Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek nagyon nehéz volt a...

Akiknek nagyon nehéz volt a kisbabájukkal (rossz alvó vagy sirós baba stb. ), megosztanátok velem?

Figyelt kérdés
Aki esetleg lenne olyan kedves és leirná a történetét megköszönném.Tapasztalatcsere céljából.Meg az is érdekelne mikor volt jelentös változás azaz mikor lett vele egyszerübb..nekem nagyon-nagyon nehéz az 5 hónaposommal és ezért érdekel másoknál milyen gondok voltak
2014. aug. 30. 22:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Biztos görcsös szegényke. Az én kislányom is sokat sírt, mintha felcserélte volna az éjjelt a nappallal. A gyerekorvos írt fel görcsoldó cseppeket. Onnantól kedz e végigaludta az éjszakát, csak szopizni ébredt fel 4 óránként.

Vigyázz mit eszel. Ha szptatsz, kerüld a k betűs kajákat: karalábé, karfiol, káposzta, körte. Ezek a felnötteknek is puffadást okoznak.

Lefekvés előtt fűrdesd, babusgasd. Az én gyermekeim hason aludtak és ha nyűgösek voltak simogattam a hátukat, amíg elaludtak.

Türelem, kinövi a sírást. Foglalkozz sokat vele. 2 szempillantás és már nem kisgyerek... 😞

2014. aug. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

kórházban tndér volt, még egy kis simogatástól is megnyugodott, azt hittem ilyen baba nincs is mégegy :)

de szóltak, hogy ilyenkor még a születési traumát heverik, ki, majd fog ez változni

itthon igen sírós lett, be is tudtam a fentebbinek,de mire kiderült, hogy hasfájós én beleőszültem, pedig leeshetett volna hamarabb, mert mindig megfeszítette magát, meg volt egy rakás jel, csak ugye nem voltam ezekre kiélezve...

utána nagyon jól bevált az első szélhajtó, csak épp sikeresen rászokott a babakocsira, de olyan sznten, sehogy máshogy nem aludt el, sírása karban sem enyhült, órákig ringatva csak végkimerülve volt hajlandó elaludni, vagy csövezhettem vele az utcán, abban az időszakban majdhogynem csak szoptatni jártam vele haza, rémálom volt.(és nem, lakásban sem aludt babakocsiban, csak lent, utcán)

bnőim segítettek felváltva ringattuk és szoktattuk napokon át a ringatásos elalvásra, amivel mit ad isten 3 hónaposan megelékszik 5-10 percel és ébren letéve sem sír fel, megtanult önállóan elaludni valahogy (olvasgattam erről könyveket, de szerintem a baba értelmesebb volt mint én, magától tanult meg inkább önállóan elaludni, nem a praktikáimmal pl. mindig ugyanolyan legyen az elalvás előtti rutin, mindig úgy tegyük le, hogy tudja ágyban van, ne szoktassuk etetés utáni alvásra, ne legyen cici függő, stb stb)


jelenleg olyan mint egy óramű. ha pl későig vannak vendégek nálunk, nem csinálom az elalvási ceremóniát, akkor nyüszög kicsit, de karban, ágyban, cicin, mindenhol elalszik ügyesen.



de ha mint kérdező még az 5.hónapban is sírós lenne, hát nem tudom hogy bírnám.

2014. aug. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Az enyem nehez eset volt es most sem konnyu-masfel evesen sem. Pici koraban alig aludt napkozben, ejszaka sokszor kelt. Hasfajasra gyanakodtunk, kapott mar mindenfele gyogyszert, cseppet, kesz remalom volt. Minden szoptatas elott es utan kellett adni valamiket, gondolhatod, napi 8-szori szoptatas mellett milyen volt. Aztan elfogytak a gyogyszerek, nem is valtottunk ki kovetkezot. Nem volt az, hogy pl. fel eves korara elmult, hanem szepen lassan, fokozatosan elmult. De ettol fuggetlenul meg mindig kel ejszaka, most 6! Foga nott egyszerre. De ha nem a foga faj, akkor mas...minden ejszaka felebred valamiert.

Napkozben most jutottunk el odaig, hogy 2 orat is alszik egyhuzamban, igaz csak egyszer, de ennek is nagyon orulok. Egyebkent nagyon eleven gyerek, tulsagosan is. Hamar felallt es elindult, azota sem all meg. Nem marad egyhelyben, pelenkacsere is menet kozben van.

Nagyon nehez, de olyan hamar eltelt mar ez a masfel ev, igy visszagondolva. Hasznald ki minden pillanatat az egyuttleteteknek, meg akkor is, amikor ugy erzed, hogy nyug...

2014. aug. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

A korhazbol mar ugy hoztam el, hogy a csecsemosok orultek, hogy megyunk...gondolhatod mar akkor is milyen volt...

2014. aug. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
*megelégszik, perccel (miket el nem írok...?)
2014. aug. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
túl sok jóval nem szolgálhatok sajnos. két hetes koráig óramű pontossággal kelt 3 óránként, evett,aludt,kicsit sírt. aztán jött a hasfájás. konkrétan egész nap sírt,délután tetőzött a dolog, 2-3 órától egészen fürdésig CSAK és kizárólag üvöltött,én is sírtam vele. majd aí fogai jöttek. már a 4. hónapja végén volt 2. és mindehhez még az is hozzá jött,h. egy percnél tovább semmi nem kötötte le. egész nap szórakoztatni kellett, plüssöket mutogatni,házban sétálgatni,utcán sétálgatni...stb és ha elég frappáns voltam,TALÁN nem sírt 3 percig. a mozgásfejlődéssel kicsit jobb lett a dolog, mikor kúszni mászni kezdett,pláne mikor megtanult járni,kicsit felszabadultam. most 16 hónapos,de de mindig elképedek mások gyerekin,h. egy távirányítóval,plüssel,játékkal elbíbelődnek fél órát,nem sírnak,nem hisztiznek,elücsörögnek a babakocsiban komolyan mondom akár 1-2 órát is egy hang nélkül! anya nagytakarít mellettük,ablakot pucol,nagyobbakkal foglalkozik,vagy teljesen mindegy,de a gyerek csendben van és elfoglalja magát. nekem ezzel elentétben 5 perc nyugtom sincs,mert vagy épp összetöri magát,vagy valami mást,vagy kiborít ezt-azt, vagy csak úgy üvölt,mert unatkozik és semmi nem elég jó. legtöbbször az utóbbi van. már totál kivagyok, jelen pillanatban alig várom,h. elkezdjen beszélni,mert irtó ciki vele bárhol is lenni, magyarázkodni,h. most azért ilyen sírós,mert éhes,mert álmos,mert rég látta az apját,mert ...stb és amúgy már nincs annyi kifogásom,amennyiszer bömböl. jó lenne már érteni,mikor mi baja,ha el tudná mondani mi kínja.
2014. aug. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!nekem 3 hónapig csak sirt!azt hittem utána megnyugodott....mert egy picit jobb lett!és most tudjátok mit csinál?se babakocsiban nem hajlandó lenni se kengurúban(kendöben se!) még a boltba se tudok elmenni vele...hordozóban a kocsiban szintén sikit...csak kézben na úgy nem sir...sokszor úgy érzem kihullik a hajam ...nem értem nézem a többi babát és látom ahogy nyugodtan ülnek a babakocsiban és nézelödnek....nem értem mit rontottam el
2014. aug. 31. 18:41
 8/14 A kérdező kommentje:
ja kedves 6-os válaszó ugye hogy neked se mesélte el senki ezeket a dolgokat mielött babát vállaltál?mert ciki vagy nem ciki ha én tudtam volna hogy nekem ilyen gyerekem lesz nem vállaltam volna...már csak azért sem mert a gyereknek egy épelméjü anyára van szüksége..és ezt viszont ép elmével nem lehet végigcsinálni...és ezt csak AZ tudja akinek ilyen gyereke van!!senki más nem tudja még csak elképzelni se!
2014. aug. 31. 19:41
 9/14 anonim ***** válasza:
tényleg senki nem mondta,h. ilyen is lehet a gyereknevelés,de azért én vállalnám megint,ha tudnám is,h. ilyen lesz. azért mikor már ad puszit,megölel,simogat, az sok csendben töltött percet pótol :)
2014. aug. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
ja bár már azt csinálná!csak mi még sajna nem tartunk ott!de tudom az majd mindenért kárpótol ha azt mondja anya szeretlek:)
2014. aug. 31. 21:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!