Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20,5 hónapos kislányom szeptem...

20,5 hónapos kislányom szeptemberbe megy közösségbe heti 2x fél napra. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Olyan anyukák tapasztalataira lennék kíváncsi akiknek gyereke hasonló korban ment bölcsibe? Az én kislányom nagyon anyás sokszor otthon sem lehetek a látókörén kívűl 5 percnél tovább mert egyből elkezd keresni.
2014. aug. 4. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam 2 évesen kezdte a családi napközit. Nagyon szereti, 1 hétig volt reggel sírás (de csak kb. 2-3 percig) azóta úgy hagyott reggel, hogy csak na. Mondjuk ő eléggé önálló, anyás, de nem túlzottan, itthon is sokat játszott önállóan. Már reggel 8-tól délig bent van, bent ebédel,nyaralások és betegségek miatt ( lesznek, erre készülj fel) majd most kezdi a bent alvást, szerintem az is menni fog.
2014. aug. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is nagyon anyás volt, pontosan 20 hónaposan kezdte a családi napközit, heti 5xfél napra, két hétig minden délelőtt mentem vele, könyveket olvastunk erről, sok-sok mesét, rengeteget beszélgettünk róla, így semmi, de semmi gond nem volt hála Istennek. Két reggelen pityergett, de hamar megnyugodott. Azóta is minden oké, fél éve jár. :)


Azonban itt az a tapasztalat, hogy sok kicsi, aki ritkán jár meglehetősen nehezen szokik be. Persze, van aki nem, de általánosságban azok pityeregnek többet, akik ritkán jönnek - mindegy, hogy betegség miatt, vagy mert eleve ritkán járnak, de ők a nehezebb esetek. Ezért javasolják nálunk, hogy 2-3 hónapig járjon minden nap, utána visszább lehet venni, de annyit érdemes, hogy tuti fixen beszokjon. A kislányommal együtt beszokó kissrác így csinálta, nekik jól is sikerült. :)

2014. aug. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1. vagyok. "úgy hagy ott", bocsánat.
2014. aug. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én csak remélni tudom h nem fog nagyon nehezen menni a beszoktatás bár a heti két nap tényleg nem sok és lehet h így sokkal nehezebben és sokkal tovább fog tartani. Sajnos a beszoktatás rendjét még nem tudom, de jó lenne ha a kislány igényei szerint történne. Azért izgalommal várom. Ha mondom neki h bölcsi felcsillan a szeme amikor ott voltunk nagyon tetszett neki labdázott rajzolt és hintázott, szoktunk róla beszélgetni és mesét is nézett már róla. Csakhát ugye anya nem lesz mindig ott. Azért próbálok pozitív lenni.
2014. aug. 4. 14:45
 5/5 anonim ***** válasza:
a lányom ilyen idősen ment közösségbe, heti 5x fél napra. Ő egyszer sem sírt, gyakorlatilag nem is kellett végigcsinálni a beszoktatást, annyira élvezte az egészet. Azóta is örömmel jár, jó döntés volt.
2014. aug. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!