Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell használni az...

Hogyan kell használni az úszópelenkát?

Figyelt kérdés

Teljesen tapasztalatlan vagyok. Nem kell alá másik pelus ugye? Mikor cserélitek? Amikor kijön a vízből leveszitek és utána visszaadjátok ugyanazt? (persze ha nincs benne g, nagydolog), vagy mindig újat kap?

Sose használtam még, minden infó érdekel.



2014. aug. 18. 22:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az úszópelenka a pisit sajnos átengedi, csak a nagydolgot fogja fel. Tehát olyan mint egy "rendes" bugyi, csak erősebb.


Ha kijössz a vízből, már nem tudod ráadni nagyon akkor se, ha tiszta marad, mert megszívja magát vízzel, és kényelmetlen újból vizesen felvenni. Száradni roppant nehezen szárad meg, de több óra alatt.

2014. aug. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát ez jó. De ha átengedi a pisit akkor minek kell? Ennyi erővel sima mezei pelenkában is fürödhetne, a nagydolog abból se jön ki :-/
2014. aug. 18. 22:54
 3/12 anonim ***** válasza:

Én is úgy vettem észre hogy átengedi a pisit, mikor először ráadtam a kislányomra, mielőtt bementünk a medencébe, az ölembe ültettem... és hát na..! Akkor én se értettem minek ez az egész?


De a rendes pelenka iszonyatosan megszívja magát vízzel (az úszó nem annyira, hisz nincs benne nedvszívó réteg, illetve csak egy pici, ami a nagydolognak kell).. szóval a rendest nem bírná el a vízben a gyerek, mert nagyon nehéz lenne.

2014. aug. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi!


Akkor ezek szerint ahányszor kijön a vízből újat kell rá adni? 12 darabos csomagot vettem 3 napra, remélem elég lesz :-/

2014. aug. 18. 23:04
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a nyafogók ellen van, akik fanyalognak, hogy a nem szobatiszta picik vízbe mennek. Más értelmét nem látom.
2014. aug. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az uszopelus a kaki miatt kell. a pisit a viztisztito lerendezi,elég komolyan fertötlenitik a vizet.

Van textil uszopelus is ami olyasmi mint egy bugyi,csak erösen gumis h ne jöjjön ki belöle semmi szilárd.

Mivel nedvszivo réteg nincs benne,nem lesz olyan nehéz az eldobhato uszopelus mint ha sima pelenkába vinnéd be a vizbe,ennyi csak az elönye.

2014. aug. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha csak rövid időre (max. kb. fél óra) jössz ki a vízből, pl. enni, inni, akkor nem kell cserélni. De ha mondjuk pihenni, aludni fog, közel egy órát legalább kint lesz, akkor célszerű a parton sima pelust adni rá és alvás után új úszópelust. Én legalábis így szoktam. Tehát 2 pelus egy teljes napra, plusz 1-2 mindig van tartalékban, ha baleset történne.
2014. aug. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Meg annyit fuznek hozza a valaszokhoz h vedd le rola ha kijon a vizbol nehogy meg/felfazzon.nalunk gyorsan szarad...kicsavarom es kiteszem a napra.nehogy fel ora pancsi utan eldobd.mi 3honapos kora ota jarunk babauszasra most fel eves.mar strandon is voltunk nem egyszer.kaki meg sose ment bele...a pisi tenyleg kifolyik.egyszer nekem is az olembe sikerult.:-)
2014. aug. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egy éves gyerek, egyik nap strandon voltunk. Egy kaki a vízben, pelus megfogta, észre se vettük, hogy kakált. Két kaka a parton, plusz 1-2 csere, mikor kijött a vízből. Úgyhogy én két darabbal biztos nem indulnék el.:)
2014. aug. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az úszópelus csak a kaki miatt kell. A pisit átengedi, azt képtelenség lenne amúgy is megfogni, hisz akkor olyan szorosan kellene a babára húzni, hogy ne eressze át a vizet, hogy levegőt se kapna.

Egyébként cserélni nyilván azért kell, mert a vizes pelenka ne maradjon a babán. Ha sikerült kiszárítani (tényleg sok időbe telik), akkor utána ugyanúgy visszaadhatjátok rá, hisz "nem volt használva". Mi egy 5 napos nyaralást 3 db uszópelussal megúsztuk, napi 2szer fürödtünk.

Egyébként nem tudom hova mentek, de bizonyos helyeken az úszópelusra rá kell még adni a gumipelust is.

2014. aug. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!