Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak itt olyan anyukák...

Vannak itt olyan anyukák rendesen sminkelnek? Nem tanulta el túl korán a gyerek?

Figyelt kérdés

Én mostanában rendesen festem magam, egészen guruvá váltam és nagyon lelkes vagyok. (a szememen mindig van sötét héjfesték, szemcerka, tusvonal, spirál, az ajkaimon valami szép világos rúzs, stb.)


Egyébként is festve van a kéz- és lábkörmöm, a hajam is, de ezeket nem látja, mert nem én készítem el, hanem elmegyek a megfelelő emberhez.:)


Sokat bíbelődöm magammal, és attól tartok, hogy emiatt a gyerek is majd akár 2 évesen is már ordít a körömlakkért, meg azért, hogy fessem ki őt is, ha már magamat percekig szoktam.:)


Nálatok ez hogy volt? És hogy lehet leszerelni őket?:) Fessem majd ki? Vegyek bébikozmetikumokat? (árulnak pl. DM-ben gyerekeknek való ilyesmit)


27N


2014. aug. 8. 21:00
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Megmondod neki, hogy a smink felnőtt dolog, gyerekeknek nem való.
2014. aug. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak ezt tudom mondani, mint az első.

Kicsit vicces, hiszen nem csak Te sminkeled magadat, más iss. Még sem jár a 2-3 évess alapozós spirálos arccal :D

Én is festem magam:-)!

2014. aug. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Nem baj, ha szép vagy. Mi is Anyát így láttuk, és onnan vettük a mintát.

Kis keresztlányom másfél évesen oda van a sminkért és a körömlakkért. Örömét leli benne, ha kezébe adunk egy szemhéjfestéket és egy ecsetet, és "sminkel" minket.

Hamarabb kialakul a nemi identitása, nincs benne semmi baj, csak magyarázd el neki, hogy nem kislányoknak való.

2014. aug. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 2,5éves. Szoktam magam sminkelni, de csak a szememet. Néha szokta mondani, hogy ő is ki akarja, de én is azt szoktam mondani, hogy majd ha nagyobb lesz :)

Ma pl elkérte az gyöngyház fényű ajakápolómat, hogy ő ki akarja rúzsozni magát :) Odaadtam neki, olyan kis aranyos volt :)

2014. aug. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igazából a keresztlányom most 4 éves (nálunk a tágabb családból senki sem festette magát soha), és teljesen odavan értem, mindig nézi a cuccaimat, és úgy látom, mintha haragudnának a többiek rám. Mert, hogy tőlem lát ilyen szépség dolgokat, és ő is akarja:))
2014. aug. 8. 21:54
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

Nekem is vannak lányaim. Nem sminkelek, csak nagyon ritkán és alig. A lányaimat sem érdekelte soha.


Sógornőm nagyon festi magát, a 8 éves lánya folyton utánozná... lányom, aki 11 éves, minap véletlenül smink nélkül meglátta a sógornőmet, és közölte, hogy sokkal szebb festék nélkül:)

2014. aug. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%

Én nem szoktam a körmömet festeni, az egyik lányom mégis oda van érte, a másikat egyáltalán nem érdekli. A másik viszont rózsaszínmániás, imádja a kis fodros csajos ruhákat, pedig én nem szeretem.

Szóval szerintem nemcsak te, hanem a környezetükben lévő emberek is hatással lesznek a gyerekedre. Lehet, hogy te nem fested magad, de ha lesz egy óvónéni, akinek meg van csinálva a körme, erősebben sminkel, akkor a gyerek tőle is veheti a példát.

Szerintem ezen ne aggódj, nézz ki ahogy neked tetszik, legyél ízléses és igényes. A gyerek meg ha utánozna, akkor megmondhatod, hogy ez felnőtt dolog, esetleg megengeded neki néha, pl. farsangon, szülinapon vagy egyéb eseményen, hogy körömlakkot vagy pici szájfényt feltegyen.

2014. aug. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám sminkelte magát, engem nagyon érdekelt kiskoromban, volt, hogy játszottam a smink cuccaival, aminek ő nem nagyon örült :D de el lett magyarázva majd ha nagy leszek lehet nekem is, aztán le is akadtam a témáról teljesen. Rendesen sminkelni kb. 18 éves koromban kezdtem el, úgyhogy nem hiszem, hogy azon múlik, mikor kezdi egy gyerek a sminkelést, hogy az anyja sminkel-e vagy sem.
2014. aug. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én adtam a lányomnak egy sminkszivacsot, azt bevizezi és úgy csinál, mintha ő is alapozózna, de persze nincs rajta semmi. Szerintem körömlakkos üveget is valahogy ki lehetne tisztítani és akkor csak vizet tenni bele.

Illetve műanyagból is vannak gyerek sminkkészletek, amivel imitálni lehet csak a sminkelést, nem ken magára semmit.

2015. okt. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!