Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Menjek ezzel a problémával...

Menjek ezzel a problémával orvoshoz, vagy ne vegyem ennyire sarkosan a dolgot? (Lent. )

Figyelt kérdés

Azt olvastam,hogy "ha a baba egyedül alszik el,de felkel többször is éjjel,akkor szinte biztosan idegrendszeri vagy fejlődési rendellenességről van szó".-SZÓ SZERINT ÍGY OLVASTAM.

Én nem gondolom,hogy ennyire komoly lenne a dolog,mert cumi bekap és már alszik is tovább...de jobb utána járni.MERT kéSőn kezdett forogni,nem kúszik-mászik,ülni ül,de nem ül fel magától.8hós.

Imádom a babámat és meg vagyok ijedve.


2010. jan. 12. 20:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az alvás dolog tök normális, de a mozgásfejlődés jelezhet idegrendszeri problémát, persze egyáltalán nem tuti. Hallgass a megérzéseidre, ha úgy érzed kérd ki szakember véleményét, de ne stresszelj feleslegesen.
2010. jan. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2010. jan. 12. 20:48
 3/16 anonim ***** válasza:

Mozgásfejlődésileg nincs egyáltalán elmaradva!!!!

Még nem kell neki egyáltalán se mászni, se felülni. Kúszni is még csak most kell majd neki elkezdenie. A forgást pedig max. egy hónapja csinálhatja!

Ne beszélj be magadnak semmit, az alvásával sincs semmi gond, szerintem nagyon sok baba így alszik. Nekik még nem olyan hosszúságúak az alvásciklusaik, mint nekünk.

De ha téged az megnyugtat vidd el fejlődési neurológiára vagy valamilyen szakemberhez. Én biztos vagyok benne, amit írtál azalapján nincs vele semmi gond.

2010. jan. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Az alvásról szóló idézet egy nagy marhaság.Ezzel az erővel neked is,nekem is,és minden embernek fejlődési rendellenessége van,mert mindenki felébred éjszaka.

(Értelemszerűen azok az ősemberek érték meg a szaporodóképes kort,akik sokszor felébredtek,mert így nem tudta megenni őket a kardfogú tigris.:))Tehát mondhatjuk,h genetika.:)))

A mozgásfejlődés lassúsága inkább vmi fizikai probléma lehet,pl hypotónia,én megnézetném szakemberrel.

2010. jan. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szia Szerintem nincs elkésve a babád semmivel még.Az is teljesen normális ha 18 hósan kezd járni és ha ehhez nézed a többi dolgot akkor minden rendben van.

Az alvás meg :sok anyuka örülne ha a babája ilyen jól aludna mint a tied, sok babát nagyon nehéz vissza altatni.

Kérdez rá a védőnőnél vagy a gyerekorvosnál hogy mit gondolnak ,de a véleményem szerint lustább baba (mint az én kisebbik lánykám is :D )

2010. jan. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Jaaaaaaaaaaaaj,nagyon köszönöm nektek!

Amúgy "súlyos eset" a babám:76cm és 10 kiló!Tehát ha nem bírja magát,akkor eleve nehezen mocorog...Siettetni pedig semmit sem akarok.

A biztonság kedvéért azért majd utána kérdezek szakembernél!

2010. jan. 12. 21:07
 7/16 anonim ***** válasza:

A súly semmit nem jelent!

Az én lányom is pufi volt.5 hónaposan kijelentette hogy ez a gyerek nem fog forogni mert nagy a súlya...

Ehhez képest a vizsgálat utána egyből forgott, kúszótt mászott és 9 hónaposan elindult egyedül!

Én meg azon aggodtam hogy nem fog, mert hogy az orvos azt súlykolta belém, ehhez képest ő lepődött meg a legjobban:D

2010. jan. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
bocs:az lemaradt hogy az orvos kijelentette..
2010. jan. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Pfúú, nálunk ugyanez van ill. volt. Azóta már felül, feláll, mászik, 11 hónapos és egyedül alszik el de éjjel 2x-3x kel sajnos. Napközben semmi gond nincs vele 2x alszik még. Szerintem nagy hülyeség amit írtak!
2010. jan. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Az én babám tök ugyenaz. Egyedül alszik el, de néha felsír. Cumi be, azt kész, de van hogy sírdogál még egy picit, kiveszem, elalszik a kezemben, visszeteszem kész. Ő is későn kezdett forogni, mást még nem is csinál, 6 hós múlt 1 hete, kb 9 kg. Én úgy gondolom nincs semmi baja, teljesen egészséges kisrác.
2010. jan. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!