Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedvességből lehet csúnyát...

Kedvességből lehet csúnyát mondani babára? Meg mindig félremondani a nevét?

Figyelt kérdés

ismerősék amikor látogatóba jönnek.


például

"a kis szaros"

meg a nevét többedszerre mással és megint mással keverik


rákérdezve persze csupa jóindulatból, meg véletlen...


de érdekes, hogy mindenki más meg normálisan beszél a babáról, normálisan mondja a nevét..


mi lehet az oka, hogy ők nem?


2014. aug. 20. 23:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Bunkók. Ennyi.
2014. aug. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Furcsák mondjuk szomszédkislány neve nekem is fel van írva mert agyon ütnének sem jutna eszembe olyan fura neve van.
2014. aug. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Van egy barátnőm,aki ha meglàtogat csak ezt a jelzőt hasznàlja a gyerekemre,hogy a kis szaros.Hàt igen furcsa.De nagyon règöta ismere őt és 15 évvel ezelőtt is hs beszèlt valaki gyerekéről akkor is azt mondta hogy pl voltam náluk,olyan aranyos volt az a kis szaros.Szóval ez a stílusa gyerek terèn.Fúrcsa de nem bántàsból mondja.A nèv tévesztés,gondolom nem tudja megjegyezni a nevèt.
2014. aug. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

nekem meg valahogy az a fura, hogy egy kis csöppségről hogy lehet így beszélni

nem akarok rosszindulatú lenni, de engem valahol sért és bánt

2014. aug. 20. 23:35
 5/13 anonim ***** válasza:

Van, akinek ez szavajárása, de azért oda kellene figyelni rá, hogy valakinek sértő lehet. Én sem örülnék, ha ezt mondanák a gyerekemről. Szerintem a név tévesztése nagyobb sértés, főleg állandóan, mert azt jelzi, hogy enm veszi a fáradságot, hogy megjegyezze.

Én néha gyerek helyett kölköt mondok, de csak ha olyannal beszélek, akiről tudom, hogy nem zavarja.

2014. aug. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

amúgy csúnyább a kifejezés, de azt nem mertem leírni


szóval azért többet ne gondoljak bele?

2014. aug. 20. 23:55
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, így látatlanba nehéz megmondani, hogy sértés-e? Attól függ, hogy milyen viszonyban vagytok, milyen az illető stílusa, másokról is mond-e ilyeneket, stb.


Egyébként a tudtára adhatod, hogy téged zavar. Egyszer tényszerűen, vagy csak úgy lazán, esetleg viccesen mondd meg neki, hogy ez neked nem oké.

2014. aug. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

NCIS Los Angelesbe volt egy vicc, hogy szülőket hogy lehet legjobban felhúzni??

Ha fintorogva vissza kérdezel a gyerek nevére. Na nálatok is valami hasonló.


Elején ráhagynám aztán ha 2-3 hónap alatt sem változik én szóvá tenném előtte nem hiszem.

2014. aug. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A lányunknak, a szüleim kutyájának és a férjem becenevének eléggé hasonló a hangzása. Már szinte mindenkit mindenhogy hívnak :)

Anyámnak néha fel sem tűnik, hogy a kutya nevén szólítja a babát - vagy fordítva. De azok után, hogy engem néha apám nevén hív, nem akadok fenn rajta :)

2014. aug. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
a kis szaros engem nem zavarna, ha tudnám, hogy olyan ismerősről/barátról van szó, akinek ilyen a stílusa. Ha nem tudná megjegyezni a nevét, az már jobban zavarna, de igazából szerintem ma már olyan sok különleges név van, hogy ez is belefér valahol.Bár nem tudom, ennél a konkrét esetnél mi a név, mennyire megjegyezhetetlen.
2014. aug. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!