Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi volt az a dolog amit...

Mi volt az a dolog amit feleslegesen vettetek meg a gyereketeknek? És miért volt felesleges? Mi még most kezdtünk el nézelődni hogy mik kellenek majd a gyereknek ha megszületik.

Figyelt kérdés

De biztos vannak olyanok amit csak rátukmálnak az emberre.

És mivel még csak az első babánk lesz és nem vagyunk tapasztaltak ezért kérnék egy kis tanácsot. Nyilván mindent meg szeretne neki adni az ember de túlzásokba sem szeretnénk esni.


2014. júl. 29. 19:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Amit én személy szerint feleslegesnek tartok:

babaágynemű garnitúra

cumisüveg-melegítő és -termosz

pumpás orrszívó (semmit nem ér)

külön szemetes a pelenkáknak beépített szagelszívóval :)

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2014. júl. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

+1 Kényelmes, könnyen patentozható, csónaknyakú kisruhákat vegyél. Márkás babacipő teljesen felesleges és nem kell túl sok minden. Inkább majd akkor vásároljatok, ha már megszületett a pici.

Jó babavárást! :)

2014. júl. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%

Lehet készíteni a piros kezeket...

Cumisüveg - anyatejes volt a fiam is, és most a lányom is az.

2014. júl. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok semmi olyat mondani ami úgy volt felesleges, hogy nem venném meg másodszorra is...


Értsd: Egy csomó dolog felesleges volt, ami más babáknál alapvető lehet.


Mózeskosár: Utálta a fiam, alig volt benne, egy kölcsön kapott kendővel hordoztam 4,5 hónapos koráig, utána váltottunk sportülésre, abban teljesen jól elvan azóta is.


Cumi: Kipróbáltunk több félét is, nem kellett neki.


Cumisüveg: A kórházban ivott belőle utoljára, azóta nem hajlandó... csak a cici...


Kiságy forgó: Nem érdekelte soha


Babahajkefe: 1 éves, de még mindig nincs mit fésülni :D


Szoptatós melltartó: Ezt mondjuk nem neki vettük :D ... de sose használtam rendeltetésszerűen... nekem sokkal egyszerűbb simán felhúzni a mellemről, azt meg sima melltartóval is meg lehet tenni. (És a mellem se nőtt sajna, szóval jók a régiek)


Mellszívó: Najó ezt mondjuk használtam sokat eleinte... csak épp feleslegesen... Csak arra volt jó, hogy egy hónapig aggódtam, hogy nincs tejem, mire rájöttem, hogy a mellem semmilyen mellszívónak nem indul be, csak a babámnak, de neki tökéletesen.


Szopipárna: nem használtam se terhesen (elvileg kényelmesebb vele aludni), se szoptatáshoz.


Most igy hirtelen ennyi... ezek közül egyedül a szopipárna az amit neked se javaslok, hogy megvegyél... a többi olyan, hogy arra szerintem szükség lehet, csak épp nekünk volt felesleges.

2014. júl. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Igaz még én is csak most várom a babánkat, így sokat nem tudok érdemben szólni, szopipárnát én se akartam venni,de egy ismerős felajánlotta,h odaadja az övét féláron. Rengeteget szenvedek/szenvedtem az alvással, így úgy gondoltam megveszem. Hát azóta is vele alszok, vele nézek tv-t. Párom is irigykedik, sőt néha le is nyúlja. Igazából szoptatásra nem tudom,h fogom-e használni, de aludni vele nagyon szuper:)
2014. júl. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2014. júl. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
46%
Amúgy érdemben èn sem tudok hozzászolni de én szopipárnát 1000ft ért vettem egy adok veszek csopiban annyi baja volt hogy varni kellett de azt barátnőm megoldotta. Tiszta igényes helyrő volt ők sem nagyon használták csak a picit támasztotta ki vele. Hát én nem bántam meg nagyon tuti nekem bejött :) sőt a páromnak is :D . Én amiben nem voltam biztos hogy fontos olcson használtan vettem meg mert ha nem is jönne be mégsem került sokba... Amúgy itt nincs felesleges dolog mert mindenkinek másak az igényei szóval nincs jó vagy rossz válasz..38hkm
2014. júl. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szopiparnat megéri venni. Csak azzal szoptattam a baba 4hetes koráig. Erőm sem lett volna elején megtartani (császár után)

Babakadhomero - talalomracsinaltam mindig,h kellemes legyen (első baba ) (anyu megmutatta hogy jó)

Kadszivacs ( hideg, nem jó, baba nm élvezi a furdest mert nm ér a vízhez )

Wc papir uloke a korhazba ( nekem mindig felrecsuszott , wc papírral ,szépen körbe támogattam ,sokkal jobb volt)

Strilizalo gép(kifozom inkább)

Cumi keszlet ( vettem 3mam markasat , 0-2hot, ezt legkisebb. De megszivtam ,mikor le akartam cserélni mert a picinek csak a régi kell :-) viccesen nézni vele. :-) van 0-6hos üvegben,a következő babamnak azt adók majd kezdettol .

Ágynemű( 2 teljes garniturat vettem,a lányom mégis a a pledjen szeret aludni, pihen puha ,nagy. ) (azota megegyet beszereztem ,ágyneműt eltetttem .)

1espelus ( lanyom 4kgal született ,majdnem kicsi volt)

Gyogyszetari furdeto ( kisazritotta bőret)

2014. júl. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%

A mi 2 hónapos tapasztalatunk alapján ezek a dolgok bizonyultak feleslegesnek:

-melegen tartó (síma víz forraló is megteszi és gyorsabb)

-baba kesztyű (folyton le vette)

-körforgó ágy fölé (egy sima zenélős kütyü is elég vagy youtube baby sleep music)

-mózeskosár (nem szereti,mert nem lát ki hiába emelhető fejtemlás...)

-légzés figyelő (de ezt csak mi érezzük így)

-kevés ruhát csak az alapot venni (3/4 része kicsi lett)

-játszó szőnyeg (nem éri el a játékokat)

-fésű (hiába van nagy haja)

-köröm vágo olló (normális jobb)

ami nekünk nagyon bevált:

-baba hinta

-pelenka kuka (nincs büdös a szobába és a 3.ról nem bírom mindig szemetet le vinni a babával ha apa dolgozik)

-szoptató párna (picur még a melegbe is jókat alszik benne félbe hajtva)

2014. júl. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

4 hetes a baba, egyelőre ami felesleges:

- sok hosszúujjú ruha (túl meleg van, be kellett szerezni egy csomó rövidet)

- fonott mózes

- utazóágy a mi szobánkba (a babakocsi mózesében aludt)

- kesztyű a babának

- mellszívó (szoptatok,de nem tudok fejni)

- cumi - kiköpi

- cumisüvegből több fajtát vettünk, egyet fogad el


amit pluszban vettünk:

- még szoptatós melltartó

- bébiőr

- csatos hordozó

- ruhák

2014. júl. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!