Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SZURI UTAN LAZAS! Mit tegyek?

SZURI UTAN LAZAS! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
10 honapos kisfiam teganp 2 oltast kapott. Soha nem lazasodott meg be egyiktol sem. Most viszont igen. Tegnap du kapta meg. Estere hoemelkedese lett honaljban merve 37,8. Vegig aludta az ejszakat majd reggel 38,3 - at mertem. Kapott 2,5 ml nurofent es vizes ruha van a bokain es csukloin. Nagyon feltem... ( kulfoldon elunk az itteni ido 8:20 ) Mikor kell orvoshoz vinni? Mit tehetnek meg hogy lemenjen a laza? Elso babas anyuka.
2014. aug. 14. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem mindíg ajánlotta a doki hogy ha olyan oltást kapott amitől előfordúlhat láz,adjak neki fél kúpot a megelőzésre.
2014. aug. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha holnap is lázas lesz, hívd fel a dokit, hogy mi legyen. Annyira nem magas a láz, szerintem a vizes ruha nem sokat ér. Figyeld a hőjét, ha feljebb megy, adhatsz még lázcsillapítót, vagy extrém esetben hűtőfürdő, de ha nagyon felmegy akkor doki!
2014. aug. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét gyerekem az összes oltástól belázasodott, ne ijedj meg, ez természetes, semmi baja nem lesz tőle. Orvoshoz ezzel nem kell vinni, mert még elkap valamit, pár nap, és elmúlik. Nagyon jól csinálod, a lázát csillapítani kell, ügyelni kell rá, hogy elég folyadékot fogyasszon, ha az oltás helyén csomó képződne, azt vizes ruhával kell borogatni. Nekünk Germicid kúpot javasoltak lázcsillapításra. Melyik oltások voltak?
2014. aug. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondták, hogy három napig normális utána a láz. Az én fiam is mindig szerdán kapta. Azt mondták, ha még szombat reggel is láza van, és nem hőemelkedése, akkor vigyük be az ügyeletre. Ha hétfő reggel még láza vagy hőemelkedése van, akkor pedig vigyük el a sima rendelésre. Ne aggódj. Ez még messze nem olyan magas láz. Adj lázcsillapítót, borogasd, hűtőfürdőztesd, ha azt jobban viseli (az én fiam azt jobban szerette), de nem kell aggódni.
2014. aug. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja és nyugi!!! Előfordul ilyen az oltástól (2-es voltam)
2014. aug. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Soha nem volt meg erre pelda. Hepatitis B -t es Polio -t kapott. Plusz meg vervetele is volt :/
2014. aug. 14. 14:34
 7/7 anonim ***** válasza:

A lányom volt h nem, de volt hogy belázasodott az oltásoktól. Ez teljesen normális, védekezik a szervezete a oltóanyaggal szemben. 3 napig ha van láz, az az oltás miatt van, ha utána is lesz, akkor viszont orvoshoz kell fordulni!

De írtad h külföldön éltek, nem tudom, h ugyanazok az oltóanyagok és reakciók vannak-e ott abban az országban. Amit mi írunk, ezek a magyar oltások utáni reakciók.

Egyébként nekünk a 15 hós dupla oltás volt a legrosszabb :( fájt is neki nagyon a helye, és be is lázasodott :(

2014. aug. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!