Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig tart a rámolós időszak...

Meddig tart a rámolós időszak a babáknál?

Figyelt kérdés
3 napja kezdett mászni, kúszás szinte teljesen kimaradt, és ma már kis segítséggel fel is áll. És nyitogat mindent, gyűr össze mindent, egy percre nem lehet felügyelet nélkül hagyni. Ti mikor szántok magatokra időt? Napközben 1 órát alszik csak, azt is babakocsiban. Segítségem nincs, külföldön vagyunk, férjem meg 12 órát van távol. Csak kíváncsi vagyok, mennyi idős korában lehet magára hagyni úgy, hogy ne kelljen minden pillanatban lesni:)
2014. aug. 7. 20:03
 1/4 anonim ***** válasza:

16 hós a kisfiam, kb 2 hónapja merem úgymond magára hagyni a házban miközben én főzök pl... de ezt is úgy hogy közben hallgatózok hogy merre jár és mit csinál, 15-20 percenként ránézek, vagy szólok neki hogy jöjjön oda hozzám. Hónapokba telt mire mindent elpakoltunk ami gyerek magasságban van, sajnos elsőre nem esik le az embernek hogy ez is meg az is rossz helyen van, akkor jövünk rá amikor a gyerkőc megkaparintja.

Még így is vannak olyan helyek amikre figyelni kell, pl az éjjeli szekrényem és a nappaliban a komódunk, ezekben krémek, gyógyszerek, ékszerek vannak, úgy neveljük hogy nem szabad a fiókokban kotorászni de időnként megengedi magának hogy kirámolja, ezért is kell hallgatózni hogy merre jár... :) Szerintem a legrosszabb időszak az amit te is írsz, amikor nekiáll mocorogni és rámolni, ilyenkor még nem nagyon érti hogy nem szabad, meg hogy miért is nem szabad, csak megy és mindent visz-ránt magával. Ilyenkor állandóan a nyomában kell lenni, de ez az időszak is elmúlik és jobb lesz. Kitartás. :)

2014. aug. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

14 hónapos, mehet ahová szeretne a lakasban. Minden baba biztos:)

7 hónaposan felállt, s elkezdett lépegetni, na akkor mindent elpakoltunk úgy, hogy sehol se eshessen semmi baja, így mehet ahová szeretne.

Gyerek zárak a szekrényekre, fiókokra. A nagynak az apró játékait is zárható szekrénybe tettük. A férjem a szekrényeket is a falhoz rögzítette, ha felmászna rá, ne dőljön le. tv-t a falra szerelte.

2014. aug. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én vettem egy vastag szőnyeget és karámot...sokkal nagyobb mint egy járóka és a földön van...kapott dobozt, abból pakolhatja ki be a játékait:)
2014. aug. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
15 hós, én még lesem minden lépését. Lakás bababiztos, de a kíváncsisága is őrületes, és a találékonysága is. Sokáig nincs el játékokkal( 5 perc kb.), eszközökkel, pedig mindent rámol, amit elér. 1 évesen indult el. Már én is várom a következő fázist, én is fáradt vagyok, és nincs időm se magamra, se másra. :)
2014. aug. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!