Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztaltabb Anyukák! Segítsé...

Tapasztaltabb Anyukák! Segítséget kérnék 11 hós kislányom esti altatásával kapcsolatban. Este 10 előtt sehogy sem tudom elaltatni, pedig addigra hullák vagyunk a férjemmel. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
8 körül kel, délelőtt 11-13 között alszik 1,5-2 órát, és délután 4-5 körül még 1 órát. Tudom, hogy azért nem álmos még 9-kor, mert sokszor 6-kor kel fel. Próbáltam már elhagyni ezt az alvást, de akkor kezelhetetlen, sír a fáradtságtól. Mit tehetek? Várjam meg, míg magától átáll az 1 alvásra? Az kb. mikor lesz?

2014. aug. 22. 11:58
 1/8 anonim ***** válasza:

vagy kitolod az első alvást így elhagyja a 2.at, vagy ha még szüksége van rá akkor felkelted 1 órával előbb és mindent korábban csináltok.

így neki olyan lesz 9kor mint ha 10 lenne. a reggeli kelést meg hamar megszokja, pár nap után magától fog kelni előbb, főleg, hogy csak 1 nap alszik éjjel kevesebbet, a többi nap, mivel előbb fekteted, ugyanannyit fog aludni :)

2014. aug. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Már én is gondoltam rá, hogy reggel hamarabb keltem, de van, hogy én se ébredek fel, ha mégis, akkor meg nincs szívem felkelteni. Lehet, erőt kell vennem magamon! :)
2014. aug. 22. 12:05
 3/8 Julie S ***** válasza:

Nekem is 11 honapos a lanyom es mar 2-3 hete csak egyszer alszik napkozben, mert delutan mindig megyunk valahova es utkozben mar nem nagyon hajlando aludni. Neha bebolint max fel orara, de ez is ritka. Este 9 - fel 10 fele ki is dol utana. Amugy o reggel 9-kor kel, napkozben valamikor 11-14 ora kozott alszik el es atlag 2, de neha 3 orat is durmol.


Szerintem delutan csak annyit hagyd aludni, hogy ne legyen utana nyugos a faradtsagtol. De mondjuk en regebben siman hagytam sokat aludni a lanyom es nyugodtan fent lehetett 11-ig, mert en ejfel elott ritkan alszom el. Aztan magatol atszokott a mostani menetrendre.

2014. aug. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm Julie a választ. Nálunk se lenne baj, csak a férjem 6-kor megy dolgozni, és 1 szobában alszunk, szóval őt nagyon zavarja, hogy csak 10 után tud pihenni, mert addig a baba fenn van. Én is abban bízom, hogyha majd csak 1-et alszik, akkor javul a helyzet, és hamarabb kidől :)
2014. aug. 22. 12:21
 5/8 anonim ***** válasza:
A gyerek mindig akkor áll át eggyel kevesebb alvásra, amikor csökken az alvásigénye. Hiába fog csak egyszer aludni napközben, éjszaka kb. ugyanannyit fog aludni. Akkor fog este hamarabb elaludni, ha reggel hamarabb kel. A közbenső alvás(i) pedig a reggeli ébredéshez igazodnak. Tehát ha azt szeretnéd, hogy este 8-kor aludjon, akkor 6-kor kell kelni.
2014. aug. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan kisebb még a babám, de 8, max. 9 körül este alszik és leghamarabb 6-kor, de inkább 7 körül, amikor az apja elindul dolgozni, akkor ébred.


Azóta alszik jól, amióta a DM-es levendulás fürdetőt használjuk. Pancsi, tápszer vacsira és már kapálózik, hogy menne aludni. Leteszem, szétdobja magát hason és perceken belül alszik reggelig.


Nem tudatosan lett így, csak ahogy alakult és jó alvó lett, azokat a dolgokat meghagytuk és nekünk így bejött. Ja és délután már mindig mellettem van, vagy a kanapén, vagy a földön, vagy ahol épp látjuk egymást, mert akkor aktív és el is fárad estére. Délelőtt lustálkodósabb, többször elalszik akkor rövidebb időkre. Az éjszaka pedig teljesen nyugodt. Próbáld meg talán a levendulás fürdőt is.

2014. aug. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6-os, köszi, kipróbálom a levendulás fürdetőt. Itt is azt tapasztalom, amit a való életben is ismerősöknél, hogy a tápszeres babák mind jól alszanak :)
2014. aug. 22. 16:42
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát igen, de ez nálunk nem teljesen igaz, mert nekem fejni kellett az anyatejet, és mindig annyit kapott, amennyit tápszerből kapott volna. Szét volt osztva amikor sok volt azokra az etetésekre, amikor már nem lett volna elég, így estére is rendes nagy adagot kapott, általában 120-130ml-t és ezzel is egyre jobban aludt. A tápszer később kellett csak, de az igaz, hogy azóta már nem hajnali 4-5-kor kelünk a következő adagért.


A kipróbálod, akkor olyat keress, ami ilyen jó éjt fürdető. [link]


Hátha bejön, de ha nem, akkor is szerintem ez egy jó babafürdető :)

2014. aug. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!