Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy néz ki a napod egy...

Hogy néz ki a napod egy 5hónapos babával? Miket csinál már?

Figyelt kérdés
2014. aug. 7. 10:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia, az én kislányom kedden volt 5 hónapos. Általában reggel 6-7 között szokott kelni. Eszik (anyatejes) , játszom vele az ágyban, a játszószőnyegen, meg "beszélgetünk". fél 9 körül alszik el megint ez kb.1,5-2 óra, kint a babakocsiban. Nagyon szeret kint lenni. 10 körül kap almát vagy barackot nasinak, meg még szopik. Visszaalszik 11 körül még egy órát, azt is babakocsiban, majd megint játék. (Nagyon szeret nézelődni, fölfedezte az árnyékokat egy ideje, és ha süt a nap akár fél órát is elnézegeti az árnyékokat. Szereti a fákat is, főleg ha a leveleket fújja a szél. Kb. 1 hete fölfedezte, hogy tud sikítozni, kiabálni, és azóta folyamatosan nyomja, hangosan nevet, kiabál :-) Nagyon cuki. Tud hasról hátra, és vissza fordulni, de csak akkor csinálja, ha van kedve, nagyon szeret kézben lenni, jobban preferálja, mint a forgást :-). Föntről jobban látja a világot, mert most már minden érdekli. A popsiját is emelgeti, próbál kúszni, meg hanyatt tolja magát a lábával. Van már két foga.)

Egy óra körül megint alszik egy órát, majd 3-4 körül megint, a köztes időben eszik, meg elmegyünk a nagyszülőkhöz, és folyamatosan vele van foglalkozva. Este 6 körül szoktam levetkőztetni, nagyon szeret meztelenkedni, tanultam babamasszázst, fürdés előtt minden este megmasszírozom, majd hétkor fürdik. Vacsorázik, és legkésőbb 8-kor alszik, reggelig. A te babád miket csinál?

2014. aug. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

:-)de aranyos.

a kisfiam 5honapos es 2hetes:-)

Foga meg nincs pedig ket honapos koratol nyalzik es rag mindent.3honaposan megfordult.azota megtanulta visszafele is.ket hete kuszik,de mint akit kilottek.:-)

o 7-8 fele ebred,eszik.o tapszeres. 10-11korul alszik egy orat aztan gyumolcs.jatek. eves alvas,jatek,seta (van h delelott is lemegyunk)eves jatek furdes eves jo esetben alvas..de pl tegnap csak fel11korul aludt el.ejjel 1-2* ebred még enni.neha csak inni.nagy melegben tobbszor is.a napunkat befolyasoljak a programok.van h egesz nap csavargunk.:-)hetkoznap a parom csak este er haza.de hetvegen itthon van..

2014. aug. 7. 13:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok,


Nekem 3-ánn volt 5 hónapos a lányom, van egy 3,5 éves bátyja is. Mindkét gyermekem rossz alvó :D Az elmúlt éjszaka a nagy 2x, a kicsi 3 x kelt, természetesen nem egy időben. Anyatejes, egyelőre ő még mást nem kap, kivéve vizet, ha nagy a meleg. Oda-vissza forog, kúszik. Nagyon nagy babó, most olyan 8,5 kiló körül lehet. Nagyon mosolygós, illetve a tesónak rengetegszer kacag hangosan ( ő az isten a szemében ), bármikor képes megnevettetni. Amennyire a bátyja imádta a babakocsit, illetve az autózást, ő annyira utálja és sír bennük. Viszont rajtam kendőben/mei-taiban órákat képes aludni.

2014. aug. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Köszi :-)

Mi is sokat megyünk, hál istennek nagyon szereti a babakocsit. Nap közben nem is hajlandó bent aludni, csak este. Viszont a kiságyában alszik, és hál istennek reggelig. Nem nagyon tudom milyen az éjszakázás, mert két és fél hónapos kora óta végig alussza az éjszakákat. Vizet én is szoktam neki adni, ha nagyon meleg van. Nekem a hétköznapokban a nagyszülők, és a dédi a segítségem, mert a férjem külföldön dolgozik, és 2-3 hetente jár haza. De sajnos a nagyszülők is aktív dolgozók, úgyhogy legtöbbet kettesben vagyunk a kisasszonnyal.

1-voltam

2014. aug. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam hogy o sem kicsi. 8,5kg. 68cm.:-)

Nekunk sajnos nincs segitseg.nagyszulok messze laknak.na de ha a kezdeti nehetsegeken atlendultunk remelem ezek utan sem lesz gond:-)

2014. aug. 7. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!