Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy tgyáson, v gyeden levő...

Egy tgyáson, v gyeden levő anyuka mindig "ráér"? Csak mert et mondják rólam, holott én azt sem tudom hol álla fejem.

Figyelt kérdés

szóval én lennék a kivétel?

hol a dokihoz rohangálok, hol az anyakönyvezetőhöz, hol rokonlátogatásra, hol szemüveget javíttatni, most a telom nem jó, azt is intézni, a megtakarításomnak levették a módozatát, utánajárni miért, a bankban két ügyintéző egymásnak ellentmond, ennek is utána kell járnom, fényképeket szerkesztgetem, a primitív paint-el, már töltöttem le mást, ugyanolyan primo progik sajnos.., sokminden nincs meg még a babának, így 3 hónap múlva sem (pl kislámpa, hogy éjszaka ne a csillárba nézzen, babakönyvet olvasni, hozzátáplálásról tanulni, meg stb)meg sorolhatnám, míg bírja a memória...


vagy csak én hiszem azt, hogy nem érek rá? és mindezek mellett el lehetne azt mondani én tulajdonképpen ráérek?


2014. aug. 4. 12:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Tevékenyen éled a napokat. Úgy általában ráértem szinten tartani a háztartást és főzni, de te pörögsz és szerintem ez tök jó! :)
2014. aug. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Ez relatív. Neked több dolgod van, másnak kevesebb.

Nekem nincs szemüvegem, nem kell rokont látogatnom, nem rontották el a megtakarításomat, nem szerkesztek fényképet.

Nem mindenki ér rá, én nagyjából ráértem. Igaz, én januárban voltam otthon, és a hóban nem rohangáltam összevissza.

Egyébként meg most használd ki az időt, mert később nehezebb lesz.

2014. aug. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Az hogy az anya a gyerkőccel van és nem jár munkahelyre dolgozni az csak azt jelenti, hogy munkába nem jár. A gyerek ilyenkor az első, vele van és ami a kicsinek szükséges azzal foglalkozik. Korától függően ez nyilván változik valamennyire de eleinte nyilván még egy hosszú alvást is meg-meg kell szakítania az etetés miatt. De a munkahelyre nem bejárás nem jelent semmittevést az anya észéről, most erről ki mit lát át akár saját akár mások tapasztalata alapján az egy más kérdés. Aztán az általános teendők ugyanúgy megmaradnak és vannak és azokat szintén megoldjuk, mert miért is ne? Kicsi az első és mellette ami belefér. Ha nem tudják hogy megy ez akkor el kell talán nekik mondani, hogy ne csak a munkába járás hiányát nézzék benne hanem azt ami van. Ez ugye nem olyan mint amikor valaki szabadságra megy és ha úgy intézte akkor tényleg semmi dolga nincs csak a kikapcsolódás és pihenés. Egy gyerkőc után valószínűleg egy anyuka nem fog ilyet feltételezi. El kell nekik mondani milyen ez. :)
2014. aug. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem az ér rá a legjobban, aki azzal foglalkozik, hogy a másik mennyire ér rá.

Nem értem, hogy miért kell a másik embert lesni, hogy mit csinál, senkinek semmi köze hozzá. Mindenki úgy osztja be az idejét, ahogy tudja és akarja.

2014. aug. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

csak rám elsősorban anya orrol, meg mama, pont akiknek szintén volt gyereke..

hogy én miért kések, miért nem főzök, pedig szerintük ráérek...


én meg még a cumisüvegeket is kapkodva főzöm, és megtanultam 10 perc alatt takarítani (már a szőnyeget is felvettem, hogy csak felmosni kelljen, átrendeztem a bútorokat, hogy ne kelljen ki be húzgálni, ha mögötte mosok - mert ez napi szint, mert itt gyorsabb a por is, mint én)más helyeken is ismernek már, annyiszor megyek, dehát a gyerek anyakönyve még most sincs kész, és amit érzek, hogy semmit nem tudok egy lépésben elintézni.


p lelmondák a bankban a kezelési költséget, ez egy alkalom. megint bemegyek, már mást mondanak, ez a 2. alkalom, ezért megint be kell mennem, hogy most akkor hogy van, ez a 3. alkalom.

és több esetben is ez a baj.


gondoltam inkább másik lencse kellene, közölték milyen drága. ez egy alkalom, de ezután úgy döntöttem akkor csinálják meg a régit, vihetem be, ez 2. alkalom, mire kész lesz, mehetek érte, ez 3. alkalom.


és autóm nincs, tehát amíg oda elbabakocsizok, utána haza etetni, utána jöhet a köv. dolog, szabályosan szervezni kell.

a képszerkesztésbe beleőszülök a painttel (terhességi májfoltjaimat szedegetem, már múlnak, de lassan)múltkor éjféltől 3-ig csináltam, nem tudtam miért ájulok el lassan ülve... :D

2014. aug. 4. 13:16
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Remélem nem sértődsz meg, de szerintem aki a fotóiról ráér a terhességi májfoltjait egyenként leszedegetni, az igenis ráér.

Minden anyának vannak egyéb dolgai is a babája ellátásán kívül, nekem is voltak, de eszembe nem jutott volna azt mondani, hogy semmire nem érek rá, mert ez nem lett volna igaz és szerintem nálad sem helytálló ez teljesen.

2014. aug. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
azért csinálom éjfél után, mert nem érek rá arra sem
2014. aug. 4. 13:39
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
En is igy vagyok.nincs segitsegem parom keson jon haza.nekem az vesz el rengeteg idot h a kisfiammal jatszok.5honapos de nem igazan van el egyedul.mikor elvan akkor akarok mindent gyorsan megcsinalni.mai nap egesz jo eddig.bar a boltba meg nem jutottunk le...
2014. aug. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 TappancsMancs ***** válasza:
Valami fontossági sorrend kéne. A fotó retusálás az teljesen ráérős néha egy kicsit csinálgatod, a baba az első és a fontos teendők. Az se árt ha néhány praktikus megoldást találsz ki dolgokra. Gondolom ez a rohanás ideoda nincs időm a baba nélkül is megvolt. ?
2014. aug. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 TappancsMancs ***** válasza:

Nézd meg mik azok amik mindennapiak mint a főzés stb. Ehhez osszad be a többi dolgot pl takarítás elmenni valahova és ilyeneket. Ha meg menned kell valahova próbálj két közelit egyszerre letudni. Ez ennyi tényleg.


..és ne kapkodj, cak csináld.

2014. aug. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!