Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 1 éves baba már szokott...

Egy 1 éves baba már szokott hisztizni?

Figyelt kérdés

Kislányom nemrég lett 1 éves. Eddig nagyon jó baba volt, de mostanában nagyon sokat nyafog. Ha jól tudom 1 éves kor körül jelentkezik a szeparációs szorongás is, amikor nagyon anyásak lesznek a babák. Lehet, sőt biztos hogy a fogát is érzi, de mostanában egész nap csak ölben lenne. Ilyenkor fel is szoktam venni ha nem tudom játékkal elterelni a figyelmét, de van hogy már akkor is elkezd sírni, ha ölben tartom, és le merészelek ülni vele. Nem tudom hogy ezeket a helyzeteket hogyan kezeljem. Hogy vegyem fel és ne sirassam, csináljam úgy ahogy neki éppen jó, azért mert még nagyon pici, és megnyugtatásra van szüksége. Vagy, hacsak lehet ne engedjek neki, mert ez csak hiszti, és ezzel csak jól elkapatom? Hogyan csináljam?

Nagyon köszönöm a véleményeket.


2014. aug. 27. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
A szeparációs szorongás 8 hós kor körül kezdődik, szóval azon ti már valószínű, hogy túl vagytok. A foga ugyan fájhat és vágyhat a közelségedre, ölelésedre, megnyugtatásodra, de az ha kézben van és Te "le merészelsz ülni vele" miközben fogod az inkáb hisztire utal, hogy valami nem úgy történik ahogyan azt ő a puci buksijában elképzelte.
2014. aug. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Nem biztos hogy túl vannak rajta,ugyan is ez a szorongás 2éves korban is jöhet és tarthat is! Ez nem hiszti kérdező,a hiszti az amikor az 1éves fiam nem kap meg valamit ,elveszek tőle valamit,stb és földhöz veri magát,ordít(nem sír csak kiabál),verekszik,és társai. Na ez az! :) Viszont szorongás nálunk is van vagyis tart még kb. 4hónapja,ha ki merek lépni a látóteréből ,keservesen sír krokodil könnyekkel,sokszor szeretne ölben lenni is. Ilyenkor felveszek,megnyugtatom mert ezt figyelmen kívűl nem hagyhatom amikor tudom miről van szó!Ha elkapatom ezzel hanem(szerintem ezzel nem fogom) akkor is felveszem mert erre van szüksége ebben az időszakban!:) A hisztit természetesen nem így fogadom,olyankor fordulok és kimegyek de persze jön utánam és semmi baja ,szerintem látja hogy nálam ezzel a hiszti sorozatokkal(akaratos is) nem ér el semmit.
2014. aug. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk 1 évesen még bőven volt szeparációs szorongás.

Most 16 hós, na most már van hiszti is, ez rosszabb. Ez tényleg a levágom a földhöz magam, hozzádvágok valamit, kiabálok, sikítok, ha nem úgy történhet, ahogy kigondoltam fajta...

2014. aug. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lányom 14 hónapos, s még bőven tart a szeparációs szorongás, lassan fél éve. Ilyenkor muszáj megnyugtassam rövid időn belül, különben utána órákig nem lehet megnyugtatni, olyan keservesen, hüppögve sír.
2014. aug. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szokott. Egy éves a kislányunk és olyan hisztit tud leverni, ha nem kap meg valamit, hogy földhöz veri magát és sikítva üvölt. De csinálja ezt akkor is, ha éppen azonnal parancsra nem veszem fel, mert pl. éppen főzök és szottyos a kezem. Ismerem, ez nem az a sírás nála, mikor baj van, ez az akaratos sírás. Ilyenkor változó, mit teszek, és ez annak függvénye, ő hogyan kezdeményezi a felvételt. Ha bújva, nyugodtan jön, akkor felveszem, játszunk. Ha úgy jön, hogy már nyújtózkodás közben és rángatja a ruhám és sikítozik (nála ez a követelőzés jele), akkor többnyire nem veszem fel. (Persze, én is ellágyulok olykor...) De ha lerakom, és hisztizik, akkor én nem veszem vissza. Szeretném, ha megtanulná, nem így kell kérni. Lehet azt szebben is. (És hidd el, egy évesen tudnak már ügyesen is kérni, a mi kislányunk profi hízelgő.) :)
2014. aug. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!