Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tanítsam meg önállóan...

Hogy tanítsam meg önállóan enni ha a kanalat sem akarja megfogni?

Figyelt kérdés

Kisfiam 17 hónapos. Még nagyon nagyon régen (kb 10 hónaposan) nyúlkált a kanál után hogy próbálkozhasson de én akkor még nem akartam, valószinüleg ezzel rontottam el mert most meg meg sem akarja fogni a kanalat hogy megtanulhasson egyedül enni. Másfél hónap múlva jön a kistesó, szerettem volna addigra megtanítani az önálló evésre de most kétségbe estem ... Még pohárból sem tud inni rendesen...

Nagyon elrontottam... Mindig úgy gondoltam hogy még ráérünk azt tessék...


2014. aug. 29. 13:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd, mert ha erőlteted, akkor még bénább lesz a helyzet. Valóban, jó lett volna, ha adsz a kezébe egy kanalat, hogy ő is próbálkozzon, miközben te eteted, de ezzel már nem sokra mész. Etessétek együtt a macikat, olvassatok ilyen rövid kis sztorikat, tegyél le mellé evőeszközt, max. nem használja, előbb-utóbb úgyis rászokik. Attól, hogy jön a tesó, nem lesz rohamtempóban önálló.
2014. aug. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hagyd, hogy kézzel egyen és ha lesz kedve majd kanállal is próbálkozik, ne etesd, hagyd hogy ő egyen amennyit akar.
2014. aug. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Rendesen terítsetek meg neki is, és egyetek együtt. Utánozni fogja. Az nyakába előke, etetőszék alá teríts egy fóliát az első időkben sok helyre megy, de hamar megtanulja. Nem kell semmit mondani, csak azt lássa, ahogy ti esztek, magától utánozza.
2014. aug. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Biztosan komolyan gondoltad azt, hogy egy alig több, mint másfél éves gyerek magától, egyedül egyen?

Hagyd rá. Tegyél ki neki is egy kanalat (de ne tukmáld, hogy fogja is) és magadnak is amivel eteted. Egy idő után ő is érdekesnek fogja találni a lehetőséget, hogy próbálkozhat.

2014. aug. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Sajnalom, hogy el kell keseritselek, de nem fog egyedul enni masfel honap mulva. A lanyom 20 honapos, meg nem eszik egyedul.Hetfotol bolcsi, ott majd fog ;)


Ha nala van a kanal akkor eszik par falatot, majd adja nekem vissza. Kezzel "szepen" eszik mar :D Inkabb lusti az enyem ;)


Adsz neki is kanalat, es plusz a masikkal eteted? Nalunk ez is bevalt. Meg hogy o fogja, en meg segitek, mert mindig elforditotta a kanalat a szajaban, igy meg ment szepen. Es hat fugg a kaja kilyensegetol. A levest persze meg egy darabig nem fogja onalloan enni :D


Poharazas: rem konnyu lesz, ha raerez. Nekunk a nyar jott be eteren ;) Jateknal volt nala viz (tiszta) amita kis pharkajabol locsolt szet. Majd rajott, hogy azt meginni is lehet. Annak ellenere, hogy amugy nem szereti a vizet. HA pedig bent iszik nagyon kicsit adok neki a poharaba.Egy kortyot. Azzal nem csinal nagy galibat, ha mashova megy sem. Ill. van akinel az esti furdesnel ivaszat jott be. Csak itt is tiszta vizet kapjon, es hatulotje, hogy lehet utana inni fogja a furdovizet is :D


Mibol iszik amugy? Nalunk a csoros itato is mar a multe. Most Kubu-s uveg, vagy ahhoz hasonlo elven mukodo vizes palackocska jon be. Ha meg cumisuvegbol, akkor probalj elore lepni ezen a teren is.

2014. aug. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 21 hónapos lesz, és szintén nem kanalaz! 18 hónaposan, két napig önállóan megevett egy tányér tejbegrízt, de azóta nem veszi kezébe a kanalat! Belekever az ételbe, és azt mondja: "anya segít! Ennyi! Ha kap külön kanalat, azzal csak kevergeti, de leginkább szétfröcsköli az ételt! Minden reggel odaadom neki a kanalat, de nem eszik vele.. Várom az áttörést, mi október közepén kezdjük a bölcsit..Pohárból már szépen iszik..Szerintem te se erőltesd, türelem!
2014. aug. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Természetesen nem azt várom a kisfiamtól hogy másfél hónap múlva önállóan egyen teljesen, csak barátnőm jött azzal hogy az ő lánya 1 évesen majdnem egyedül eszik és hogy mi kicsit elvagyunk maradva... meg hogy milyen nehéz lesz a pici mellett még a nagyot is etetgetni... Nekem amúgy teljesen jó így és látom is kell neki még idő szóval nem akarom erőltetni, csak mindenki (anyuék, védőnő) azzal idegesít hogy miért nem tanítottam már meg kanállal egyedül enni... Egy héttel ezelöttig nem rágódtam a témán, gondoltam hogy még ráérünk, nem megy bölcsibe így az miatt sem sietős a dolog...

Na mindegy, próbálkozom óvatosan aztán majd meglátjuk. Csak azt hittem hogy annyira elvagyunk maradva és kicsit ostoroztam magam hogy még erre sem tanítottam meg a gyerkőcömet. Minden másban nagyon ügyes csak az evés-ivás nehezebb. Kézzel már régóta nagyon szépen eszik, azzal nincs baj. Cumisüvegből iszik csak meg egy-két próba elejéig pohárból.

2014. aug. 29. 14:27
 8/10 anonim ***** válasza:

Inkább a felvágós kamu történeteket terjesztő anyukákkal van a gond akik azt állítják, hogy a gyerekük 1 évesen már tökéletesen eszik egyedül, segítség nélkül kanállal.

Nem is értem miért kell a másik anyukát/gyereket megszólni mert nem olyan "tökéletes", mint az ő gyerekük...

Minden gyerek más ütemben fejlődik, de az hogy egy 17 hónapos gyerek egyedül egyen kanállal az egyeltalán nem lehet elvárás.

(Bár a barátnőd gyereke ennyi idősen majd biztosan a kést-villát is etikett szerint fogja használni.... Na persze!)

2014. aug. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
:)))
2014. aug. 29. 19:18
 10/10 anonim ***** válasza:

Ezt mondjuk en is birom, erre tenyleg ne adj ;) En is meghallgattam mar, hogy xy gyereke onalloan eszik mar 1 evesen. Aztan mikor kicsit kesobb visszatertem a temara, akkor jott a szoveg, hogy "jaaaa, fozeleket, meg ezt-azt meg nem, de a hust, a darabos (ertsd amit lehet kezzel enni) azt szepen megeszi, foleg kezzel! Ez neki onallo eves :D Nalam meg akkor nevezheto annak, ha nem halna ehen anelkul, hogy en is etetnem :P


(20 honapos anyukaja, mar valaszoltam egyszer ;))

2014. aug. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!