Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor már 1 évesek, akkor...

Amikor már 1 évesek, akkor már alább fog hagyni ez a nagy féltés, hogy nem merem másra bízni?

Figyelt kérdés

most 3 hónapos múlt, egyedül vagyok vele.

egyfolytában agyalok, hogy dolgoznom kellene nemsokára, pontosabban a helyzet aggaszt, lenne is munkám külföldön, még 2-4 hetekre is kijárogathatnék oda-vissza, de egyszerűen senkiben nem tudok megbízni, hogy pl nem ad neki tehéntejet, vagy glutén alapúakat, vagy hogy nem hagyják e sírni, (a környezetemben már pár napos babát "nevelnének" hogy nem kell rohanni hozzá - az eszem megáll), alszik e eleget, pontosan viszik e oltatni, stb


ezen gondolkodván én rájöttem, hogy én nem is csak féltem, egyenesen rettegek, ha nincs a közelemben.


elvileg 1 éves kortól adható bölcsibe, valahogy ettől nyugodt is lennék, de ha kint dolgoznék, akkor más kezeiben lenne. de akkor már erősebb az immunja. elvileg ennek működnie kellene. csak nem tudom, hogy ez a rettegés, féltés akkor már múladozik, elmúlik?


habár lehet nem sok tapasztalatot fogok kapni...


2014. aug. 22. 23:23
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
VAGY úgy is kérdezhetném, mikor(milyen kortól) merte bárki minimum egy teljes napra másra hagyni a gyerekét?
2014. aug. 22. 23:32
 2/12 anonim ***** válasza:
A mi kislányunk egy éves, és én nagyon ragaszkodtam minden másodperc felügyelethez. (Annál is inkább, hogy a rokonság egy része már újszülöttként is ki akarta sajátítani a kislányunkat, főleg az anyósom.) És ahogy telik az idő, meg fogod látni, a baba egyre önállóbb és tudatosabb lesz, te is egyre inkább mered majd másra bízni. Először egy kis bevásárlás erejéig, aztán egyre tovább, úgy 9 hónapos kora körül már egy fél napra is rá lehet bízni egy bizalmi személyre. A mi kislányunk ugye most egy éves, nála már zökkenőmentes egy félnapos nagyszülőzés. :) És én is könnyebben viselem, de hiányzik nagyon olyankor. :)
2014. aug. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A férjemre és az anyukámra már a kezdetekkor rá mertem bízni akármennyi időre a lányom.
2014. aug. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A miénk másfél éves és még mindig nem tudom rábízni senkire. Kicsit sem féltem kevésbé mint régen, bár nekem is azt mondták hogy ez változni fog.
2014. aug. 23. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem hiszem h változni fog.


De nem értem te kimennél külföldre és 3-4 hetente látnád, nevelnéd a gyereked???


akkor már az is jobb ha kiviszed magaddal és ott jár bölcsibe legalább nem csak 3-4 hetente látja az anyját!

2014. aug. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

lehet ejtem külföldöt így.

nem tudom kint sem megoldani, van éjszakai műszak, meg 12 órázás, nem tudnám-hozni-vinni a bölcsibe, meg amikor nincs bölcsi rá felügyelni.meg mégannyi dolog, ami miatt nem vihetem ki(pl nem is vonatoztatnám, többen vagyunk 1 szobában, stb)


csak azért nem mindegy, hogy két hét alatt keresek minimum 150 ezret, vagy 1 hónap alatt kb 90-et.

a pluszokkal(családi, miegyéb nem számolok, mert mindkét esetben kapnám, nem okoz különbséget)

főleg mert egyedül vagyok, nincs másik kereset és mert bármi történjék, nem árt vésztartalékolni mindig.

2014. aug. 23. 09:27
 7/12 A kérdező kommentje:
meg ilyen "bizalmi" kapcsolatom sincs amúgy, akiben bíznék. csak olyan alapon merném másra hagyni, hogy ők is neveltek már fel gyereket..
2014. aug. 23. 09:29
 8/12 anonim ***** válasza:
31%
Hát azért szerintem egy átlag anyának meg se fordulna a fejében,hogy lepasszolja bárkinek a gyereket úgy,hogy pár hetente látja csak.Ha anya,ha apa látja csak ritkán,azt nem nevezném annak a részéről gyereknevelésnek.Ha apuka vállalja,akkor menj,de amúgy én se hagynám másra,se nagymamára,se bölcsisekre,se sitterre.
2014. aug. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Jaj,bocsánat látom,hogy egyedül neveled.

Hát én inkább szenvednék 90 ezerből,mint hogy "lemondjak " róla és más nevelje.

2014. aug. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
24%
nekem kb 2éves volt-mikor úgy éreztem,hogy már nem olyan-mintha "egy testrészem hiányozna"-ha nincs velem.állandóan rajta kattogott az agyam.a másodiknál meglátjuk...őt 3hetesen apára biztam,mi meg fürdőztünk,csavarogtunk a tesóval-persze nyugodt nem voltam
2014. aug. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!