Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek milyen egy jó...

Szerintetek milyen egy jó védőnő? Milyen kérdésekre nem tudott választ adni a tiétek?

Figyelt kérdés

Kezdő védőnő vagyok és építő jellegű válaszokat nagyon szívesen fogadok. :)

Tudom, hogy addig nem leszek elég hiteles, amíg nekem nincsenek gyerekeim, de valahol el kell kezdeni mindenkinek és szeretném jól csinálni a munkám.

Mire figyeljek szerintetek a leginkább?


2014. aug. 5. 16:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
41%

hat igen, egy jo vedono tapasztalt es az elmeleti tudas mellett gyakorlatias, de ez idovel (es gyerekkel) jon meg. az en vedonom is fiatal, szinte semmiben nem tud tanacsot adni (betegseg, szekrekedes, altatasi problemak voltak nalunk). Eleinte figyelmesen meghallgatta problemat, segiteni nem tudott, de erezheto volt a szandek, h ha majd megoldodik, a mikentbol o is okuljon. kesobb mar nem is figyelt, emlekezett a nehezsegekre. ezen tobbszor is fajtakaptam. azota nem keresem, neten tanjekozodom tobbnyire mas tapasztaltabb vedonom es gyerekorvosok irasaibol es valaszaibol.


nem akartalak elkeseriteni, remem a beszamolom inspirati lesz es nem lelombozo.... sok sikert a munkadhoz!

2014. aug. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

az én mintavédőnő-listámon ez állna:

- türelmesen meghallgat

- nem néz hülyének, ha szerinte banális dolgot kérdezek (itt nem a "lehet-e bajom egy szem baracktól terhesség alatt" jellegű kérdésekre gondolok)

- tud adni válaszokat a feltett kérdésekre, halad az új kutatási eredményekkel, tehát nem a 40 évvel ezelőtti ajánlásokat mondja

- már szülés előtt felkészít valamennyire a szülés utáni időszakra, annak a nehézségeire

- szülés után tud segíteni a szoptatás körüli nehézségekben

- együttműködik az orvossal, nem egymást fúrják

2014. aug. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én ismertem egy nagyon jó védőnőt, aki pont akkor helyettesitett egy darabig mert nem volt már. Szóval én őt nagyon szerettem és se az előtte se az utána lévőt nem akartam volna. Szóval kifogtam.

Tehát a jó védőnőnek a legfontosabb tulajdonsága szerintem, hogy figyeljen az anyukára. Ne akarja rákényszeriteni a dolgokat, a tudását. Mert lehet okos és tanult egy védőnő, de az anyukának nem erre van szüksége, hanem megértésre, tanácsadásra, de csak ami a problémája arra. Illetve fontos, hogy érezze az anyuka a védőnő nyitottságát és merjen kérdezni. Mert ha nincs meg ez az érzés akkor épp a kötelező köröket lefutják, de az anyuka nem fogja kedvelni. Szerintem fontos, hogy kedvelje az anyuka a védőnőt és viszont. Nem barátnőnek kell lenni, de kell lennie bizalomnak nem kevésnek szerintem.

Fontos szerintem, hogy az anyuka bármikor fordulhasson a védőnőhöz. Akár éjszaka is. Persze nem apró cseprő dolgokkal, de ha mégis adódna valami amin mondjuk egy kezdő anyuka megijed fel merje hivni a védőnőjét. Legalább az első időkben este is. Ez nem könnyü egy védőnőnek, meg az is igaz, hogy vannak túlaggódó anyukák akik túlzásba is tudják vinni, de ezért kell a védőnőnek jó emberismerőnek lenni, hogy valahogy kiegyensúlyozza anyukát, hogy bizzon magában és akkor nem fog állandóan éjjel évadján minden hülyeségért telefonálni. De ez nem könnyü az biztos! Meg hogy a védőnő megtalálja a saját magánélete és a munkája között az egyensúlyt az sem egyszerü, de ez egy hivatás is, tehát nem könnyü. De nem lehetetlen.

Szóval szerintem fontos a megbizhatóság, nyitottság, kedvesség, empátia, figyelmesség, meg még sok minden.

Fontos, hogy a védőnő amikor kimegy egy házból ne itélkezzen elsőre és pláne a következő háznál ne beszélje ki az előző problémáit. Pláne névvel ellátva. Hallottam már ilyet, jó nem sokat, de volt.

Az itélkezést mindenképpen kiemelném! Ha már többször volt egy helyen a védőnő és jobban megismerte a család helyzetét és ehhez képest a dolgokhoz való viszonyát akkor irjon jelentést róla. Úgy az anyagi, mint az anyai dolgokat nézve.

Jó ha egy védőnő okos, de nem szabad ráerőltetni semmit az anyukára. Csak ha úgy látjuk nyitott rá. Inkább hagyjuk beszélni és úgy próbáljuk terelni hétköznapiasan affelé amit mi tanultunk, tartunk jónak. Szépen lassan.

Szerintem fontos, hogy dicsérjék az anyukát. Nem állandóan, meg nyálasan. Párszor, de az legyen őszinte. Szerintem egy anyuka, pláne az első gyerekét szülő anyuka, de természetesen a többinek is jól esik és önbizalmat ad. Mert valljuk be akinek olyan babája van az lehet ahogy várta a kicsit most úgy kivánja melegebb éghajlatra, hiszen egy gyerekkel nem könnyü 24 órában lenni, 3 óránként etetni stb. Nagyon fárasztó ez az anyukának és még aki erős és kiegyensúlyozott ember is amúgy még annak is próbára teheti az idegeit. Imádja, szereti gyermekét, de fáradtan minden nehezebb! És még legyen jó feleség, háziasszony stb. Tehát egy védőnőnek ezt figyelembe kell menni mikor egy anyukához kimegy, szerintem.

Szerintem fontos lehet az is, hogy ha egy anyuka nem ébreszti 3 óránként a gyereket akkor ne tegye. Ha meg ragaszkodik hozzá tegye. Lényeg szerintem, hogy a védőnő lássa, hogy a baba kiegyensúlyozott, nem sirós stb. Valamint itt is mindig fontos, hogy milyen volt előtte alkalommal, ahhoz képest jobb, rosszabb. Anyuka milyen volt. Sok-sok benyomás alapján lehet leszürni dolgokat, szerintem.

Lehet igy kezdetnek jól jöhet egy jegyzetfüzet felirni, hogy melyik családba mi volt, miről beszéltek. legyen a következő alkalommal hol folytatni. Meg jól esik anyukának, hogy figyeltek rá.

Biztos lesznek majd szélsőséges esetek, vannak nehéz viselkedésü anyukák, amit nem könnyü kezelni. De talán mindenkinek van gyenge pontja amin keresztül lehet hatni rá. Csak fel kell ismerni.

Kitartást kivánok! Majd irj a tapasztalataidról!

Remélem nem baj, hogy ilyen őszintén leirtam, de én igy hirtelen ezeket tudtam felsorolni, ezek jutottak eszembe.

2014. aug. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Az előző két válasz is nagyon jó és jól össze van foglalva. Én egy másik oldalát közelitettem meg. De egyetértek az első kettővel. Nagyon fontos dolgok.

Meg nem kell mindent tudni, de tudni kell hogy kitől kérdezd meg hogy tudj tanácsot adni az anyukának. Nekem is volt úgy hogy azonnal nem tudott tanácsot adni, de megkérdezte és megkaptam a választ.

2014. aug. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a terhesség alatt és a szülést követő első félévben egy tapasztalt védőnőm volt, aztán kaptunk egy újoncot, aki kedves, aranyos, de szerencsére már nem kell a segítsége, mert ráéreztünk a dologra.

Az elején, mikor hajfájós volt a lányom, sokat jelentett, hogy legalább próbált segíteni a tapasztalatával a védőnő, ha nem is sikerült, legalább az jó volt, hogy látogatott bennünket, bizalommal fordulhattam hozzá.


Szóval neked azt tanácsolom, hogy legyél mindig érdeklődő, nyitott az anyukákkal, kisgyerekekkel szemben, így könnyen megnyílnak előtted. Ha segíteni nem is tudsz azonnal, de jó, ha pl azt mondod az anyukának bármivel kapcsolatban, hogy konzultálsz a doktorral, vagy egy tapasztaltabb kolléganővel és kitaláltok így vmit.


Én egy idő után egyébként már neten keresgéltem és többnyire meg is találtam a választ. Ez az oldal sokat segített pl.


Sok sikert! :)

2014. aug. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Az én védőnőm egy ritka nagy idióta. Semmiben nem tud normális tanácsot adni, ezer éves dolgokat akar rám erőltetni. Nincs tisztában a mai dolgokkal és a saját frusztrációit (amiken ő keresztülment) rám vetíti ki. Amúgy van 3 gyereke és unokája is.


Szerintem egy jó védőnő:

-türelmesen végighallgatja az embert

-többféle opciót is tud mondani egy adott helyzetre

-nem okoskodik és nem akarja a másikra erőltetni a saját elképzelését

-kedves

-az ember érezze úgy, hogy bármit megbeszélhet vele

Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

2014. aug. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szerintem a legfontosabb ne sértődj meg ha nem fogadják el az anyukák a tanácsodat.Rossz viszonyt szül s amíg nem árt a gyereknek ahogy ő csinálja addig ne piszkáld.

Légy nyitott akihez fordulhatnak sokkal jobban számít mint az aki mindent tud de nem mered megkérdezni.

2014. aug. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, igyekszem betartani! :)

És a látogatás? Gondolom aki nem kedveli a védőnőjét, neki csak nyűg a látogatás?

2014. aug. 5. 18:05
 9/15 anonim ***** válasza:

az aki alkalmazkodik az anyához

mindig beszéld meg minden egyes anyával h milyen kontaktust akar !

van akinek kell h hetente találkozz vele van akinek elég havonta


én spec semmilyent sem, bármilyen kedves a védőnő vagy szakmailag okés

már az elsőnél is lemondtam a szolgálatot...

még terhesség alatt !


a többit leírták előttem

2014. aug. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
A látogatások idejét törvény írja elő (újszülötteket, csecsemőket, kisdedeket stb. milyen gyakran kell látogatni), így ebben sajnos nem tudok alkalmazkodni az anyukákhoz. :(
2014. aug. 5. 18:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!