Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes a kisfiam es a jobb...

3 hetes a kisfiam es a jobb szeméből folyik ki az a sárga vmi de annyira, hogy a textil pelenkán is latszik es van amikor annyira össze ragad, hogy a szemet is alig bírja kinyitni, elmúlik ez magátol, normális ez?

Figyelt kérdés
2014. aug. 3. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Kötőhártya gyulladás, vidd orvoshoz!
2014. aug. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi így jöttünk haza a kórházból. Kötőhártya gyulladás és a gyerekorvos ír rá fel szemcseppet (neomicin). Ne a textil pelussal töröld hanem forrásból vissza hűtött vizes vattával kívülről befelé, egy törlés után új vattát használj. Kis anyatejet is cseppenthetsz bele, de gyerekorvosnak mindenképp szólj.

Jó babázást! :)

2014. aug. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekünk még régebben a kamillás lemosást mondták, de azóta változott. (Védőnő, orvos válogatja, melyik mit mond.)

Forralj tiszta vizet, hűtsd le, langyos legyen. Tiszta gézdarabbal vagy vattával mosogasd a kis szemét. Egy lap, egy törlés. Mindig kívülről befelé haladj.

Holnap lássa orvos, mert szükséges a szemcsepp.

2014. aug. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekünk pont most múlt el. Elvittem orvoshoz, kapott szemcseppet, jobb lett, de nem múlt el. Anyukám főzött kamilla teát(nem filteres) és napjában többször vattával átmostam neki és egy cseppet belecseppentettem mindig. 2 nap kamilla után teljesen elmúlt. A védőnő szerint ne használjunk kamillát, mert irritálhatja, így először mi sem mertük. Utána megpróbáltuk, mert anno nálunk is ezt használták anyáink és láss csodát, ma is ez használ... Azért persze vidd orvoshoz, hogy lássa, nehogy komolyabb legyen! De mellette sztem kamillázhatod is. Nekünk valami bakteriális fertőzés volt.
2014. aug. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Holnap föl is hívom a dokit!
2014. aug. 3. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!