Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónapos lányom 1,5 hónapja...

16 hónapos lányom 1,5 hónapja indult el. Észrevettem, hogy az egyik lábát kifele tartja lépéskor. Kinőheti vagy érdemes orvoshoz vinni?

Figyelt kérdés
2014. aug. 27. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp mutasd meg dokinak! Egyébként kötelező ortopédushoz elvinni, ha elindult. Ezt nevezik önálló járás vizsgálatnak. Nálunk legalábbis kötelező, a gyerekorvos automatikusan ad beutalót. A fiam 10 hósan indult el, én azonnal vittem ortopédushoz, hogy lássuk, minden rendben van-e a lábtartásával és a járásával. Nálatok ez nem kötelező?
2014. aug. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1 hete voltunka dokinál más miatt és nem is említette még előtte oltáson se. Köszönöm, hogy írtál!
2014. aug. 27. 13:32
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Nem, nem kötelező, abszolút nem protokoll. A férjem orvos, és ő mindig azt mondja, hogy alsóhangon 3 hónapnak kell eltelnie az elindulástól számítva, hogy értékelhető szakvéleményt lehessen adni a gyerek járásáról. Akkor nézesd meg szerintem.
2014. aug. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az enyém is ezt csinálta sokáig. Nálunk sem kötelező az ortopédia, ezért elvittem a gyerekorvoshoz, hogy adjon beutalót. Azt mondta , felesleges, még nem stabil a járása, majd kinövi. Már magándokit akartam keresni, de észrevétlenül elhagyta ezt a járást. Elindulás után kb 2 hónapig csinálta ő is.
2014. aug. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Húgomnak annak idején hasonló problémája volt. Amikor lépett, kifelé tartotta az egyik lábát. Elvitték ortopédiára és mondták neki, hogy még az anyaméhben kicsavarodva volt a lába. Tehát megnyúlt az ínszalag a lábában. Mezítláb kellett járatni, speciális cipőt vettek , amit fordítva kellett hordania. Azt mondták, ha 3 hónap alatt nem jön helyre, megműtik. Szerencsére erre nem került sor. Most már minden rendben vele! :)
2014. aug. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nálunk is kötelező stabil járáskor az ortopédiai vizsgálat.

nálunk nem az orvos szól és küld, hanem a 6 hetes csípőszűrésen mondták és rá is írták, hogy "kontroll stabil járáskor"


de lényegtelen ez, vidd el mindenképpen, majd az ortopéd orvos megmondja, hogy mi a teendő

2014. aug. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fiam is kifelé rakta az egyiket, de kb 2 hónap alatt abba hagyta.
2014. aug. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Helyzet:

Felhívtam a védőnőt, mondta, hogy hasonló még "durvább" esettel volt egy kislány így ortopédián és az orvos nem csinált még vele semmit. Mondta, hogy ő kúszás közben is ezt csinálta.

Most masszírozgatjuk neki, aztán 2 hét múlva meglátjuk. De azt mondta nem vészes, mert elhagyhatják.

2014. szept. 1. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!