Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tetszik az Allegra név?

Hogy tetszik az Allegra név?

Figyelt kérdés

Külföldön születő babának, külföldi vezetéknévhez lesz (szóval nem egy "Kovács Allegra" típusra gondolok). Szeretném, ha mindenhol emészthető lenne, itthon is, kint is, és ez az, ami nem tér el írásmódban egyáltalán, jól megy a vezetéknévhez, és mindkettőnknek nagyon tetszik.


Nektek mi jutna eszetekbe a névről?



2014. aug. 10. 22:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%
Ha nektek tetszik akkor nincs kérdés. Nekem nem tetszik. A zenei dinamikai utasítás jut az eszembe , mint allegro, allagretto , szóval élénken, vidáman kell egy művet előadni. Akinek van zenei műveltsége az biztos erre gondol.
2014. aug. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy gyógyszer neve ugrik be. Vicces. Nem is tetszik. De ha nektek igen, és pláne ha külföldön él ezzel a névvel, akkor miért ne?
2014. aug. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
nem tetszik, mert az allergia gyógyszer jut róla eszembe.
2014. aug. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

#1, igen, tudom, erre én is gondoltam. Egyébként magának a névnek a jelentése is az, hogy vidám/élénk, és ugye olasz eredetű. Engem speciel ez nem zavar.


#2, ha nem mondod, sosem jut eszembe a gyógyszer :) Mondjuk ez itt kevésbé mérvadó.

2014. aug. 10. 22:46
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően nekem tetszene a hangzása, de nem adnám a lányomnak. Egyrészt nagyon hasonlít az allergia szóra, másrészt van egy ilyen nevű gyógyszer, amit állandóan reklámoznak, így valószínűleg sok embernek ez a gyógyszer jut majd az eszébe.
2014. aug. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
75%
2014. aug. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
90%
Olasz szakos voltam, zenét is tanultam, de még így sem tetszik, mint név. :)
2014. aug. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
86%
Nekem is gyógyszer vagy betegség jut róla eszembe.
2014. aug. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Quasar07 ***** válasza:
100%

Furcsa. Manapság már mindenféle neveket adnak, szóval elfogadható.

Nem tetszik a hangzása, nem is tudnám nagyon becézni. Alle, Ali , Legi? Nekem az allegro jut rögtön róla az eszembe. De ha jól tudom van egy Allegra mevű allergia gyógyszer. Én nem adnám gyereknek ezt a nevet, de még állatnak sem, de nem raktam múlik. Ha a szülőknek tetszik, akkor jó. De abba is érdemes belegondolni, hogy lehet végig fog szenvedni a neve miatt, ha csúfolják meg ilyenek..

2014. aug. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Hű, nem gondoltam, hogy ennyire negatív lesz a csengése :) Mondjuk ez persze nem változtat a véleményünkön, szerintem ugyanúgy egy lágy, dallamos, nőies név, pozitív jelentéssel.


Köszönöm a válaszokat! :)

2014. aug. 10. 22:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!