Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen hordozót vegyek a 2...

Milyen hordozót vegyek a 2 hónapos babámnak?

Figyelt kérdés
Nagy gondban vagyok, mert panelban élünk a 3. emeleten és irtó sok lépcső van, ami a babakocsi gyakori használatát kilövi. Csak akkor vágok neki, ha itthon van a férjem. De a boltba vagy a postára néha le kellene ugranom, de nem tudok, mert ugye a babámat nem hagyhatom itt, de ölben meg nem vihetem, mert semmit nem tudnék elintézni. Szóval ilyen lerohanok a boltba alkalmakra kell, vagy néha kimenni tenni egy rövid sétát. 2 hónapos és már 5,80dkg, elég jól tartja magát, erős baba, de azért nem akarok kárt sem okozni, ha rossz eszközt választok. Kendő, de melyik? Kenguru? Csatos hordozó? Teljesen tanácstalan vagyok...Ha kendőt veszek, fel tudom kötni én is? Van hozzá leírás? A babám eléggé szeret most már nézelődni és sokszor kifelé kell tartani, hogy lásson, különben sír. Ha aludni akar, akkor kéri magát a mellkasomra és befelé van az arcocskája.

2014. aug. 19. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Rövid időszakokra a karikás kendő jó megoldás, könnyű használni, viszont egyoldalasan terheli a válladat. Szóval cserélgetni kell az oldalakat, és fél óránál többet nem nagyon kényelmes használni.

Ha nem idegenkedsz amúgy a kendőzéstől, akkor mindenképpen érdemes beszerezned egy rendes szövött kendőt, akár használtan is. Nekem több van, olcsóbb és drágább is (Nandu, Storchenwiege, Didymos), mindnek van előnye, hátránya, mindet lehet szeretni. Csak az első 2-3 alkalom ijesztő (nem túl szoros-e, nem ejtem-e le, stb), de nagyon hamar belejössz, és amikor már 4 hónapos kora körül hátra tudod tenni, onnantól tiéd, tiétek a világ. Nagyon ajánlom!

2014. aug. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel. Nekünk Hoppediz kendőnk van. Két hónaposan ő is szeretett nézelődni, ezért 3 hónapos korára megtanultam hátra kötni. Kifelé semmiképpen ne fordítsd, kimondottan káros a gerincére és a csípőjére. Kengurura ugyanez igaz. Érdemes keresni egy hordozási tanácsadót, másfél óra alatt megtanít profin kötni, igaz, rá kell szánni kb. 5000 Ft-ot. Viszont utána biztosan tudod, hogy jól kötsz és nem ártasz vele. Videó alapján én nem tudtam jól megkötni a kötéseket. A Hoppediz kendőkhöz vannak kötésleírások, de nekem az is kevés volt.

Ha Pestiek vagytok, menjetek el a hordozóházba, ott lehet kölcsönözni is, kipróbálni is, és kötni is segítenek tanácsadók, az ingyenes.

2014. aug. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
En az emeibaby csatos hordozot ajanlom kombinalva van a hordozokendo anyaga a csatos hordozok kenyelmevel. Draga de majdnem az egyetlen amit ujszulott kortol tudsz hasznalni es csatos nem kotozos kendo. 15kgig hasznalhato. Emellett a karikas is jo nekem az is van de ha novekszik a sulya leszakad a vallad...en csak itthon hasznaltam...
2014. aug. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Egyik csatos hordozó sem alkalmas újszülött hordozására, hiába hirdetik a gyártók. Nektek most a szövött kendő, rugalmas kendő még kb. 1 hónapig, karikás kendő (fél oldalasan terhel). Még kb. 2 hónap és mei tai, amikortól ül csatos hordozó.
2014. aug. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szövött hordozókendőt. Általában egy 4,2 méteres elég szokott lenni. Abból vágás, varrás nélkül csinálhatsz karikás kendőt is, ha az egyszerűbb.

Személyes tapasztalatom szerint a vékonyabb, gézkendőket elég könnyű kezelni egy kezdőnek is (PL Wrapsody/Gipsymama) ;-)

Kengurut nem ajánlanék semmilyen korosztálynak, sem a hordozó személynek.

Csatos hordozónál minimum, hogy ülni tudjon a baba, de inkább már álljon, úgyhogy arra még érdemes várni.

2014. szept. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!