Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónap körüli babátoknak mi...

11 hónap körüli babátoknak mi a kedvenc kajája? Adtok már neki a Ti ételetekből?

Figyelt kérdés
2014. aug. 27. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:
11 hónaposan kapott már a húslevesből zöldségeket összetörve (pépesen már semmit nem evett meg ennyi idősen). Kapott a tarhonyáshúsból tarhonyát,pici csirkemellel. Vagy rizst. Szóval minden olyanból amit már ehetett, abból kapott. Viszont nem főztem túl fűszeresen, bár amúgy sem vagyunk azok az agyonfűszerezős fajták. Májkrémes kenyeret, virslit, sonkát, ilyesmiket is kapott. A főzelékekből is kapott, tejföllel, vagy joghorttal habartam akkor őket.
2014. aug. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én már elég gyakran adtam az enyémből 11 hósan, ha mondjuk a kaja nem volt csípős, fűszeres, túl kemény, túl darabos.

(általában ha főztem, akkor a végén fűszereztem, és a fűszermentesből - értsd úgy, hogy erős, csípős fűszer, só, ízfokozó - elkülönítettem neki, de volt persze, hogy érdekelte az én kajám, hát adtam neki)

ekkor nyomtuk a húslevespép, pörköltpép, bármilyen főzelék, bármilyen leves dolgokat.

mivel 12 hónapos kortól szinte már bármit ehet (kivéve eper, málna, mogyoró, dió, mák, méz) ezért már ha elmúlt 11 hós, kezelheted úgy, mintha már egy éves lenne, adj neki mindent amit te is eszel (ugye a fűszerezést erős, csípős, ízfokozós... figyelembe véve)


ja darálni érdemes mindent - BOTMIXER az anyák barátja :)

húst csakis pépesítve, többi mehet törve (pl. borsót úgy tűnik nem darálva, hanem villával összenyomva jobban komálják a babák) :)


kedvenc kajája volt a reszeltsajt összedarált paradicsommal, a húsleves, a pörkölt, karalábéleves és persze a joghurt :)

2014. aug. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem semmi mást nem hajlandó enni,mint amit mi eszünk.
2014. aug. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én babám inkább a gyümölcsöket szereti (körte, banán, szilva, dinnye...). A joghurtot nem szereti és a túróért sincs oda. Sajnos pár hete nem fogad el kanálból szinte semmit. Most próbálok átállni, hogy azt adjam neki amit mi eszünk. Ma a pörkölt krumplival bejött ( a husit szétcináltam, a krumplit az ínyével összenyomkodta). Még nem jött rá hogyan is kellene merítenie a tányérból és még azt sem tudom, hogy bal vagy jobbkezes lesz (én balos vagyok az apja jobbos). Ha tudtok valami jó ötletet akkor szóljatok. A puffasztott kukorica a kedvence.
2014. aug. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A céklán kívül mindent szeret. Külön főzök neki, mert igyekszem bio kajákat készíteni neki, amíg lehet próbálom kivédeni a permetszeres tartósítószeres dolgokat. Viszont úgy készítem el neki az ételeit hogy nagyon hasonló vagy ugyan olyan legyen mint a rendes kaják.
2014. aug. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!