Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti visszamennetek a harmadik...

Ti visszamennetek a harmadik gyerek vallalasa elott dolgozni, hogy elkeruljetek a gyes betegseget?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 32 eves vagyok, egy 3 eves es egy egy eves kisfiu anyukaja. Ferjemmel azeretnenk harmadik gyereket, de sokszor megterhelonek erzezzuk ezt a kettot is, viszont tudjuk, latjuk a nagyobbikon, hogy mar vele konnyebb es el tudjuk kepzelni az eletunket is harom byerekkel is. Persze vannak hisztik stb, de nyulvan az ejszakazas, mig megtanul enni, inni, jarni, kijonnek a fogai, szobatiszta lesz es megert es kommunikal alapveto dolgokat, szoval az a kimerito szamunkra, meg a terhesseg es szules. Es nekem a bezartsag is. En nem tudom, hogy visszamenjek e elobb dolgozni a kisebbik fiam 2-3 eves korban egy evre, hogy kicsit kizokkenjek, vagy probaljak meg rahuzni itthon. Nem szeretnenk nagy korkut sem, de tul picit sem. Mindenkeppen megakarom varni a szulessel a kicsi ovikezdeset, mert sajnos ket kicsi egyszerre nagyon nehez (nem tudtak aludni egymastol pl). Nem tudom munkahelyem hogy toleralna, hogy egy evre visszamegyek, abban megint terhes vagyok es megint eljovok. Nem szeretnek foallasu anya lenni, harom gyerek utan a legkisebb ovikezdesekor visszamennek dolgozni.
2014. aug. 31. 14:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mindenképpen adnék magamnak időt. majd amikor a 2.is bölcsibe jár, akkor még vagy két évet én rászánnék. Akkor lennél szerintem 35. Az teljesen jó még.
2014. aug. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem akarlak elkeseríteni, de jelenleg esélytelen, hogy két ilyen kicsi gyerekkel te munkát találj. Bár milyen végzettséged is és segitséged van a gyerekekhez. Esélytelen.
2014. aug. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Utolso. Van munkam, kozalkalmazott vagyok. Meg nem szoltak hogy nem kellek
2014. aug. 31. 15:00
 4/14 anonim ***** válasza:
Én is közalkalmazott vagyok. Én az első gyerek születése után, 2 éves korában visszamentem dolgozni, mert mi sem szerettünk volna kis korkülönbséget. Én már akkor is mondtam mindenkinek, hogy tervezzük a második babát, így tisztában voltak vele. 1 évet dolgoztam, majd újra terhes lettem, így éppen 4 év 1 hónap van a két gyerek között. A munkahelyemen gratuláltak és egyáltalán nem volt gond, hogy így csináltam. Bár itt amúgy is jól állnak ehhez a dologhoz. :) Te tudod, hogy a munkahelyed hogy tolerálja a gyermekvállalást, nálunk addig felvesznek egy szerződésest. Idén megyek vissza, tavasszal kérdezték, hogy mikor tervezem a visszatérést, mert úgy hosszabbítják a szerződéses munkaviszonyát.
2014. aug. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Engem nem vártak vissza a munkahelyemre, meg nem is voltam túl fiatal már, így egymás után vállaltuk be a gyerekeket. A legnagyobb és a legkisebb között 5 év van. 36 évesen szültem a picikémet.

Amikor beszélgettünk a 3. babáról, az ismeretségi körben is körbenéztünk. Azt láttuk, ahol az anyuka 2 gyerek után visszament dolgozni, ott csak 1 helyen lett később 3. baba. Mindegyikük azt mondta, inkább nem kezdi elölről az egészet, maradnak 2 gyerekesek.

2014. aug. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
23%
3 Közalkalmazotti munka=éhbér. 2 gyerek után minimum tisztességes jól fizető munkát kell keresned, akár mennyire is tetszik a közféra, meg biztonságos.
2014. aug. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolso, ket gyereknel szerintem toleraltak volna (nyilvan nem tudtam visszamenni az elso ket gyerek esetben mert kicsi lett. Akorkulonbseg). Harom gyereket azerintem nem fogadnak el, nekik meg egy is sok.
2014. aug. 31. 15:27
 8/14 A kérdező kommentje:
Kozben irtak, ezert az utolso az nem az utolsora vonatkozik elozo kommentemben.
2014. aug. 31. 15:28
 9/14 A kérdező kommentje:
240 a br berem, ezzel megelegszem
2014. aug. 31. 15:30
 10/14 anonim ***** válasza:

Én is közalkalmazott vagyok, visszavárnak a munkahelyemre és 2 hónapos a kisebbik gyermekem, két éves a nagyobbik és mi is tervezünk még harmadikat. Szóval ugyanaz a helyzetünk, mint a Tiétek.

Én úgy gondolom, hogy vissza fogok menni dolgozni, mert a 3. gyereknek is jobb egy türelmes, épeszű anyuka. Leszív a két gyerek ilyen kis korkülönbséggel és a szakmámban is szeretnék újra kicsit fentebb kerülni. Azt gondoltam, hogy minimum 1-2 éve visszamegyek, max. 3-ra. Szerencsére itt is jól állnak a családbővítés témakörhöz. És én is dolgozni szeretnék családanyaként a 3. baba után is.

2014. aug. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!