Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenbe beleszóló nagymamát...

Mindenbe beleszóló nagymamát hogy kezeltétek? Mi a megoldás? Ne vegyük fel a telefont?

Figyelt kérdés

Szerencsére mi Budapesten élünk, a szüleim vidéken, így nem találkozunk olyan sűrűn, de a telefonba is mondja...

Eddig azt csináltam, hogy meghallgattam, majd egyik fülemen be, a másikon ki, mindent csináltunk ugyanúgy. De már megőrülök, szinte gyomoridegem van, ha csörög a telefon és látom, hogy ő keres.

Azt mondja, hogy azért 'segít', mert fiatal vagyok és nem értek a gyerekhez. De amíg nekünk jó úgy, ahogy csinálunk mindent, ne szóljon már bele.


Már mondtam neki, hogy mi a problémám, akkor megsértődött, hogy ő csak segíteni akart. Párom szerint mondjam el megint és hagyjam duzzogni, egy ideig ne vegyük fel a telefont, ha keres minket.


2014. aug. 4. 16:34
 1/5 anonim válasza:

Szia!

Szerintem is meg kell értetned vele, hogy ez neked nem segítség és kérd, hogy bízzon meg benned! Mondd el neki, hogy szereted és köszönöd, hogy segíteni akar, de szeretnétek magatok megoldani a problémákat. Hangsúlyozd ki, hogy rosszul esik neked, hogy ennyire "tehetetlennek" tart téged. Minden gyerek más, nem biztos, hogy jók a tanácsai.

2014. aug. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Írsz pár dolgot, hogy mikbe szól bele?
2014. aug. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mindenbe.

Hogy miben van a kislányunk, hol alszik, napközben hol vagyunk, kire bízzuk rá, mit eszik, stb.

Szerintem ezek olyan dolgok, amikhez a szülőkön kívül nincs másnak köze.

2014. aug. 5. 11:23
 4/5 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki -finoman-, hogy ő már felnevelt 1-2-3 gyereket, ezt az egyet pedig te szeretnéd és ennyi. Esetleg kérdezd meg, hogy neki is ennyit "segített" az anyukája annak idején?
2014. aug. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Honnan tudja mit csinalsz a gyerekkel ha videken van? Egyebkent nem tudsz vele mit csinalni max nem veszed fel a telefont. Anyum is ilyen. A sogornomet ugy szidja nekem, hogy igy vagy ugy kellene es tonkreteszi az unokajat. Nem tom sogornom, hogy birja. Es nem is csinal olyan nagy bakikat csak nem ugy csinalja ahogy anyu es az mar foben jaro bun. Szegenyek meg egyutt is laknak. Probald meg elterelni a temat, ha elkezdi es ha nem megy akkor hirtelen sok dolgod lett es le kell tenned a telefont.... es ket hetig fel se vedd... Hidd el elgondolkodik.
2014. dec. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!