Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Testvérféltékenységre mi a...

Testvérféltékenységre mi a megoldás kis korkülönbségnél?

Figyelt kérdés
19 hónap a korkülönbség a pici most 3 hónapos.Változó ez a féltékenység,van nap,hogy szeretgeti,cumit visszaad neki,puszilgatja,de van amikor ütögetni,dobálni akarja,rá akar lépni,olyankor aznap lelkibeteg,alig eszik,keservesen sírdogál,folyik a könnye,nagyon nehezen vigasztalható...az alvását,ami amúgy iszonyat nehezen állt be,teljesen megbolygatta,van mikor egy órát kell altatni és ordít,éjjel rengetegszer kel,ordít,vagy egyhuzamba 3 órát fent van és hiába fekszünk be mellé nem alszik vissza.Mivel a pici nagyon jó baba,a nap nagy részében a nagyobb van középpontban,minden az ő igénye szerint van szervezve,játszótér,játszóház,fagyizás,séta,mamáék stb.Nagyon sokat van szeretgetve ezért sem értem sokszor ezeket a heves reakcióit a pici felé.Mennyi idő kb míg elfogadja,hogy most már tesó is van?
2014. aug. 31. 22:03
 1/1 anonim ***** válasza:

18 hónap korkülönbség van az enyémek között. Nálunk (és ahogy hallottam több hasonló családnál) az igazi testvérféltékenység akkor durvult el, amikor a kicsi elkezdett helyet változtatni. Szóval lehet, hogy pár hónap múlva még rosszabb lesz.

Aztán folyamatosan csökkent, amikor a kicsi bölcsis volt, még egy-egy bunyó előfordult, de én minden ilyen erőszakot csírájában fojtottam el.

Amikor ovis lett a kicsi, onnantól nem emlékszem, hogy bármikor is verekedtek volna.

2014. aug. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!