Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20 hónapos kisfiúk anyukái...

20 hónapos kisfiúk anyukái írnátok nekem? Jól jönne pár tanács.

Figyelt kérdés
Nos, a kisfiam 20 hónapos és nagyon-nagyon fárasztó vele egy nap. Sajnos nincs a közelünkben, ismerősi körünkben ilyen korú gyerek, és nincs valós viszonyítási alapom.. Azzal kezdeném, hogy nagyon okos és kedves kisfiúról van szó: 3-4-5 szavas mondatokat mond, szinte mindent meg tud nevezni a környezetében, kis feladatokat végrehajt, jön-megy. De nem tud egyedül játszani! Nem köti le semmi pár percnél tovább! hiába a sok játék, a homokozó, hinta, kismotor, bébitaxi, autók, labdák, építőjátékok, ceruzák, papír, stb.. egyszerűen csak pár percig ül meg a fenekén, és ha elmegyek a közelből a dolgom után, már hallom is a cipő kopogást a hátam mögött!! Reggel nyolctól, este negyed-fél hétig vagyunk egyedül..Kertes házban lakunk, délelőtt és délután is vagyunk kint, próbáljuk jól lefárasztani, erre megy ki minden napunk! Mondanom sem kell, hogy kint is csak Apa gereblyéje, hólapátja, műhelye, talicskája, a slag, stb. érdekli. A homokozó, hinta, medence szinte nem is..Nagyon el vagyok keseredve, mert a közös könyvolvasáson kívül nem tudom mivel lekötni, de azt nem lehet mindig!! Írnátok nekem arról, hogy a ti kisfiatok milyen, és hogy töltitek a napot, hogy estére ne legyetek félhullák?
2014. aug. 4. 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Ez életkori sajátosság, nem tudsz ellene mit tenni.


Ezért most jól le fognak pontozni az ősanyák, de nálunk az vált be, hogy neten videót indítottam a gyereknek (régen a kedvesem dal volt a kedvence, azt hiszem a betűk miatt, mert a stáblistákat is nagyon szerette, mostanra inkább a vonatos, kukásautós videókat szereti). ezek kb. pont olyan hosszúak, ami alatt anyuka nyugodtan ihat egy kávét, elvégezheti a dolgát a wc-n vagy telepakolja a mosógépet, anélkül, hogy a gyerkőc rávetné magát.

2014. aug. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát ez nálunk is így volt. Sőt, 4,5 évesen se nagyon ül a fenekén, szintén kertes házban lakunk, állandóan kint lenne: bicilizni, ugrólóvárazni, hintázni, labdázni, emellett sportol, tehát néha elfárad este 8-ra. :) És most sem lehet egyedül hagyni huzamosabb (10+ perc) ideig.
2014. aug. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

Hirtelen nekem is a mese jutott az eszembe.

Nem vagyok híve annak hogy leültessük a gyereket a tévé elé több órára.... de micsoda felüdülés az a 11 perc amíg a 16 hós kisfiam megnéz egy Thomas részt. Egész véletlenül vettük észre hogy elkezdi lekötni a mese, apa töltött le neki Thomas részeket és minden nap nézni kell a mesét. Sokszor nézem én is vele, de egyedül is nézi, átlagban napi 1 órát nézi a Thomast, ebből fél órát velünk, fél órát egyedül. Próbáld ki te is. Mást nem nagyon tudok ajánlani mert az én kisfiam is olyan hogy jobb napokon alig igényel engem és akkor sok mindent megtudok itthon csinálni, van olyan nap amikor 2 poharat nem tudok elmosogatni a gyerektől...

2014. aug. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezt mintha csak en írtam (kérdeztem ) volna ! huuuu nagyon tudom mit érzel ...


En is pontosan így vagyok a fiam 23 hónapos , meg örülök ráadásul két hete este 11 előtt nem akar elaludni így az egész napunk oda van . szerintem az a baj hogy egyedül vannak es elkényeztettük őket AMI NEM BAJ de nagyon fárasztó . Tanácsot nem tudok adni hisz en Sem tudom meg oldani talán az egyetlen megoldás az lenne hogy össze hozni hasonló korú gyerekekkel ...sajnos az en környékemen sincsenek ... Ne szomorkodj meg egy pici es jön az óvoda akkor talán majd változik a dolog ...

2014. aug. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amit az első írt nálunk ugyanez van.Ha nem tudom levegőre vinni és főznöm kell, akkor beteszek a youtuberól valmit.Pl Thomas és barátai.A kezébe adom a mozdonyt és gyorsan össze teszek pár sínt hogy közben játszhasson is míg megy a mese.Vagy Halász Judit nagy album, és a tv-be nézi táncikál énekel.Ezeket nagyon szereti.
2014. aug. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

22 hónapos a fiam. Ráadásul mi panelban lakunk. Az egyetlen megoldás, ha elmegyünk itthonról. Társaságban nagyon jól elvan. Nekem nagy szerencse, hogy van egy nagyobb fiam is, aki 4 éves így itthon előfordul hogy kisebb időre lekötik egymást. Az vált be, hogy reggel kelés után, amilyen gyorsan csak tudom megcsinálom a teendőimet, és elmegyünk itthonról. Általában d.e vannak az ügyintézős dolgok. (bolt, posta ilyenek) Aztán a ház előtt egy kis motorozás, bicózás. Aztán ebéd után közösen alszanak és az az én happy órám. Akkor csinálok minden mást. Pl. valalás közben elindítok egy filmet, vagy bármi ami szükséges. D.u , ugyanaz mint délelőtt csak a program játszótér. Rengeteg játszó van a közelünkbe, így sosem ununk egyre rá. Igaz van olyan játszó, ahova a társaság miatt kevesebbet megyünk, de lényegében szülők is gyerek is kikapcsolódik. Esős napokon pedig vendégeket hívunk, vagy vendégségbe megyünk. Egyszóval a gyermeked gondja a társasághiány!!

Ja, és itthon az ezer munka mellett, amivel még is le lehet kötni a gyereket: gyurmázás, autnak csinálok lejtőt, azzal elvan, van egy dömpere, amit imád ki-be pakolni. Ezenfelül együtt csináljuk a dolgokat: van kisporszívója, kis felmosója, babakonyhja és én mondom mit csinálok, és utánoz engem. Igaz utána kezdhetem el újra a takarítást, de a célom az, hogy egyedül is játszon. Ami leköti a tvben: cuki kukac, bogyó és babóca és a baby einsteinből az állatos.

2014. aug. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! nálunk Bogyó és Babóca őrület van, meg Gyerekdalok és mondókák! De az előtt sem ül meg, hanem csak jön-megy, mintha nem is érdekelné. Viszont, ha a nagy 120*120-as járókában ül, és úgy megy a mese, akkor van 15-20 percem egy mosásra, zuhanyra, stb. Néha olyan érzésem van, mintha a "nagy térben elveszne, és azért nem köti le semmi".. Hülyeség?
2014. aug. 4. 14:42
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha csak nézegeti a mesét, akkor ne tedd be neki, mert természetes lesz és elmegy a varázsa! Próbáld azt, hogy napokig nem teszed be, utána nagyon fog neki örülni.

keress rá erre a cuki kukacra, hátha a változás bejön!


Nem tudom elképzelni, hogy elveszne a nagy térben. Sem azt, hogy járókába tegyek egy ekkora gyereket. Természetes, hogy nem akarnak egyedül lenni, nyilván követnek minket. Én a mosást is úgy csinálom, hogy adogatja a ruhát, megnyomhatja a gombot a mosógépen, egész nap jár-kel. Zuhanyozásnál nyitva az ajtó, bejön, ha akar.

2014. aug. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!