Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tudhatom hogy a gyereke...

Honnan tudhatom hogy a gyerekem kiperaktiv? Milyen orvoshoz vigyem?

Figyelt kérdés
Még csak 5 hónapos de úgy érzem valami nem stimmel .Sehova nem lehet vele elmenni és semmit nem lehet vele csinálni.Babakocsiban nem marad meg már autóban se alszik el(az elején imádta)se kendöben étteremben kifordul a kezemböl üti az asztalt szopás közben áll és rugdos tépi a hajam....látom hogy fáradt és azért csinálja de nem lehet elaltatni se ordit babakocsiban ágyban stb...napi fél órákat alszik egyszer reggel egyszer délben és egyszer délután de elötte nagyon sokáig nyügös és nagy kinok közt alszik el ...éjjel olyan 9 órát alszik de sokszor kel...néha ugy érzem már most hogy elég inkább üssön el egy autó csak legyen már vége...van valakinek ilyen gyereke?
2014. aug. 29. 21:01
1 2
 1/11 anonim válasza:
Énis ilyen voltam kiskoromban, mint minden kisgyerek. Anya engem is elvitt orvoshoz ahol nyugtato irtak fel, de mondta, hogy utána annyira ki voltam ütve, hogy soha többé nem adott, ahelyett beiratott sportolni stb. Nagyon hamar elis múlt. (Ezt mesélte) De ami a legfontosabb, nehogx elvidd ezért orvoshoz!
2014. aug. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

sehova ne vidd, 5 hónapos hiperaktív baba nincs :)

hiperaktivitás nem egyenlő a túlmozgással, egy komoly betegség ami figyelemzavar, majd 6 éves korban lehet diagnózist szerezni, addig nem, mert nem vizsgálható, hiszen nem arról szól, hogy sokat van ébren...


egyébként amit leírsz az tipikusan túlpörgés. nagyon könnyű kezelni ezt, bár melós, de mindenképpen ajánlom.

kell egy szigorú napirend, mondjuk 3 órás, persze az igényeihez alakítsd majd, te tudod mikor eszik.

de kb így:

felkel, megeteted, játszotok, ébredés után 3 órával megint megeteted és megy az ágyikójába. nem baj ha nem alszik, de fektesd le. csináld az altatási ritusotokat, pl. sötétítsd be, énekelj vagy susogj, simizd a hátát...

ha nem alszik el vagy ha túl korán kel akkor ne vedd ki, hanem újra kezd el altatni... aztán 1 óra múlva kijöhet, és kezd mindent l, 3 óránként.

alakíts ki séta időt is, ekkor játék helyett sétáljatok, az adott altatási időre érjetek haza.

ha ezt így megcsinálod, pár nap alatt rááll. nekünk nagyon bejött, 3 hónapos korától csináljuk, persze folyamatosan változtattuk az igényeihez, de a minta ez volt. 1 hét után átaludta az éjszakát, nappali alvások megnyúltak és sokkal kiegyensúlyozottabb lett. egyébként a suttogóban találtam rá erre, olvasd el :)

2014. aug. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az enyém is ilyen volt kb 4 hónaposan, de kb 1 hónap alatt elmúlt. Az lenne a legfontosabb, hogy te ne idegeskedj, mert átveszi a picur.

Nekem a doktornő azt mondta, hogy ilyen kis baba még nem lehet hiperaktív. A lényeg hogy próbáld meg kielégíteni az igényeit, kérj segítséget a nagyszülőktől, hogy te is ki tudd pihenni magad, és tud hogy ez sajnos normális :( és valószínűleg elmúlik.

2014. aug. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
kedves 2-es válaszoló!köszi a nagyon jó tippet!akartam már neki napirendet kialakitani mert közben rájöttem hogy ez a baja hogy nem tudja mi következik és nem tud elaludni!csak azt nem tudtam hogyan csináljam!és amikor berakom az ágyba és aludni kell akármennyire sikit hagyjam bent és simogassam?azért elégge tud ám sikitani!de egyébként tuti ez a baja látszik hogy iszonyat túl van pörögve
2014. aug. 29. 21:48
 5/11 A kérdező kommentje:
az a baj hogy nincs kitöl segitséget kérnem mert másokkal is ezt a sikitást csinálja ugyhogy senki nem meri vállani sajnos:(én meg megyek le a lejtön:(már szászor megbántam hogy szültem.....
2014. aug. 29. 21:50
 6/11 anonim ***** válasza:
igen, a kettes válaszado jot irt, itt nálunk alapbol igy "tanitják" az anyukákat. százsor elmondják tisztelni kell az idöt (betartani, hogy mikor mi történik) és napirendet kell csinálni. az elsö perctöl kezdve igy csináltuk, nekünk 8 hetes korára beállt egy ritmus. nem kell se altatgatni, se semmit. ha sirt, megsimiztem, megnyugtattam, majd alvás. evés után mindig játék, majd alvás. délelött nyugi van, délután jövünk-megyünk, sétálunk, kirándulunk. mindig ugyanabban az idöben eszik, fürdik, játszik..stb. 8 hetes kora ota este fél 10 töl reggel fél9-ig alszik.
2014. aug. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megijeszteni,de amit leirtál az nem csak hiperaktivitás."Rugdos,tépi a hajam,keveset és rosszul alszik,sikit.." Van még más tünet is?Az én fiamat még a mai napig nehéz etetni,nem üli végig az étkezést mindig elszalad,és sajnos pervaziv zavara van.Egy ismerös anyuka csak sikitás miatt vitte neurologushoz és kiderült autisztikus.Ne haragudj de vidd el neurologushoz,és megnyugodhatsz.Szemkontaktus rendben?Játékokkal hogy játszik?Hallgat a nevére?csak segiteni szeretnék,mert igy tényleg becsavarodsz,ha nincs aki segitséget,tanácsot ad.
2014. aug. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
én is úgy látom pedagógusként,hogy túlpörög-és először az önálló,hosszú alvást kellene megtanitani neki
2014. aug. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
és hogyan?
2014. aug. 30. 12:44
 10/11 anonim ***** válasza:

Múltkor olvastam hogy ilyen picinél nincs olyan hogy hiperaktív. Én is küszködöm a kisfiammal mert "hiperaktív", utána néztem a témának és konkrétan 3-4 éves korig nem állapítható meg hogy a kisgyerek hiperaktív vagy sem mert a babák nagyon aktívak, de ettől még nem hiperaktívak.

Nem olvastam, hogy előttem miket írtak... Nekem nagyon furi hogy 5 hónaposan ilyen. Az én kisfiam is nehéz eset de a tiéd katasztrófa... Nem lehet hogy picit el van kapatva? 5 hónaposan üti az asztalt meg rugdos, tépi a hajad? Tud ilyet egy 5 hós baba?

Mert az én kisfiam is csinált ilyeneket, kb 1 évesen, de talán ilyen szinten nem...

2014. aug. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!