Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit csinálnátok? Nem tudok...

Ti mit csinálnátok? Nem tudok aludni Tőle.

Figyelt kérdés
5 hónapos kislányom elkezdett forgolódni. Éjszaka hátról hasra fordul, de vissza már nem tud, ezért elkezd hangosan sírni. Odamegyek megnyugtatom, de 10 perc, max. fél óra múlva visszafordul újra hasra és kezdi a sírást. Ez így megy már két hete, hogy napi 1,5 órákat alszom. Próbáltam mutatni neki hogyan kell visszafordulni, de még nem jött rá. Teljesen ki van ő is, és én is merülve. Mit tegyek? Vagy meddig fog ez így menni?

2014. júl. 31. 08:09
 1/10 Én megmondom a tutit válasza:

Sajnos ezen keresztul kell menned.Elobb utobb rajon.:-)

Nincs segitseged???

Bocs a helyesirasert:-)

2014. júl. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Megvigasztallak: addig, amíg meg nem tanul visszafordulni. Kisfiam hat hónapos és nemrég ugyanezt játszottuk mi is. Amióta megtanulta a forgást mindkét irányba, azóta azért kelek éjszakánként, mert az oldalán elalszik és éjszaka valamikor megbillen az egyensúlya, hirtelen hasra fordul és megriad, felsír. Visszaforgatom és alszunk tovább. De a negyedik ilyen után már nem őszinte az én mosolyom sem.

Szóval, mindig lesz valami, nyugi! Kitartás, nem vagy egyedül :)

2014. júl. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sajnos egyedülálló vagyok, anyukám szokott segíteni, de éjszakára nem kérném meg. Tehát akkor türelem... Az a baj, hogy annyira felébred, hogy már nem tud vissza aludni, és akkor már tényleg átmegy ordításba... :(
2014. júl. 31. 08:35
 4/10 anonim ***** válasza:
Próbàld napközben megtanítani neki hogyan forduljon vissza, de 5 hónaposan hogyhogy nem tudja. Lànyom 3 hós kora óta oda-vissza fordul. Nem bàntàs csak tanács . Terits ki a földre vagy az ágyra egy plédet tedd rà a babót fogd meg a pléd egyik szélén a két sarkot, és forgasd át a babát , ezt minden nap pàrszor, igy hamar megtalálja hogy kell :)
2014. júl. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azért nem tudja, mert csipőficamos volt, és Pavlik kengyelbe volt 4 hónapig, és nem tudott mozogni egyáltalában.
2014. júl. 31. 11:59
 6/10 anonim ***** válasza:
Szegény :( sajnàlom . De próbáld meg amit írtam. Szerintem segít neki megtanulni :)
2014. júl. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyan ez volt a "baj"!:) De ahogy megtanult vissza is fordulni azóta nem kel fel engem ha netán hason aludna :) Most 10,5hós
2014. júl. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mostanában ha meleg van éjjel is ,akkor inni kel fel rengetegszer így engem is kelt automaikusan!:) Mindíg lesz valami amiben segítség kell egy ekkora babának!:) 7.voltam
2014. júl. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Most először aludt el hason. :)
2014. júl. 31. 13:27
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de ugyanez lesz, amikor feláll! Merthogy felhúzza magát és kapaszkodik, de egy idő után elfárad, visszaülni meg nem tud, úgyhogy sír, akkor meg azért kelt fel folyton. Sajnos ezt ki kell bírni, bár én jobban örültem volna, ha elkezd sírni (már a felállásnál), mert az én kisfiam nem sírt, egyszerűen elengedte az ágy szélét és én a puffanásra keltem éjszaka 2 óránként! Na az sokkal rosszabb volt, mintha sírt volna! Kitartás, ezen is túl lesztek!

Egyébként, ha megnézed a kis könyvet látni fogod, hogy 6 hónapos korára kell tudnia hasra és visszafordulni! És ez az alaphelyzet, amikor nincs vagy nem volt egyéb gond! Szóval nem vagytok lemaradva egy kicsit sem. Az oké, hogy van baba aki 3 hónaposan forog. Az én fiam 5 hónaposan mászott, egyedül felült és meg is ült támaszkodás, kapaszkodás nélkül. 6 hónaposan állt, 7 hónaposan kapaszkodva lépeget, akár úgy is, hogy nem fogom a kezét, hanem kapaszkodik (mondjuk bármibe, ami olyan magas) egyedül. De nem ez az alap. Előfordul az ilyen, de ez ritkaság!

2015. ápr. 10. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!