Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudtok olyan péksüti receptet...

Tudtok olyan péksüti receptet aminek a tésztáját letudom fagyasztani és reggelente megsütve odaadhatom 2 éves kisfiamnak?

Figyelt kérdés
A bolt messze van és jó lenne minden nap friss péksütit reggelizni. Ez azért is fontos mert lassan megszületik a kistesó és még nehezebb lesz boltba járni. Jó lenne egy recept (kenyér, pogácsa, kifli, zsemle, bármi), akár nyers akár félig sült tésztát lefagyasztani és reggel pár perc alatt megsütni... Tudtok ilyet? Bármit írhattok, mindenféle recept érdekelne.
2014. aug. 14. 15:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én készen fagyasztom ezt: [link]


Néha a tésztájából croissant, néha medvehagymás kocka készül, és frissen, ha kihűltek, azonnal mennek megfagyni. Egyesével olvasztom. Nálunk a lányunk tejallergiás, így csak házit tudok neki készíteni (ez is mandulatejjel és margarinnal készül pl.).

2014. aug. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Bármilyen tésztát le lehet fagyasztani, de előző este ki kell venni a fagyasztóból mert a jéggé fagyott tésztát nem lehet rögtön a sütőbe tenni és kisütni. Először fel kell, hogy olvadjon plusz utána még meg kell kelnie.
2014. aug. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nagyobb boltokban majdnem mindenhol lehet kapni fagyasztottan mindenféle pékárút (szemle, császárzsemle, croasan, baguette..stb) Én is szoktam venni, csak bedobom a sütőbe reggel és 15 perc alatt készre szül:)
2014. aug. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Igen, tudom hogy van elősütött, én is vettem régebben a Metroban, nagyon finomak is csak ritkán találok jó áron.

Köszönöm az eddigi segítséget, kedves első, amit linkeltél az nagyon tetszik.

2014. aug. 14. 15:53
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia! Én leveles tésztát szoktam venni, ebből mindig van a fagyasztóban. Este kiveszem a hűtőbe, reggelre felolvad.

Több féle péksütit szoktam csinálni:

Hosszú csíkokra vágom, virslire rátekerem sajt és tojássárgája a tetejére.

Vagy 3szögeket vágok, megtöltöm azzal ami van, sajt,sonka, szalámi, bacon és croissant formára hajtom. Tetejére szintén tojás+sajt.

Lehet ugyanezt édesre is, lekvárral, gyümölcs a közepébe stb.

Kb 10perc alatt kész a sütőben és nagyon szeretjük.

2014. aug. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
En kelt tésztát szoktam készíteni, abbol aztan szinte mindent lehet: túrós batyus, kakaos csiga, pizza-pizzatekercs, lekváros taska, stb. Az alaprecept nálam ez: [link]
2014. aug. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
ha nem ragaszkodsz ahhoz hogy mindenképpen sütni kelljen reggel, akkor bármilyen kész pékárut lefagyaszthatsz. Én csak kenyérrel próbáltam, este kivettem, de bennehagytam a zacsiban, csak kis nyílást hagytam, hogy azért a pára kijöjjön. Pont olyan volt mint a friss kenyér. Akár pogácsával is működhet. Megveszed frissen, vagy te sütöd, beteszed a fagyasztóba és este kiveszed, benthagyod a zacsiba, csak egy kicsit kinyitod a zacskó száját és reggelre kész a friss pogi, sütni sem kell. Ha mindenképpen meleget akarsz akkor pár másodpercre mikrózod vagy serpenyőbe picit sütöd, így ropogós lesz.
2014. aug. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. :)
2014. aug. 14. 19:32
 9/13 anonim ***** válasza:
.
2014. aug. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ahogy már írták előttem, nem kell bonyolítani, bármilyen pékárút lefagyaszthatsz.


Mi hetente egyszer elsétálunk az Aldiba, veszünk friss pogácsát, itthon megy be a mélyhűtőbe,reggelente mikróban fél perc alatt ki lehet olvasztani és puha meleg, mintha akkor sült volna.


Próbáld ki, ha nem jön be (amit kétlek :) ), akkor meg valóban fagyassz le nyers tésztát.


Ui.: Persze töltött pékárúnál a tölteléktől függ, hogy működik-e a dolog, túrós batyut én nem fagyasztanék mert szerintem kiolvasztásnál vizesedik a túró, de csokis croisan isteni kiolvasztva, ahogy folyik belőle az a meleg töltelék... nyammm... :)

2014. aug. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!