Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nemsokára megszületik a...

Nemsokára megszületik a kisfiunk, milyen hasznos tippeket tudtok adni a szüléshez, az első hónapokra, nevelésre?

Figyelt kérdés
minden érdekel; olcsóbb pelenkavásárlás, jó időbeosztás, altatás, etetés ... és egyéb praktikusságok amik elsőre nem jutnak eszébe egy újdonsült anyukának!

2014. aug. 6. 08:29
 1/5 piroska és a farkas ***** válasza:
100%

Szia! Az első hetekben : minimis làtogató!! csak a legközelebbi csalàdtagok, max 20-30 percre. Udvariaskodni nem kell , most ti vagytok az elsők, sőt a baba, ha bârki megsértődik, így jàrt...

Nekünk àgyhoz csatlakoztatható babaöblünk volt, szóval velünk aludt, de mégis külön, és gpnd nélkül szokott àt a sajàt szobàjàba 3 hónaposan. Törekedj màr az elejétől vmilyen napirendre. Ha igény szerint szeretnél szoptatni, az se azt jelentse h minden nyikkra mellre teszed, mert szàmtalan oka lehet egy síràsnak, és én úgy gondolom, nem jó ha a cici a nyugieszköz. Az tàplàl, de azért maradjon a tiéd :). Hasznàlj pólyàt, a baba gerincének is jó és biztonsàgérzetet ad. Pihenj amikor tudsz, mert a kialvatlansàg a tejtermelés egyik legnagyobb ellensége. Tegyél meg mi.dent h legyen tej, de ha mégis pótlàs kell, ne csinàlj belőle lelki kérdést, a lényeg, h elegendő tàpanyaghoz jusson a baba. Figyeld a babaruhabörzéket, szép és olcsó darabokat lehet talàlni. Hajrà!

2014. aug. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ami nekünk bejött:

- az elején nappal 3 óránként evés, éjjel amikor felébred.

- 3 óránként rendes adagot enni: kg*150ml egész napra elosztva, ettől nyugodtan aludt, nem kért óránként enni. - szoptatás kínlódás volt, így hamar letettem róla és fejtem az anyatejet etetés előtt, hogy mindig meglegyen az adagja.

- 1 hónapos korától éjjeli ébredéskor már csak szoptattam és csak szomjoltásnak. Akkor már kevesebbet is evett és ment vissza aludni.

- Onnantól éjjel nem volt peluscsere sem. Akkor már 6 órát aludt éjjel egyhuzamban. (Most minimum 8 órát alszik éjjel, de néha 10-11-et is. Nappal tartja magának a 3 órás beosztását este 8-9-ig. 4 hónapos.)

- pelenkából nekünk csak a DM-es babylove jött be. Kuponokkal kb 32-35ft darabja, szerintem a legolcsóbb és nagyon jó. Legyen gumis hátul, legyen gumis a tépőzárnál. Drágábból a pampers volt még jó. Minden másból kifolytunk.

- fürdővizet lázmérővel mértük, 38-39 fokos volt mindig.

- nem volt szűkítő, apja fogta a feje alatt, hogy na süllyedjen, köldökcsonk ne ázzon. Imádja az elejétől.

- fürdetőből először a gyógyszertárit használtuk, de nem szerettem, kipróbáltuk a DM-es levendulásat, azóta is azt használjuk.

- fürdetés előtt, kb. egy hónapig olajoztam a redőket, aztán csak fürdés után testápolásnak.

- az elején minden pelusnál volt popsikrém is, majd csak a fürdés utáninál, éjszakára. Neogranormon.

- szülés után 6 hetes koráig a babakocsi mózesben altattam, légzésfigyelővel, de sokszor kellett így is ugráni hozzá, úgyhogy napközben a kanapén laktam, a baba a fejem felett aludt. Nem volt gond a kiságyba kötöztetéssel.

- a lakásban sapkát csak 1-2 hétig kapott, de nyáron én nem adnék rá bentre

- 19-20 fok volt a lakásban, body+rugi+takaró, majd hálózsák elég volt. Most egy polár és egy body van rajta.



Mindenki más és minden baba más. Én is sok tanácsot kaptam a szoptatás miatt, de annyira nem tudtuk összehangolni, hogy ledobtam a lelkiismeretfurdalást és van egy jól alvó, kiegyensúlyozott, beszélgetős babám.

Ki kell tapasztalni, nem lesz könnyű az eleje.

Ha valami konkrét érdekel, szívesen válaszolok.

2014. aug. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen az eddigi válaszokat, nagyon örülök az infóknak!
2014. aug. 6. 11:33
 4/5 anonim ***** válasza:

az még egy jó tapasztalat volt, hogy:

- hason fekve kijönnek a pukik és a büfik. Akkor hagyta abba a feszengést, tekergést alvás előtt/helyett/közben, amikor sikerült végre hason altatni, kemény szivacson. (a cumi volt a titok)

A kórházban még nem kell, de otthon jó elkezdeni, hogy szokja meg a hasonalvást, akár lábfelhúzva is, mert később nem ordítva fog tornázni napközben sem, ha hason van és a csípőjének is jót tesz.


- szülés után meg majd el kell fogadni, hogy lassabban mennek a dolgok egy ideig, kell a segítség nagyon is, de nem odaköltöző szülőkkel, a nyugalom nagyon fontos. :]

2014. aug. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szuleshez csak annyit tudok mondani, hogy ember tervez, Isten vegez, egy legyen a szemed elott: hogy mindketten egeszsegesen gyertek ki a kalandbol. Teljesen mindegy hogy jon ki, csak minden rendben legyen.

Nekem semmi sem mukodott jo sokaig a kisfiammal, ugyhogy en csak mentem az igenyei szerint. Nagyon igenyelte a kozelsegemet - de 2 honaposan vissza kellett menem dolgozni. Hat nem volt konnyu.

Ha szoptattal es meg mindig van tejed, vegyel egy gepet es fejd le a maradekot rakd a fagyasztoba, kesobb jol jon!

Ha minden nap ugyanabban az idopontban sir keservesen, osszehuzza a gorcs ( vagy fogalmad sincs mi de torkaszakadtabol sir szegenyke) akkor nagyon valoszinu hasfajos. A hasfajos babateanak iszonyat ize van ( legalabbis nekem az volt!) Babus nem issza meg. De te szoptatsz, idd meg te es hidd el, egy olyan 24 oran belul sokkal jobb lesz a Kicsidnek is. - en ezt csinaltam es micsoda megkonyebbules volt mindenkinek!

Olyan babakocsit valassz, ami konnyen nyitodik, csukodik, brutal eros, egy kezzel iranyithato stb. Az en ferjem az elso kocsinkat szo szerint majdnem szetrugdosta, mert soha nem tudta osszecsukni...es frankon lattam mas apukakat is hasonlo helyzetben itt-ott parkolokban a kocsijuk csomagtartojanal a rugdosas szelen....

Babad akkor van kesz a babakajara, amikor elkezdi kinezni a szadbol a kajat - nem akkor amikor a nagykonyvben le van irva - sajnos manapsag mar eleg koran.

Mig kicsi erdemes megvenni a dragabb pelust mert azokban belul van egy "fosfogo". Amikor nem vettem meg a jot, mindig nyakig belsarasak voltunk.

Ne hasznalj Jhonson&Jhonson termekeket!!!!! Alap osszetevoje petroleum szarmazek.

Ne hallgass senkire!!! Mindenki jobban tudja mi a jo neked meg a kicsidnek.

2014. aug. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!