Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos gyermeknek milyen...

15 hónapos gyermeknek milyen ételeket készítettek/adtok?

Figyelt kérdés
Konkrétan, nem csak "azt eszi, amit mi is", mert szerintem mindent még nem "tud" megenni, sőt sok mindent még szerintem nem is "szabad" adni (pl. egy zsírosabb étel, vagy jó fűszeres). 15 hónaposom ráadásul átmeneti időszakban van, hol pépes, hol enyhébb darabos formában fogadja el az ételeket. Van, amitől még öklendezik , állaga miatt. Főleg raguleveseket, krémleveseket, főzelékeket késztek, amit tud a miénkből eszi, de van, amikor külön kell főzzek neki. A változatosság miatt szeretném, ha adnátok ételötleteket, miket készítetek/adtok még babátoknak?
2014. aug. 8. 06:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Mindent, amit mi eszünk. Ekkora gyerek mindent megtud enni, és mindent kaphat is. Csak akkor nem, ha túl borsos, csípős az étel.
2014. aug. 8. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Háát, komolyan mondom, köszönöm a semmilyen válaszadásokat, PONT kihangsúlyoztam, hogy konkrétan mire vagyok kíváncsi. Megáll az ész.
2014. aug. 8. 07:04
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!én is kapni fogok, de az én 13hósom is azt eszi,amit mi.

Bár enyém szereti a darabosat, pépesen csak a tasakos gyümölcspürét eszi. 10-12foga van (11.12. most jön)

Rántott húst pl egészen apróra vágom, krumplipürével.

Krumplistészta, villával összetörve. Cukkinis, répás csirke apróra vágva. Cukkinis tócsni ( egész puha lesz sütés után). Pörköltet villával áttöröm, imádja, de szoktam neki rizst vagy tésztát főzni hozzá nokedli helyett.

Spagettit is szereti sok szósszal, a tészta meg villával összetörve.

Természetesen főzelék,kruplipüré bármilyen hússal, tojásleves,húsleves stb.

2014. aug. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Kevesen vannak, akik még külön főznek ekkora gyereknek. Ezért nem kapsz olyan választ, mint amit szeretnél.
2014. aug. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 14 hónapos, 3 foga van, így ő sem tudja megenni azt, amit mi eszünk. Bajba vagyok sokszor én is, mert a leturmixolt kaja már valahogy nem "olyan". Teljesen más lesz az íze. A fasirtot pl nagyon szereti, azt meg tudja enni. Szereti a tésztát kézzel enni, ezért a pörit turmixolom és az egész tésztához keverem. Szereti a halrudat/100%-osat szokott kapni, de vigyázni kell, mert minden csomagban találtam szálkásat/rizzsel. A levesek nálunk is mennek minden formában.
2014. aug. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
Leírták előttem, miket ehetnek ekkora gyerekek. Tészták, főzelékek feltéttel, pörkölt, hús körettel stb. Magyarul azt, amit ti. Ekkora gyereknek már nem kell külön főzni, maximum pépesíteni (bár már kellene darabosat ennie), ha gondolod.
2014. aug. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
nekem van egy könyvem: Babatáplálás kézikönyve, ebből szoktam nézni recepteket. pl. sajtgombóc, hozzá valamilyen mártás (spenót, sóska, kapor, zöldfűszeres), különböző krémlevesek, főzelékek, kásák (köleskása, zabkása), zelleres köleskása, kenyérre különféle kenhető krémeket készítek (tojáskrém, répakrém, lencsepástétom),...
2014. aug. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Biztos le leszek pontozva, de én még kb fele-fele arányban külön főzök neki. A mi ételeinket vagy túl fűszeresnek/zsírosnak vagy csak simán nem elég táplálónak találom.

Én sok főzeléket készítek, krémlevesek, felvágott helyett sülthús vékonyra szeletelve, kemény sajtok apróra vágva.

Valamint sok gyümölcsöt is eszik, de a tasakos gyümölcsöt imádja a legjobban, gondolom inkább azért, mert el tud vele játszani.

Szoktam venni bioboltban húskrémet (igazából ez még a bébiétel kategória) és ezt használom az ételekbe, vagy akár kenyérre rákenve (egészen olyan az íze mint a májkrém, csak sokkal egészségesebb).

Akkor szoktam venni gabonaőrleményeket (köles, zabkorpa, rizs stb) és ezzel sűrítek mindent, jobb mintha sima liszttel csinálnám.

Veszek még ízesített gabonaőrleményt (kellemes zöldfűszeres íze van) + tejszín + valamilyen zöldség. Ezt a féle főzeléket nagyon szereti a babám, bármilyen zöldséget megeszik így.

2014. aug. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Csinálhatsz neki még rakott ételeket is, zöldségekkel, hallal, husival. Nálunk mai napig az egyik kedvenc a rakott cukkini sajttal és póráhagymával (9 hós kora óta, ma már 2 éves).
2014. aug. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én több okból is külön főzök 16 hós kisfiamnak. Mi fűszeresen és zsirosabban eszünk, ritka a zöldség, mellesleg vacsorára főzök mert igy van időm és a férjem is jobban örül este a frissnek. Kisfiam mindent eszik már, a miénkből is szokott kapni ha olyat főzök.

Én 2 napra főzök neki szinte mindig. Zöldség-hús-tészta összefőzve, behabarva tejföllel. Van h egy részét pürésitem de anélkül is megeszi.

2014. aug. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!