Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cicin altatasrol hogyan...

Cicin altatasrol hogyan szoktassam le?

Figyelt kérdés
egy honapos, szinte csak a cicin hajlando elaludni. ennek kesobb mi lesz a kovetkezmenye, van valakinek vmi tapasztalata? hogy szoktassam le errol? ringatni nem igazan tudom mert nem emelhetek.
2014. aug. 7. 19:24
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Most még nem lehet annyi egyéb teendőd, hogy le kellene szoktatni. Inkább örülj közben, ez az anya-gyerek kötődésnek az egyik kulcsa. Ha esetleg a gyerek apja is átvállal ebből valamit, akkor köztük is kialakul szorosabb kötődés. A testi kontaktusnak alapvető a szerepe a gyerek egészséges lelki fejlődése szempontjából is.
2014. aug. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%
Teljesen normális, hogy egy ennyi idős baba cicin alszik el, én sem értem, miért kéne erről leszoktatni. Bármivel is riogassanak a nagyokosok, nem fog óvodás koráig így maradni. Ha nagyon zavar, próbáld cumira szoktatni, de szerintem semmi értelme.
2014. aug. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Most meg ez az egyetlen biztos pont neki, ne foszd meg tole!
2014. aug. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ne szoktasd le, még nagyon pici a babád. Én együtt aludtam vele, cicin alud el, néha órákig a szájában volt vagy felébredt és "kiszolgálta magát". 12 hónaposan már kezdett zavaró lenni, vagyis inkább addigra untam meg a kényelmetlen alvási pozíciókat.


A leszoktatásra sok módszer van. Pl mindig csak egy picivel kevesebb cicit adsz neki, éppenhogy csak elalvás előtt. Nálam az vált be, hogy citrommal bekentem és amint megérezte az ízét/illatát, már nem is kellett neki.


Egyébként az, hogy most cicizik, még egyáltalán nem biztos, hogy cicifüggő lesz. Foglalkozz a problémával majd akkor, ha eljön (ha egyáltalán eljön) addig meg élvezd az összebújós korszakot.

2014. aug. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia! Még annyira pici a babád nem kell leszoktatni teljesen normális, hogy így alszik el. Sőt az sem szentírás, hogy ha ezt szokja meg akkor nehéz lesz leszoktatni róla. Kisfiam egészen 15 hónapos koráig így aludt el és egyik napról a másikra elutasította teljesen magától. Ráérsz még ezzel. :-)
2014. aug. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Már előttem leírták a lényeget, én csak megerősíteni tudom.


Először is azt döntsd el, hogy TÉNYLEG le akarod e szoktatni? Ha tényleg zavar, hogy így alszik el, akkor persze szoktasd le, de ha csak azért, hogy "ne szokjon hozzá", vagy "ne legyen elkényeztetve", akkor szerintem hagyd. Én is sokszor mepróbáltam leszoktatni, de őszinte leszek: ha valahol mélyen az anyai ösztönöd azt súgja, hogy szopival aludjon el, akkor mindenféle leszoktatási próba csak arra jó, hogy felhúzzátok magatokat mindketten, ő sírjon, te hisztizz, hogy "jajj sose fog máshogy elaludni", stb-stb... holott tök hülyeség ezen aggódni.


A természet nem hülye és bizony a cici nem csak etetésre lett kitalálva, hanem nyugtatásra, altatásra is... Most sokkolni fog a hír, de az én babám bizony 13 hónapja cicin alszik el... ha ezt valaki egy éve mondja, hogy így lesz, akkor sírógörcsöt kapok...

de mikor hallom a szomszédból ordítani az ugyanekkora kislányt, meg a szüleit énekelgetni neki, stb-stb... akkor áldom az eget, hogy nekem semmi, de semmi doglom este, csak odabújni, cicit a szájba és egy szó nélkül alszik is a csöppség... pár perc és már jövök is ki. Nyincs sírás, nincs szenvedés, gyakran már magától fekszik le szopi után és alszik, mint a bunda.... :)


Bocs, hogy hosszú lett és, hogy lezoktatási tanácsot nem tudtam adni, de a lényeg, hogy ne aggódj ezen, csináld úgy, ahogy jól esik, ekkora babát mg nem lehet elkényeztetni!

2014. aug. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha téged nem zavar, akkor sehogy ne szoktasd le. A kicsiknek ez a legtökéletesebb altatás, nyilván imádják. Nekem mindkét gyerekem cicin elalvós volt, és maguktól hagyták el idővel: a nagyobbik 2 éves korában, a kicsi kb 3 hónappal később. Most már csak összebújunk, mesélek, és úgy elalszik. Nekem ez így tökéletesen megfelelt, ők is elégedettek voltak.

Pár alkalom volt, hogy nem voltam itthon esti fekvéskor, akkor elaludtak az apjukkal, olyankor nem kellett a cici, szóval tudják már elég hamar, hogy csak anyánál van.

2014. aug. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. nem zavar, sőt nagyon aranyos hogy ilyen ragaszkodó :) csak azért tettem fel a kérdést, mert nem tudom, későbbiekben ez milyen hatással lehet rá, okozhat e függőséget nála amit esetleg nem tud majd leküzdeni. de akkor meghagyom őt ilyennek :)
2014. aug. 8. 18:50
 9/10 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.


Helyes. :) A lényeg, hogy ne aggódj ilyeneken, csináld úgy ahogy érzed... Viszont egy dolgot azért tanácsolnék: Ha kicsit nagyob lesz, pár hónap múlva próbáljátok meg, hogy az esti szopit megkapja, de utána apa altatja. Ahogy utánam is írták, a babák könnyen megtanulják, hogy cici csak anyánál van és ha más altatja őket, akkor elalszanak cici nélkül is... A lényeg, hogy szerintem nagy könnyebbség, ha apa is tudja altatni. Mi ezt eléggé elrontottuk, mindig én altattam és páromnál mai napig nem tud elaludni. Ez az egy amit bánok, szóval azt javaslom ezt próbáljátok máshogy csinálni... de ha nem megy, az se nagy gond, mi is elvagyunk így. :)

2014. aug. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Sziasztok!

Nem tudom olvassa-e ezt még valaki, de leírom az esetemet.

Én is úgy tettem, mint a fent leírtak. Csodás dolog szoptatni, összebújni, ez a dolog csak a tiétek. De! Az én kislányom négy és fél hónapos, csak cicin alszik el, ami nem is lenne baj, ha kiságyba helyezés után 5, 10, 30 perccel később nem ébredne sírva, cicit követelve. És ha sírva ébred, tudom még álmos. Van, hogy 3-4 órát alszik délután így, hogy 5-10 percenként cicivel visszaaltatom. Utána kiságy és újra és újra. Meg kell neki tanulni egyedül is elaludni, mert ez így sok. Korábban volt, hogy addig nyűglődött, hogy elaludt az ujját szopva, mikor megvárattam. De jaj szegényke ne nyűglődjön rohantam cicit adni. Így Mostanra nem találja a hüvelykujját. Folyamatosan egy- két órát csak akkor képes aludni, ha a szájában van a cicim. Ami luxus a házimunka mellett.

"Röviden" Ennyi. Véleményeket szívesen fogadok.

2015. febr. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!