Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is volt így, hogy babája...

Más is volt így, hogy babája mellett megváltozott a kutyákhoz-macskákhoz való hozzáállása?

Figyelt kérdés

Mióta kisfiam megszületett egyre kevésbé tudom elviselni az állatokat, nem tehetek róla. Előtte kutya-macska mániás voltam, puszilgattam őket, ölelgettem őket, most meg rosszul vagyok ha elmegy mellettünk a két kistestű kutyánk... A macskánkat is eladtuk rokonnak mert nem szívesen laktam vele egy házban, idegesített a szőr. A kutyáinkkal sem foglalkozom már szívesen, úgy érzem nincsenek jó helyen nálunk, nem akarok velük foglalkozni... Rossz hogy így megváltoztam de nem tudok tenni ellene, idegesít a szőr, a kosz, idegesít hogy rámugrálnak (ritkán), az is zavar már ha feljönnek a teraszra ahol a gyerkőcünk játékai vannak.

Más is megváltozott? Előfordult ez másnál is?


2014. aug. 4. 15:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Furcsa és szomorú, főleg az állataid szempontjából. Nekünk egy 2 éves fiunk és egy 3 éves mopszunk van, nem változott a hozzáállásom a kutyához, de én tényleg szeretem őt.
2014. aug. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%
Valószínűleg más téren is vannak ilyen szélsőséges érzelem megnyilvánulásaid. Talán nem kontrolálod az érzéseidet kellő tárgyilagossággal.
2014. aug. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
13%

Hát nem tudom, anyumék is elajándékozták a kutyájukat, amikor én születtem. Abszolút nem vagyok állatbarát, nem is értek hozzájuk, ezért csak közvetett tapasztalattal tudok szolgálni: állatorvos családtag nagyon közeli ismerősnek javasolta, hogy ajándékozzák el a kutyusukat, ha nekik ez nem nagy lelki teher, mielőtt megszületik a baba. Ők is szerették, de a kutya természete miatt így tűnt jónak. Szintén ismerős is elajándékozta a macsekot meg a kutyust, amikor a kisfiuk allergiás lett.


Én nem érzem ezt ördögtől valónak, de én valahogy soha nem tudtam elképzelni, hogy kötődjek egy állathoz.

2014. aug. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is érzek hasonlót, bár közel sem ilyen szinten mint te, de valahogy most nekem is csökkent a régebbi állatimádatom.

Van egy cicánk, akit annyira imádtam, hogy attól féltem, hogy hogyan fogom a gyereket jobban szeretni nála (hú de gázul hangzik!). Együtt aludtam vele, stb.

Mikor megszületett a kisfiam, akkor a cica átköltözött anyukámékhoz. Mi egy ikerházban lakunk velük, csak teljesen külön lakásban, ez a cica szempontjából annyit változott, hogy előtte ameddig dolgozni jártam, nap közben volt anyukáméknál, és este meg éjjel nálam, majd nap közben átment. Most fordítva van, nap közben van itt, és éjjel ott.

Mondjuk, ha nem így laktunk volna, biztosan megoldottam volna valahogy, de biztosan nem adtam volna senkinek, inkább próbáltam volna valahogy elszeparálni a babától.

Még most is nagyon szeretem, de már pl. nem hagyom, hogy az asztalra feküdjön, vagy nem szeretem, ha bemegy a gyerek ágyába, bár néha előfordul (már 3 éves lesz a kisfiam), azelőtt mindent lehetett neki.

De én is észrevettem, hogy a "nagy szerelem" valamelyest alább hagyott, de azért meg nem válnék tőle semmi pénzért, azt nem érzem, hogy a terhemre lenne.

Vagy régen mindenféle kósza macskát össze vissza simogattam, de azóta nem teszem azt sem. Nálam kb. ebben merül ki a dolog.

Ja, és, hogy nincs most kutyusunk, de nem is igyekszem rajta, hogy legyen (most is babát várok), hanem majd ha a gyerekek nagyobbak lesznek, és szeretnének, esetleg akkor, mert nem mernék kisgyerek mellé egy ismeretlen kutyust idehozni, akár kicsi, akár nagy.

2014. aug. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekűnk két kutyánk van. Az egyikhez különösen kötődöm. Ugyanúgy szeretem őket, mint a babám születése előtt, sosem adnám oda senkinek őket. Családtagok. Az kétségtelen, hogy nem tudom annyit simogatni, sétáltatni, játszani velük, mint régen. A párom foglalkozik velük leginkább. De a 9hós babàm imádja őket. Teljesen odáig van értük!
2014. aug. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy benti kutyánk, és egy benti cicánk van. Ugyanúgy szeretem őkez. Egy kicsit kevesebb időm jut rájuk mióta megszületett a kislányom. Viszont több a tennivakó is, mert minden nap felporszívozom, és felmosok utánunk.

Nekem mindig a Kisherceg jut eszembe: Egyszer és mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelidítettél.

2014. aug. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
55%

Elszomorodtam a kérdéseden. Odaadtátok a macskátokat valakinek, mert nem tetszett a szőre többé már. "Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelídítettél." ismerős az idézet, kérdező?


Szerintem szörnyű, hogy ezt a gyerekedre fogod, pedig csak rossz ember vagy. Az állataitokat csak divatból szeretted, most itt az új mánia, a gyerek, most az a cuki, azzal kell játszani.


Sajnálom a kutyáitokat is, amiért nem kapnak elég szeretetet tőled, pedig ők neked adták az életüket.


Remélem, a gyermeked nem fogod bántalmazni majd csak azért, mert gyengébb nálad és megteheted, hogy érzelmileg bántalmazod (a kutyáiddal, macskával ezt teszed).


A férjed mit szól ahhoz, amivé váltál?

2014. aug. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

ugyanígy vagyok,két kutyánk volt,imádtam őket,ahogy meglett a baba teljesen közömbös lettem irántuk.Mentek a kertbe addig is amíg jó gazdit találtunk nekik.

Én féltettem is a gyereket,nehogy féltékenységükben bántsák.

Nem túl szép,de ez van.

2014. aug. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Rossz ember vagyok??? Én nem a gyerekre fogom... És soha nem bántalmaztam sem az állataimat sem a gyerekemet... Hogy is tudtál ekkora butaságot írni kedves egyik válaszadó...

Ez az érzés bennem nem olyan hogy egyik nap eldöntöttem hogy mostantól nem bírom megsimogatni őket, vagy nem bírom a szőrt... A terhességgel és szüléssel sok téren megváltoztam és többek között ebben is változtam és érdekelt hogy más is van-e így mint én.

A férjem alapból nem szereti az állatokat, szóval ő semmiben nem segít ilyen téren, most hogy nekem kevesebb az időm nincs más aki megsimogatná helyettem őket.

A kutyusokat hoztam otthonról, a cicát ajándékba kaptam amikor beköltöztünk 3 éve a házunkba. A férjem lenyelte hogy benti cica lett de végig csak mondta a magáét rá. Fajtájából adódóan nagyon sokat nyávogott ami engem nem zavart de a férjem éjszakánként sokat virrasztott miatta. Aztán ahogy megszületett a kisfiam a cica átkerült egy másik szobába amit neki alakítottunk ki, a mi és a gyerkőc szobájától kicsit messzebb lévő szobába, sajnos így is annyira hallatszott éjszaka a nyávogása hogy a kisfiamat folyamatosan felébresztette, hol éjszaka, hol hajnalban, hol nappal. Nappal ha bezártam, ha kiengedtem nyávogott (sziámi, utána lehet nézni hogy tipikusan állandóan nyávogó macska). Amikor az ember amúgy is 2-3 óránként kel a gyerekéhez éjszaka akkor igazán nem mindegy hogy a köztes időkben a macska zavarja fel valamelyikünket... Nem haragudtam a cicára, de rá kellett jönnöm hogy megváltozott az életünk, nem tudom már azt megadni a cicának amit előtte igen, így fél év gondolkodás és lelkiismeret furdalás után rokonok kapták meg. Rossz ember vagyok mert jót akartam neki? A kutyáimmal is így vagyok, sokkal jobb helyük lenne másnál, egy szerető családnál, mert én nem tudok már róluk úgy gondoskodni... nagyon sajnálom őket.

Ha rossz ember lennék akkor fognám őket és elvinném menhelyre vagy kidobnám az utcára, de ez eszembe sem jutott. Inkább keresnék nekik szerető családod hogy tudjam jó helyen vannak és végre igazán boldogok lehessenek.

2014. aug. 4. 22:36
 10/16 anonim ***** válasza:
67%
Azt írtam, érzelmileg bántalmazod, és te ezt csinálod. Meglátszik, hogy a bántalmazás szóról neked csak a verés jut eszedbe...
2014. aug. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!