Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valóban gond lehet hogy túl...

Valóban gond lehet hogy túl korán csinál minden mozgást a babám?

Figyelt kérdés

2,5 hónaposan hasra 3,5 hósan vissza fordult.

4,5 hós korában "kúszott a saját tengelye körül.

6 hósan felült, mászott, és felállt.

7-7,5 hósan ment a bútorok melett.

8,5 hósan megállt egyedül, pár napra rá tett egy két lépést.

Most 10 hónapos és már egyedül sétál 2 napja. Kicsit még botladozik néha de ritkàn

Halottam hogy gondot okozhat ha túl korán csinálja a dolgokat. Doki nem mondott semmit. De megy egész nap csak ha kicsit elfárad akkorm mászik. Nem tudom leültetni 1 percre sem.

Milyen gondot okozhat ez neki, esetleg gerincferdülése lehet?

75 cm és 12! kg.


2014. aug. 18. 21:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A mászás elősegíti az idegrendszeri fejlődést, mert össze kell hozzá hangolnia mindkét kezét és lábát. Ha egy gyereknél kimarad, vagy csak rövid ideig tart a mászós korszak, nagyobb eséllyel lesznek később pl. tanulási nehézségei. Ez persze nem jelenti, hogy mindenképpen valami problémája lesz a babádnak.
2014. aug. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

ezek azért nem extrém időpontok, de mivel túlsúlyos, ezért megterhelő lehet a csontjainak.

enyém pl. 7 hónaposan állt fel, ő is kis husi volt és elgörbültek a lábai. 3 éves korára rendbe jött.


más gondot nem okozott, illetve vannak betegségek (pl. a hiperaktivitás) ahol megfigyelték, hogy jellemzően mindent korábban csináltak a nagykönyv szerint. de nem ettől lesznek betegek, szóval ezen ne kezdj el kattogni most :)

2014. aug. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Sokat mászik még emelett.

Egyébként nem duci vagy kövér hanem nagy baba. (rem értitek hogy értem :) )

De nem tudok mit csinálni egésznap megy.

2014. aug. 18. 21:47
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Bokasüllyedés, ó láb, gerinc ferdülés, de nem tudsz ellene tenni!

75 cm, 12 kg tényleg duci lehet. Kb. 86 cm-rel szoktak 12 kg -osak lenni a gyerekek.

2014. aug. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem kell feltétlenül aggódnod. A mászás elmaradása hat éves korig bezárólag orvosolható. Elegendő, ha ilyen játékra ösztönzitek majd és esetleg később az óvónőtökkel egyeztetve ő is figyel a "mászatásra".

A mozgásfejlődés elsősorban idegrendszeri érettségen múlik, és ehhez kell nyilvánvalóan a megfelelő testi fejlettség. Ha azt veszed észre, hogy gyermekednek ez semmiféle problémát nem okoz, akkor nem kell aggódnod. A teste és idegrendszere kész az adott mozgástípusra. Nyilvánvaló, hogy nem szuszakolhatod le, hogy "már pedig most mászol, mert 10 hónapos vagy, szóval másznod kell!"

Hagyd csak, hadd járjon, később pedig majd mászatjátok. (Egyébként a mászás kimaradása problémát okozHAT. Nem biztos, hogy fog. Csak találtak összefüggéseket. De mint írtam, időtök van ezt pótolni. :))

2014. aug. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem mondanám hogy túl korán csinálja mindezt

Ameddig nincs erőltetve, magától csinálja nem lesz baj

És valószínű hogy 1-2 kilót le is fog mozogni

2014. aug. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

2es vagyok :)

nem akartalak megbántani. enyém 80cm és 9 kiló volt 10 hónaposan és duci volt, szóval csak ezért gondoltam.

2014. aug. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Utolsó egyáltalán nem bántásnak vettem :)

Majd furcsa lessz ha lead pár kilót mert ilyen nagynak szoktam meg :)

Már 4 hónapja mászik és ahogy írtam ez sem marad kik nála most sem.

Köszönöm a válaszokat.

2014. aug. 18. 22:33
 9/14 anonim ***** válasza:
A súlyát a babádnak leszámítva az enyém is ugyan ezekkt csinálta ebben a kórban.10 hónaposan teljesen egyedül járt kapaszkodás nélkül.Most 2,5 éves ès cövek egyenes a lába,nem ferde a gerince és a lábfeje is rendben van.A szellemi fejlődést sem befolyásolta mert rendesen beszél,versel szóval nem ment semmi rovására.Súlyban 1 évesen volt 10 kg.Most 14kg és 98 cm.Ha nem tartod húsinak akkor erős csontozatú.Szerintem semmi baja nem lesz ha mindent maga csinált eröltetés nélkül.Egy kisbabát nem lehet leszíjazni,ha menni akar had menjen!
2014. aug. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem korai annyira azért.Hugom 8 hósan járt már,és okos kiscsaj most is,6 évesen.

De ne élj abba a tévhitbe,hogy nem duci a babád,mert az.Enyém most 12 kiló,de 92 centi.És most mondanám azt,hogy na vékonyabb típus már,de még mindig nagyobb,mint sok korabeli.Enyém fél évesen volt 75 centi,ahhoz volt 8,5 kiló és nagyon duci volt...

Igen,lehet gerincferdülése is,de most amúgy mit tehetsz?!Semmit,ha megy,hát megy,le nem kötheted ha husi,ha vézna.

2014. aug. 19. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!