Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A baba születése után hogy...

A baba születése után hogy volt ez nálatok?

Figyelt kérdés

A baba születése után hogy történtek a látogatások? Milyen sűrűn mentek a nagyszülők, meddig maradtak? Felébresztették azért a babát, mert vendég volt?

Mikor engedtétek elvinni sétálni a nagyszülőknek a babát, hogy ti tudjatok pihenni?

Egyáltalán hogy volt nálatok az első fél év?


2014. aug. 4. 11:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

A nagyszülők és a mi testvéreink voltak a kórházban is, aztán jöttek szinte az első naptól. Keveset voltak, ha aludt a baba akkor így jártak, alvó babát láttak :-) Emiatt nem ébresztettük fel.


Először csak én futottam le a boltba amíg itt volt valaki, aztán 2,5-3 hónapos korától vihették sétálni kicsit. Mivel szopizott a lányom, max 1,5-2 órát.

Amikor már beállt a napirendünk kb 4 hónaposan, onnantól pedig amikor dolgom volt, 2-4 órára átjöttek.

2014. aug. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nem ebresztettuk fel. Még csak az kellett volna! Nem vitték sétálni sem, mindent egyedül csináltam, nem volt segitsegem az első perctől kezdve, hiába egy kopesre lakik az anyósom. Egész nap egyedül voltam a gyerekkel. Csináltam amit Tudtam, a többit meg letojtam. Látogatni sem jöttek minden nap, akkor sem volt senki sokáig.
2014. aug. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
58%
Tudjak pihenni? Az meg mi? Azt egy jó darabig biztos nem fogsz tudni, nem riogatni akarlak. Előző voltam amúgy.
2014. aug. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

kórházba bejöhettek

utána 6 hétig nem volt látogatás

anyám akkor jött utána mikor éppen ráért - szal ritkán :-)

anyós meg 270kmre lakik szal hozzá évente 3-4x mentünk le - ö soha nem jött eddig .... :-(

2014. aug. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

A kórházban a nagyszülők voltak csak bent!


A párom szülei mivel állandóan jöttek volna így megkértük őket h 2 hetente jöjjenek, az én szüleim általában havonta látják 1 v 2x...

Sosem keltettem fel babát amikor jött vki! Mondjuk ezt a párom anyukája annyival elintézte h addig hangoskodott amíg fel nem kelt! Most 5 hónapos a kislányom és még nem vitték sétálni, párom anyukája vinné de nem engedem neki az 5 hónap alatt csinált dolgai miatt! Na meg nem is hagyom rá egy percre sem kettesben!

Anyukámra néha rábíznám de messzebb lakik így nem!

Amúgy mindig jön velünk mindenhova, vásárolni stb..., voltunk már hajókázni, strandon is :D

2014. aug. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Jelenleg 2 hetente hétvégén találkozunk a szülőkkel. Egyszer egyikkel, egyszer másikkal. Hétköznap mindenki dolgozik, és nekünk is kell a pihenés, és az együtt töltött idő.

Viszont most mindenki szabira akar menni a baba születésekor, hogy akár egész héten tudjanak jönni, és egész napra tudjanak maradni.


Mondtam, hogy arról szó sem lehet, amiből nagy sértődés lett.

Mindneki sétálni akarja vinni a picit pár naposan, hogy majd én tudjak pihenni. Mondtam, hogy még mit nem. Hogyan tudnék így pihenni???

2014. aug. 4. 11:58
 7/18 anonim válasza:

Anyum a korhazba mindennap be jott. Mikor haza mentunk ket hetig ott is lakott velunk es segitett mindenbe, tudtam pihenni mert mindent megcsinalt. Ket het utan haza ment, de minden nap at jott.

Vendegek par nap utan jottek mar de nem ebresztettuk fel a picit. Par honapos koratol 3-4 vitte el anyu hosszabb rovidebb idore vagy nalunk vigyazzott ra. Most egy eves es vasarnap atjonn erte anyu es elviszi hozzajuk es este szokta haza hozni vagy du mi megyunk at erte.

Anyum nagyon sokat segitett.

2014. aug. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Első vagyok: nekem itt volt anyukám 4-5 napot. Nagyon sokat segített, nekem csak a babával kellett foglalkoznom.


De ez közös döntés volt, mindhárman így tartottuk jónak.


Anyósom úgy gondolta a segítséget, hogy ő átjön és babázik amíg én takarítok, főzök - az nem lett volna segítség. A babát vagy szoptatni kellett vagy aludt.

Amióta nagyobb a gyerek, azóta persze ez is nagy segítség, hálásak is vagyunk érte. De az első hetekben nekem az nem esett volna jól, hogy "elveszik" a babámat én pedig "robotolhatok".

2014. aug. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

5ös vagyok!


Igen a párom anyukája jönni akart de mondtam h nem kell! 1 babával sztem nem nehéz na de nekem a párom segített! Ő volt velünk itthon 5 napot! Így ha kellett eltudott mosogatni ilyenek de akár ringatta a babát ha fájt a hasa én meg csináltam a dolgom... án kicsit se tudtam volna pihenni ha elviszi vki, állandóan járt volna z agyam h minden rendben van-e... párom anyukája mondogatja mostanában h ha nagyon hisztis vagy nem bírok vele vigyem át neki! De nem hiszem h a síros vagy épp fogzós babámat neki kéne nyugtatni! Nekem azért nem kellett a segítsége még plusszba mert ő úgy gondolta h ő babázik én meg a háztartást csinálom na ez egy szopis babánál nem ment volna!


Amúgy én nem is tudok úgy pihenni h vki itt van és látom h rángatja a kislányom aki a földön szeret izegni mozogni.

Meg szerintem első időbe 3an kell h összeszokjanak!

Én ha újra kezdeném 1 hétig nem is engedném h jöjjön vki! Egész nap sztem fölösleg egy pár napos csecsemőnél ott lenni mert eszik alszik... csak állandóan piszkálnák! Na meg ha nagyon engedsz az elején akkor a fejedre nőnek!!!

Nálunk is voltak óriási sértődések, de nem érdekelt ez a mi családunk, mi szabályaink ha nem tetszik nem kell jönni! Én nem állítottam szabályokat az elején hát volt is kár miatta, így utólag tudom h az elején kellett volna minden szabályt lefektetni!

2014. aug. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:

7es vagyok


Senkit nem itelek el es az en meglatasom talan a kulturalis es neveltetesi kulombsegek miatt lehet mas. Magyarok vagyunk de apukam munkaja miatt kulfoldon nvelkedtunk (nem nyugaton es nem az USAban).

Olyan erthetettlen szamomra amikor azt olvasom hogy a nok kifejezetten nem vagynak az edesanyjuk segitsegere vagy csak minimalisan es a legjobban szeretnenek elszakadni a csalajuktol es havi esetleg ket hetente egyszer par orara latni oket. Talan ilyenkor az edesanya is hibas? Miert van az hogy igy ereztek? Bizonyitani szeretnetek hogy egyedul is menni fog? Talan ne kotodtok erzelmileg annyira?

Nem bantas csak kivancsisag?

2014. aug. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!