Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hós babám etetése kész...

3 hós babám etetése kész horror, van más is aki így járt?

Figyelt kérdés

Részben anyatejes, részben tápszeres a babám, de az anyatejet is már cumiból kapja, mert 3-4 hete elfordult a cicimtől (akkor még csak anyatejes volt). Napi 5ször eszik, tudom kevés, de többször nem kér, pl éjszakát végigalussza. Napközben 3,5 - 4 óránként eszik, de egyszerűen nem eszi meg az adagjait, a napi össz kevesebb mint amit ennie kéne :( Elkezd szépen enni, majd az utolsó 10-20-30 milinél elkezd izomból üvölteni, de van hogy 60-at hagy megy. És emiatt alig gyarapodik.

Még annyi hogy kakilási gondjai vannak, anno a kórházban a kérdésem nélkül meg szélcsövezték (pedig aznap már volt kakija) és azóta csak glicerines kúppal tud kakilni.

Kétségbe vagyok esve, megtömni nem tömhetem meg :(


2014. aug. 28. 12:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Mennyi az az adag, amit te elégnek gondolsz és nem eszi meg? Mekkora súllyal született? Most hány kiló? Egyszeri szélcsövezéstől nem szokik hozzá. Ha nagyobb részben anyatejes, akkor az is normális, ha egy hétig nem kakil.
2014. aug. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

A tápszer jobban laktat. Egy ekkora baba ha tápszert is kap, teljesen normális ha csak ilyen időközönként éhezik meg. Egyébként ha a vége előtt ordítani kezd, sokszor jót tesz ha félidőben büfiztetve van.

A szélcsövet nem kakicsiholásra szokták elsősorban használni, gondolom fel volt fújódva szegény. Egyébként anyatejes babának nem baj ha nincs mindennap széklete (még akkor se ha tápszer kiegészítést is kap).

2014. aug. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
3 hosnak a napi 5 evés nem kevés. mennyi az "adagja", amit meg kéne ennie egyszeri alkalommal?
2014. aug. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

5800 gramm időre született. olyan napi min 150et de inkább 160at kéne ennie az orvos szerint. tudom hogy nem gép, nem zavarna ha egy alkalommal ennél kevesebbet enne, ha utána később "behozná" és egy másik alkalommal többet. az elmúlt 3 hétben összesen kb 100 grammot hízott, holott ennyit minden héten kellene legalább híznia..

tudom, hogy nem kell minden nap kakilnia, de 3-4 nap után már látszik hogy szenved, tekereg, pukizik, nyom és sír, de nem jön. a kúp után hatalmasat kakil és jó kedve lesz, szóval biztos szenved.

2014. aug. 28. 12:49
 5/18 A kérdező kommentje:
jav: nem napi 150 hanem alkalmanként :D
2014. aug. 28. 12:57
 6/18 anonim ***** válasza:

Ne hülyéskedj! 3 hónapos a lányom, 5200 g, naponta ötször eszik 120 ml-t és már ez is határeset, az orvos is húzta rá a száját, hogy ne menjünk feljebb.

Ne erőltesd, így is túl sokat eszik, gyakorlatilag túleteted. Ha 5-6 naponta van széklet, bőven jó. A lányomnak átlag 4 naponta van, teljesen egészséges. Tegnap volt éppen orvosnál oltás miatt, akkor meztelenre vetkőztetve átvizsgálta, megmérte és makkegészséges.


Csökkentsd az adagot, mert ez láthatóan nagy túlterheli a gyomrát.

2014. aug. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

hát lehet a te babának, arra a súlyra ezt mondták, de nekem ezt szintén orvos mondta a heim pál kórházban, hogy hogyan számoljam ki (1,5 * a gyerek kilója, ami nálunk 5,8/ az etetések számával). de ha ezt nem is veszem figyelembe akkor a súlya hatodát egy nap összesen mindenképpen meg kéne ennie azt mondta a háziorvos, ami szintén nem teljesül.

és mint említettem nem is nagyon gyarapodik, úgyhogy a túletetés szinte kizárt.

2014. aug. 28. 13:09
 8/18 anonim ***** válasza:
az én 4 honaposom napi 4szer eszik...és alig birja megenni a 150 ml-ket, az orvosnak mikor mondtam , annyit válaszolt ne aggodjak, attol még jol gyarapodik..3 honaposan volt 6,2 kg..és mindig kevesebbet evett, mint a többi gyerek. neki most, hogy 4 szer eszik egy nap kéne 210ml-ket ennie..de hát még a 150ml se kell neki..120nál megáll, kiköpi, kifujja, sir.. nekünk is azt mondták, hogy 3 honaposan 5ször 150ml lenne a "tökéletes", de ha csak 120 az is ok.
2014. aug. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nekem 3es fel hósan kapott pótlást a lányom 90 Ml evett meg de szépen hízott cicizett is melle 7 hós koráig. Mondjuk a kaki áll nem volt gond napi 6 volt :) hála istennek lement napi 2 re most 10 hós .

Egyébként tapibol csak 180ml eszik reggel ugyanannyit este pedig mar 270ml kellene. Nem erőltetem . Meg mellette adok neki joghurtot hogy mellette meglegyen a napi fel liter tejalapú.

Próbálj meg tàpszert váltani hátha jobb ízű lesz amit szívesebben megeszik.

Ma az en lányom 2 korty tápit ivott utána ordít ás volt ha a számához raktam. Nem is adtam oda. 1 óra múlva evett husit :)

2014. aug. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
egyébként nem kéne összehasonlitani egy 5200 grammos babát egy majdnem 6 kg-os..
2014. aug. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!