Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg baj, hogy nem megyek...

Tényleg baj, hogy nem megyek be az oltásra?

Figyelt kérdés

Rettegek a tűktől, az pedig pláne pszichésen túlzottan terhelő nekem, hogy a babát szúrják.

A két hónapos oltást itthon adta be a doki, a férjem fogta le a gyereket, én addig arrébb sétáltam és elfordultam. Iszonyú volt az a sikító üvöltés is.


Most 3 hónapos, rendelőben kapja meg az oltást. A férjemmel megbeszéltük, hogy az oltás konkrét idejére (kb 10-20 mp) én inkább kimegyek és utána megyek vissza.


Családból ezt meghallotta valaki és minden voltam, csak királylány nem.


2014. aug. 22. 22:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
39%
Önuralomról hallottál már? A gyereket nem lefogni kell,hanem magadhoz ölelni,hogy könnyebb legyen neki, és utáma megvígasztalni és nem magára hagyni,hogy adják be,ahogy tudják,mert Te nem szereted.
2014. aug. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
63%

Ha ennyire félsz a tűtől, akkor jobb ha nem vagy ott. Szerintem érzi rajtad a baba, hogy ideges vagy, és azért viseli ő is rosszul. Az én kisfiam nem sírt az oltásoknál.

A férjeddel megbeszéltétek, ennyi elég. Az mindegy, hogy a többiek mit mondanak, ne foglalkozz vele.

2014. aug. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem kell lefogni? Hogy adják be az oltást egy rúgkapáló gyerek combjába akkor?
2014. aug. 22. 22:49
 4/16 anonim ***** válasza:
19%
A férjed minden oltásra el tud majd kísérni? Ha Magyarországon éltek,lesz egy pár még. Próbálj erőt venni magadon!
2014. aug. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Már a szülés előtt beszéltünk erről. Kötetlen a munkaideje, így főleg, ha időben fixáljuk az időpontot, akkor könnyen és szívesen jön.


A szülés előtt jeleztem, hogy nekem ez a tűmizéria gond - amit tudott is, mert vérvételek után is úgy kell visszahozni a vérnyomásomat a pincéből.

Neki nem jelent gondot, könnyen megoldja.

Nem végig várnék kint, csak az oltás beadás idejére, egyszerűen képtelen vagyok nézni. Amint eltűntették a tűt, bemegyek, tehát szűk fél percről van szó.

2014. aug. 22. 23:05
 6/16 anonim ***** válasza:
55%
Értem.Tegyétek, ahogy Nektek jó!
2014. aug. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Pár évvel a gyerek előtt volt egy vesegyulladásom, ami után két hónapig protokollból vissza kellett járnom vérvételekre. Az elsőnél leájultam a székről, utána vizsgálóban, ágyon, elfordított fejjel vettek vért, aztán hagytak pár percig összeszedni magam.

A férjem akkor is minden alkalommal elkísért, mert az első ájulásnak ő is szemtanúja volt.


Semmi más nem zavar az orvosoknál, műtétem is volt, ott nem érdekelt, hogy altatás közben mit csinálnak velem. De ha tűt látok...

2014. aug. 22. 23:08
 8/16 A kérdező kommentje:

Egyébként ő amúgy is olyan típus, aki nagyon sokat foglalkozik a babával. Nem segítségképp, hanem saját indíttatásból. Úgy látom, hogy a baba teljesen egyformán kötődik mindkettőnkhöz. Nálam és nála is megnyugszik, ha gondja van.

Amúgy sírni már csak fájdalom esetén szokott, de amint megszűnik a fájdalom forrása, nagyon könnyű visszabillenteni a vigyorgós, jókedvű kedélyállapotba.

A múltkori oltás után talán fél perc sírás volt, amint beszéltünk hozzá, azonnal hatalmas vigyorra váltott.

2014. aug. 22. 23:11
 9/16 anonim ***** válasza:
76%

szerintem több oldalról meg lehet közelíteni, így baj is meg nem is.

egyrészt ő a gyereked, neked mellette kell állnod, és igen, áldozatokat hozni érte, sőt le kell küzdeni a fóbiánkat értük!

de nyilván jobb ha megkíméled egy örjöngő rohamtól, 3-4 évesen már ebből komolyabb gátlást is kialakíthatsz benne. és mondjuk az iskolában, mikor az egész osztály előtt szúrják meg, nem mindegy, hogy a te ráragasztott pánikod önti majd el vagy nyugisan pislog egyet míg megkapja.


egyébként csak, hogy megnyugtassalak, mi mikor kórházban voltunk a gyerekkel, elég vacakul néztem ki, teljesen sokkos állapotban voltam. jött a branul bekötés és kiküldtek, nem lehettem bent, nehogy elájuljak.

mondjuk visszagondolva vicces, hogy a gerinc csapolásnál meg azt akarták, hogy egyedül fogjam le a gyereket, na mindegy.

2014. aug. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
72%
Komolyan mondom, nem is tudom, hol élünk! Én a múltkor vizsgázni mentem, ami pont egybeesett egy már betegség miatt kétszer elhalasztott oltás harmadik időpontjáról. Szóltam előre a védőnőnek, hogy a párom megy, de mindennel tisztában van, kérdezhet tőle bátran bármit. Mondta, hogy semmi gond, teljesen jó lesz a párom. No, de mikor megtudta a rokonság! Milyen rossz anya voltam egyből! Hogy merészelek karrierista dögként elmenni egy vizsgára, mikor oltás lesz??? (Egyébként nálunk is a párom kezelte jobban az oltást. Én majdnem elsírtam magam.) Szerintem, ez egy nagy baromság. Főleg, hogy a kedves párod higgadtabb, nyugodtabb lesz, a baba is ezt fogja érezni. Míg ha a te idegességeddel, feszültségeddel szembesül, ő maga is azzá válik. Nem vagy ettől rossz anya! Nehogy már egy oltás alapján ítéljen meg bárki!
2014. aug. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!