Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mekkora korkülönbs...

Szerintetek mekkora korkülönbség az ideális két gyerkőc között?

Figyelt kérdés

Már nagyon szeretnék 2. babaát de félek hogy nem bírnám két kicsivel. Most 10 hónapos a lányom. Szóval ha most elkezdenénk és egyből sikerülne akkor is jó eséllyel 19 hónap lenne köztük.

Nem kevés ez? Vagy miért érzem azt hogy szeretnék mégeggyet?

De félek hogyha itt lesz a következő ugyebár nem tudok 100 % osan a "mostanira" figyelni.

Nektek mennyi van a gyerkőcök között és mennyi jut rájuk kb egy hónapban?

Jelenleg 4 éve albérletben élünk tervezzük hogy sajátot szeretnénk de ez még odébb van.


2014. aug. 13. 17:21
 1/6 Dóri :P válasza:
46%
szerintem minnél kevesebb korkülönbség van a két gyerek között annél jobb, mert jobban ki fognak jönni, bár annak is megvan az előnye, ha nagyobb a korkülönbség, mert akkor az aktuálisra maximálisan oda tudsz figyelni és utánna az idősebb tud vigyázni a picire, ezt neked kell eldönteted
2014. aug. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Mi úgy tanultuk (védőnő hallgató vagyok), hogy ideálisan minimum 3 év legyen a korkülönbség, mert ekkor tud az anya szervezete is regenerálódni (azért a terhesség/szülés/szoptatás nagyon kimeríti a női testet), és a gyermek is megkapja a szükséges maximális figyelmet. Jobban fel is tudja dolgozni, hogy jön a kis tesó, kisebb a testvérféltékenység esélye (pl. nem fognak összeveszni a "rágókán", egy 3 évest már más játék érdekli). Hogy saját tapasztalattal is szolgáljak, az öcséim és köztem 12 és 14 év van, mi nagyszerűen kijövünk, felnéznek rám, mint a nagy nővérükre, és pedig szívesen vagyok velük, azonban egymás szinte ölik, pedig köztük kicsi a korkülönbség (nincs teljesen 2 év). Persze nem lehet általánosítani. Ezzel nem azt mondom, hogy várj tizenévig, de a magad és a gyermeke(i)d érdekében jó lenne, ha kicsit hagynál időt magatoknak!
2014. aug. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs ilyen. A szülőnek biztos hogy megterhelőbb a kis korkülönbség. A gyerekek szempontjából, nem ezen múlik a kapcsolat. Azt inkább a nevelés, a szülők és a gyerekek habitusa dönti el, és hogy ez a három hogyan tud együtt működni.

Pl. Ha az szülők kevésbé viselik el a monotóniát, türelmetlenebbek, igénylik a gyerekmentes időt, a gyerekeik viszont szinte rájuk tapadnának az konfliktusforrás, és ez a konfliktus rányomja a bélyegét a testvérkapcsolatra is. Holott pl ugyanezek a gyerekek egy olyan családban ahol a szülőknek jobb a monotóniatűrése, nem feladatként élik meg a gyereknevelést, és kielégítő számukra hogy szinte csak a gyerekeiknek élnek, teljesen más kapcsolatot alakítanak ki. De hiába ilyenek a szülők, ha pl az egyik gyereket csak a babázás érdekli, a másik meg egész nap biciklizne (persze sarkítva) akkor valószínüleg nem lesz olyan szoros a kapcsolat mert nincs igazán közös érdeklődés ami összekovácsolja őket.

2014. aug. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


3 kisfiam van. 4 éven belül született mind a három :)

Az első kettő fiú között 14 hónap van.

Hazudnék ha azt mondanám, hogy rózsaszín köd volt, mert voltak olyan napok amikor nagyon el akartam menni világgá :) DE ennek ellenére sem csinálnám máshogy. Olyanok,mint az ikrek, nagyon ragaszkodnak egymáshoz, imádják egymást. A kis korkülönbség miatt együtt ettek, aludtak, így nekem is volt időm magamra, a háztartásra pl. délben amikor volt, hogy 3 órát is aludtak :)


A kicsi akkor született amikor a nagy 4 és a középső 3 éves volt. Imádják Őt is, de már van, hogy kiteszik a szobából :) mert ők már nagyfiús játékokat játszanak.


Szóval nem tudom, szerintem senki nem tudja a kérdésedre a választ, mert mindenkinek más az ideális korkülönbség. nekünk ez volt az ideális :)

Így is terveztük :)

2014. aug. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én is a minél kissebb korkülönbségre szavazok.Nagyobb esély van rá,hogy "összenőnek"és jókat tudnak játszani!

Főleg ha még vágysz is rá akkor hajrá!Lehet késsőbb meg meggondolnád magad!

2014. aug. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2014. aug. 13. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!