Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy csendes falu kis utcajából...

Egy csendes falu kis utcajából, forgalmas belvárosba költözünk. Sétákhoz vegyek babahámot kezdetben 27hós lányomnak?

Figyelt kérdés

. Ahogy kilépünk a kapun, egy keskeny járda van, mellette az úttest tele autóval, busszal!

Kislányom születésétől fogva egy pici faluban laktunk, sétáink során szinte alig találkoztunk autóval! Ha van kedve fogja a kezem, ha nincs kedve picivel előttem sétál, szalad. Ha jön autó szólok neki, fut hozzám, félreáll! De a városi rend nincs meg neki :S eddig 3x voltunk az új lakásunknál, és ahogy kileptünk a kapun, mindig kitépte a kezét a kezemből és lépett le volna az autók közé :O hiába szólok se lát se hall!!! Ráadásul tombol a dackorszak és néha csakazért sem csinálja úgy ahogy kérem... szóval eddig nem tudtam elképzelni, de ma eszembe jutott, hogy költözés előtt veszek egy babahámot, hogy amíg nem szokja meg a városi létet, addig bebiztosítsuk magunkat! Nagyon okos kislány, sok mindent megért, ha akar! Még bizonytalan vagyok! Ti mit gondoltok? Babakocsiba már rég nem ül! Köszi válaszaitokat :)


2014. aug. 19. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Fogd meg a kezét, úgy, hogy a csuklóját fogod. Akkor nem tud elszaladni. A hisztijét ne vedd figyelembe. Egy gyerek nem kiskutya, hogy hámot rakj rá. Meg kell tanulnia a forgalmas utcán is közlekedni, a hám erre nem alkalmas.
2014. aug. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

Én nem vennék.

A fiam kicsit fiatalabb és fogom a kezét, ha olyan van, akár akarja akár nem, nincs mese nem engedem el. Ez persze nem mindig tetszik neki, olyankor akár le is ül a földre de végül vagy lelassít és szépen jön mellettem, vagy tényleg fogja a kezem. Ezt a nagyon forgalmas keskeny járdás útra értem például, és persze belül megy.

Gondolom idáig is fegyelmezted nemcsak szaladt a nagyvilágba. Biztos voltatok azért tömegben, ahol szintén fognia kellett a kezedet. Ezeket hogy viselte?

Amúgy ne hidd hogy más ilyen korú szépen kézenfogva sétál, sosem szalad, a szülőnek kell nagyon figyelni, meg persze a gyereknek is mondani a dolgokat. De ebben a korban nem mindig hatásos :) Nálunk még az is jó, ha a kezébe adok valamit, akár egy pogácsát, akár valamit amit hozzon, ez egy prospektus is lehet, máris jobban sétál velem kézenfogva :)

Mindig te menj belül, tarstd az ő tempóját. Mond sokszor milyen veszélyes, nem szabad ott rohangálni stb.

Vagy gyakoroljátok, csak kevésbé forgalmas helyen. Amúgy sem mindig az van amit ő szeretne

2014. aug. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, igan a csuklóját fogd ahogy az első írja, úgy nem csúszik ki a keze.
2014. aug. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%

Én sem tudok elvonatakoztatni - ettől a kutya dologtól- főleg mikor látok anyukákat (itt Angliában elég gyakran!) ilyen pórázon vezetik a gyerekeiket- áruházakban és utcán is ! ....és dettó úgy rántgatják is mint a kutyákat -persze közben csacsorásznak a barátnővel vagy a telefonon....egyszerűen számomra sokkoló a látvány néha!


szerintem ahogy a többiek is mondták fogd meg erősen a csuklóját - vagy szard le és vágd be a babakocsiba...lehet nem használtátok már régen de még az is lehet hogy élvezni fogja...(pl. ha azt mondod neki, hogy most hosszú útra megyünk és elfáradhatsz, ezért hozzuk , hogy kényelmes legyen neked - és közben ehetsz : kekszet, almát....stb.) ha egy szokást alakítasz ki a babakocsi köré ..még élvezni is fogja és összekészíti a dolgokat mielőtt indultok

A lányom rendszeresen bekészíti a cumisüveget, a kistálkába a pufit és a pelenkát meg a babát. :)

2014. aug. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
45%
3as ikreim vannak, Pesten lakunk, csakis babahámmal voltam hajlandó elindulni velük itthonról. Volt hogy furcsán néztek ránk, volt hogy kaptunk érdekes megjegyzést érte, de logikusan megkérdeztem hogy melyik nemletező kezével fogná a 3.at? Persze válaszolni már nem tudtak rá. Engem konkrétan nem érdekelt, hogy mit gondolnak rólam, nekem élet mentő volt, amíg nem tanultak meg rendesen közlekedni. És mivel én voltam ezen az oldalon, így én azt tanácsolom, hogy ha úgy ézed biztonságban a lányod amíg nem szokja meg pestet, akkor nyugodtan használd.
2014. aug. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, két kezed, két szemed, két füled, két lábad és egy gyereked van. Vidd ki esernyőkocsiban, és mindig kicsit hosszabb időkre vedd ki belőle, de azzal a feltétellel, hogy a kocsit fogja, vagy segítsen tolni. Így majd megszokja és nem kell a hám. Amúgy is ez a kor ijedős, nem hiszem, hogy kergetni akarja majd a kocsikat.
2014. aug. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!