hulla vagyok. Főzni/takarítani már megoldom mellette is.Már elkezdtem vitamint, magnéziumot is szedni.

Valami más ötletetek? Biztos vagytok még rajtam kívül is ilyen "kis energiájú" emberek?


2014. júl. 28. 11:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok, pedig csak 10 hós a lányom. Páromnak heti 1-2 szabadnapja van. Reggel 8kor elmegy, majd hajnali fel 1re ér haza. Nagyon kimeeült vagyok:(

Amikor alszik a kislányom akkor végzem el a dolgokat, vagy amikor a kiságyban játszik. Pihenni csak este tudok, ha csak nem takarítok. Hál istennek esre 9től reggel 8:30-9-ig alszik. Szóval este kipihenem magam, de csakis testileg, agyilag tuti nem....

2014. júl. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
16%
Mekkora a gyereked? Nem kötekedni akarok, de mindenki a házimunkával akaszt ki. Ahol több gyerek van, nagyobbak is, és szétpakolnak mindent, rendetlenséget és koszt csinálnak, ott megértem azt hogy folyton takarítani kell. De ahol van egy picike baba, ott nem igazán. Tudod mit, kiírok egy provokatív kérdést :) Hogy a kérdésedre is válaszoljak, egyedül vagyok itthon heti 6 teljes napot 2 gyerekkel, az egyik 2 éves, a másik 4 hónapos. Nem unatkozok, a kicsi éjjel is szopizik, a nagy is rossz alvó, heti 2-3-szor főzök, egyszerű ételeket, több napig elég 1-1 adag. A mosogatással nem vagyok kibékülve, utálom, de már gyúrunk egy mosogatógépre. A mosást megcsinálja a mosógép, teregetés 10 perc, porszívózás napi 10 perc, wc-fürdő pucolás heti 2x 25 perc, portörlés heti 10 perc, ruha hajtogatás amíg a gyerekek alszanak. Az hogy egyszerre alszik a két gyerek, heti 2-szer fordul kb elő, addig megvan a hajtogatás, nem vasalok, leszoktam :) Fűnyírás (kb 700 nm fű) heti 2 óra amikor a férjem is itthon van, a kert most gazos mert arra tényleg nincs időm, majd jövőre szép lesz. Milyen házimunka van még? Több nem jut eszembe. Napi 4-5 órát kint vagyunk a gyerekkel az udvaron amikor jó idő van. Lehet hogy én vagyok trehány, de ezt a folyamatos házimunkázást nem értem.
2014. júl. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
14 hónapos múlt, egy igazi kis ördögfióka. Egész nap pakol, mivel amerikai típusú a ház, így nincs mit elzárni előle (helyiség).Amit lehetett elraktunk, de csupasz házban csak nem lakhatunk. Gyerekszoba fennt, játékok lennt, hogy lássam is. Lehet egész nap rámolni utána, mert valahhogy csak az az érdekes számára, amiga szekrényekből kiszedi a holmikat. Én 2 naponta főzök, mert a gyerek is ezt eszi. A tisztaságból nem engedek, porszívózás, felmosás heti 2x, mert sok homok, stb. bejön az udvarról, kaja szóródik szét. És ott van nekem még egy szint.Párom sokat segít. Nagy a kert is. Nincs se mosogatógép, se babysitter, de még csak barátnő sem, aki jönne segíteni. Én bizony vasalok, mert ez is alap nálunk. És ragaszkodom a gyerekkel eltöltött hasznos időhöz is, szóval emiatt vagyok kimerült. Nem vagyunk egyformák, más az igényszint is mindenhol. De ettől nem rosszabb egyikünk a másiktól. Ugye?
2014. júl. 28. 11:50
 4/18 anonim ***** válasza:
szerintem meg nagyon más az, ha játszótérre kell járni, hogy a gyerek szabad levegőn legyen, vagy csak ki kell engedni a kertbe és tud eközben csinálni mást is az ember, ha rálát. Mindkettőt próbáltam, nálam órákban volt mérhető a különbség. Azt egyébként komolyan irigylem, aki tud vasalás nélkül élni. Nálunk nagyon hamar száradnak a ruhák, iszonyú meleg van a lakásban, gyakorlatilag bárhogy hajtjuk, mindig van rajtuk egy rakat gyűrődés, így ez is baromi sok óra a héten. Nálam a sport és a vitaminkúra vált be + bizonyos időközönként kikapcsolódás, ez ad energiát a hétköznapokra.
2014. júl. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

AMikor éjszaka is többször felriad álmában 8,5 hós babám akkor nappal én is ingerültebb vagyok,mert nem pihentem ki magam eléggé. De eélg egy mosoly, egy hangos kacagás vagycsak egy suniy nézés és már is feldobódok.

DE! Amikor már nagyon nyávog,mert lmos és amikor elkezdem altatni és nem akar akkor kiborul a bili. Hagyom a kiságyban amig vagy lefárasztja magát (ma is előfordult :D ) vagy tétlenkedek, pakolászok amíg egy kicsit megnyugszok és aztán hamar elalszik. Amikor alszik (napi 3x fél órát) akkor één is pihenek,mert muszáj. Ébren van akkor játszokvele és főzök vagy takarítunk (ha épp szükséges).

2014. júl. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
2. vagyok, egy éppenhogy 2 évest még nem szabad egyedül kiengedni az udvarra :) A kicsi meg utál kint lenni, végig cipelnem kell. És nincs se barátnő se rokon,illetve van a közelben egy nagymama akit látogatni kell mert nem bír járni, a férjem nála van heti 3-4-szer este 8-ig. Energiát a vasárnapokból merítek, akkor mindkét gyerekre jut egy szülő :) És annyira aranyosak a gyerekek :) Jövőre már könnyebb lesz. És az igényszintem nem alacsony, rend és tisztaság van nálunk. Egyébként a vasalás sokmindent megmagyaráz, én a nagyobbik fiam kb 2 hónapos korában leszoktam róla, egyrészt mert utálok vasalni, másrészt sok időt elvesz. És nálunk a nagy sokszor kipakolja a fiókokat, és "újrahajtogatja" a ruhákat, kihullana a hajam ha ezt órákon át vasalt ruhákkal csinálná...
2014. júl. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Szerintem egy kis kikapcsolódás kellene neked :) amikor a férjed is ráér, bízd rá a gyereket, te pedig csinálj magadnak barátnőzős programot, vagy menj el egyedül bevásárolni, ilyesmi. Egy-egy ilyen alkalom hetekre feltölt :) tapasztalatból mondom :) egy 16 hónapos gyermek anyukája
2014. júl. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Egyetértek, egy éppenhogy 2 évest még nem szabad egyedül kiengedni az udvarra, bár nálam a 14 hó még inkább az éppenhogy elmúlt 1 éves kategória. :)

A mi kertünk ráadásul még nem full biztonságos, félkész, szóval oda semmiképp, még 3 éves korában sem.

Én szeretek valasalni, kikapcsol, nekem a porszívózás- felmosás a kritikus pont, na meg a mosogatás, még magunk után is. Na és ahogy az etetés utáni állapotokról ne is szóljak, gyakorolja az önálló evést. :)

Szerintem kisgyerek mellett nem azon van a hangsúly, hogy melyik házimunka van, fontos, stb., hiszen nincs olyan, hogy nem kell csinálni semmit, mert épp az a lényeg, hogy túl sok mindent kell(ene) csinálni. És ha kinnt vagyunk, ami napi 3-4 óra, szereti, igényli is, akkor bennt nem vagyok... vagy ez,vagy az, és akkor már inkább első a gyerek.

2014. júl. 28. 12:37
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

nálunk így megy ez és ez csak 10-ig történt: tegnap előtt sokat esett, a tyúkudvarban valamiért nem folyik el a víz,ráadásuzl a férjem friss vizet is adott nekik,régit kiöntötte

nos szó szerint ömlött ki a tyúkszarlé

erre a drága kislkányom hatalmas erőkkel kezd el szaladni,meglátván a nyitott tyúkolkaput,h. ő márpedig bemegy

természetesen az első méteren eltaknyolt,végigszántva a tyúkszarléfolyót

egy cipő,egy öltözés

átöltöztetem,megmosdatom,felöltözünk,új cipő

kimegy,zoli épp a libáknak ad inni,nagy tálban

kisasszony egy az egyben megmeríti benne a frisscipős lábát

két cipő plusz nadrág,zokni csere

átöltözünk,de már úgy,h. 10 perc és indulunk oltásra,szépruha,szépcipő

tehát a 3.

apa belép az ajtón,indulhatunk felkiáltással,ebben a pillanatban magzatom magára borít pontosan másfél liter meggyszörpöt,mert mégiscsak sikerült addig gebeszkednie,amíg elérte a konyhaasztal azon pontján,amiről én azt gondoltam,h. nem

teljes ruha,illetve újabb cipő csere,tehát a 4.

és itt talán meg is álltunk,vagy csak nem emlékszem már a délutánra :) és jelzem,ez 8-10-ig történt, közben én a konyhát próbáltam volna rendbe tenni,illetve a játékhalmot elpakolni a nappaliból. tovább nem is részletezem a napot,ugyan ilyen hurrikán módjára viselkedik a gyerek,hiába tépem a szám. 15 hónapos. remélem kinövi. ma eddig egy befőttes üveget tört el, !!!elvesztettünk egy kakát!!! (ne kérdezzetek semmit!), kétszer vérzett a szája. pedig már 11:20kor aludt. azt nem mondom,h. nincs időm semmire, mert ha a gépet be sem kapcsolom,akkor rend van,amíg alszik meg tudok főzni,az az 5 perc,amíg odakint csendben játszik,addig összerámolom a játékait. DE!nem vagyok szuperanyu és ezt a tempót nem bírom minden nap. ma retek van és kupi,pedig már 1x összepakoltam. amíg alszik itt ülök,ahelyett h felmosnék,illetve én is hunytam egy 20 percet. sztem ennyit megérdemlünk mi anyukák is.

2014. júl. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
bocsi,zoli a férjem,csak a nagy írás hevében megfeledkeztem h ti nem tudjátok :)
2014. júl. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!