Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves Anyukák! Adnátok tanácsot?

Kedves Anyukák! Adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés
Van egy 13 hónapos kisfiam.Mióta betöltötte az 1 évet megváltozott az evése.Előtte mindent megevett bármilyen zöldséget adtam neki.Most. viszont rettentően rosszul eszik.Válogatós lett és keveset is eszik.Amit eddig megevett az már nem kell neki.Hol a főztömet eszi,hol csak a bébiétel kell neki.Van úgy hogy 3x-ra eszik meg egy adag ételt azt is nagy harcok árán.Van olyan nap mikor csak a "nem rendes " kaját óhajtja megenni,mint joghurt,tejpép,vajas kenyér stb.Néha szinte egész nap alig eszik.Teljesen kétségbe vagyok esve hogy mi lehet az oka hogy ennyire rossz evő lett.Tanácstalan vagyok mit tehetnék vele.Próbálom kínálgatni többfélével hátha valamelyik éppen bepasszol neki,de kínkeservesen megeszik pár falatot.Amúgy jókedvű,mozgékony gyerek 11 kg.
2014. aug. 19. 13:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Amiket leírtál, szóról szóra ugyanígy volt a fiamnál, aki most 16 hónapos. Csak annyi különbséggel, hogy Ő sosem volt jó evő. Úgy két hónappal ezelőtt volt, hogy csak joghurtot-krémtúrót és ezekhez hasonlókat volt hajlandó megenni. Ez az időszak azóta "rendeződött", megeszi azt, amit mi is. Jól teszed szerintem, amit teszel. Kínálgasd, előbb-utóbb újra enni fogja a "rendes" ételeket.

2014. aug. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Megnyugtató hogy lehet nem én csinálok valamit rosszul.Bízom benne hogy hamarosan változni fog meg idegörlő ez az evés sztrájk.Októberben megy bölcsibe,remélem ott a többi gyereket látva enni fog.
2014. aug. 19. 13:59
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindhárom gyerekemnél eddig a nagyon jól evő és a szinte semmit nem evő korszakok váltakoztak eddig (legnagyobb 5 éves). Kislányom volt, hogy hónapokig szinte gyümölcsön élt, mert a többi ételből csak pár falatot evett, kivárta a gyümölcsidőt, akkor pótolta az evést. Jó ha kínálgatod többféle dologgal, de vigyázz hogy ne ess abba a hibába, hogy inkább csokit meg nasit adsz neki, hogy valamit egyen. Valószínűleg átmeneti korszak, el fog múlni. Ha viszont több hónapig fennáll ez a helyzet, érdemes megkérdezni orvos véleményét is.
2014. aug. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nasit nem igazán adok neki,esetleg pár darab bulátát,joghurtot,néha rudit.Próbálom a zöldséget,húst erőltetni inkább.A gyümölcsöket még úgy ahogy megeszi,meg a tejpépet is.A tápszert is megissza reggel,este.A tejet szeptemberben kezdem el adni neki.
2014. aug. 19. 14:24
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

valószínű jö az örlőfogai és ilyenkor nem igazán kívánják a rágóssabb,darabossabb ételeket!Legalábbis nekem mindkét gyerekemnél így volt!Ők is ilyenkor sak tápszert,joghurtot,puhább gyümölcsöket ettek!

Egyetlen tanács:arra vigyázz hogy ne csináj ebből központi kérdést meg felfújt hatalmas problémát mert annál rosszabb a gyerek is megérzi ha túlságosan rágörcsölsz a témára és akkor már azért sem.

Illetve ne ínálgass neki 5-6 fajta kaját mert akkor ezt szokja meg és akkor késsőbb is ezt akarja és csak mindíg a fogához valót kap illetve lehet anyát ugráltatni!

Szóval kínáld meg 1-2 fajtával és ha nem akkor ne erőltesd majd eszik a következő alkalommal!

2014. aug. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Lehet tényleg a foga a ludas,az első örlőfoga tegnap tört át.Az éjszakáink is szörnyûek voltak.
2014. aug. 19. 16:35
 7/7 anonim ***** válasza:

nálunk is ez volt, ilyenkor kezdte el érdekelni mit eszünk mi. Már nem kellett neki az amit külön neki készítek vagy veszek üvegeset, hanem csak a miénk.

Üljetek le együtt enni, nem tudom hogy szoktátok, de nálunk ez nagyon bevált akkor és a tiétekből egyen, adhatsz már neki végülis mindent. Nálunk a rizibizi hússal nagyon kedvelt volt ilyenkor. Kicsi katonákra.

2014. aug. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!