Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem fogadja el a testvér...

Miért nem fogadja el a testvérem a segítségem a névadással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nemsokára a testvérem szülni fog, és néhány hete még engem kért meg hogy segítsek nevet választani a kislányának.Ő azt mondja, hogy olyan nevek közül akar választani, mint Anna, Mária, Sára, vagy ilyesmik.Akárhogy próbálom meggyőzni, hogy ezek túl régiesek, nem hallgat rám.Nekem pedig a Kála név tetszik nagyon.Nem tudom miért, nekem nagyon tetszik.Akkor nem értem miért kért segítséget, ha úgy sem hallgat rám? Tényleg olyan szörnyű ez a név? Szerintem olyan egyedi és a kiejtése is nagyon tetszik főleg hogy összecseng a vezetéknévvel: Kovács Kála. Nem lenne vagány?

2014. szept. 3. 21:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem csodálom, hogy nem hallgat rád. Nem értem mi bajod, ki kérte a véleményed és nem tetszik neki, ennyi. Az ő általa kitalált nevek sokkal jobbak.
2014. szept. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%
Hàt nem lenne vagágy. Majd a te gyereked nevezd el. Oké h segìtséget kért de miért kéne azt cainálni amit mondassz?? Az ő gyereke. Elmondat a véleményed meghallgatta neki nem tetszik ez a név...ennyi... amúgy is egy virág neve sztem egy gyereket állandóan csak csúfolnának vele.
2014. szept. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Hát szerintem nem olyan jó a vezetéknévhez olyan nyelvtörős.szerintem nem kéne emiatt felhúznod magad.. az ő döntésük fogadd el.
2014. szept. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor úgy gondolta,hogy hátha tudsz szép nevet,de valószínű annyiry nem nyerte el a tetszését.Megsértődésre nincs okod,az ember meghallgatja a másik tanácsát,de nem mindig fogadja meg.Ez is ilyen.Az ő gyereke,neki kell hogy tetszen a név.A Kàla egy szép virágnèv de én sem adnám a kislányomnak.Azt hittem,az r betűt kihagytad.Klára.Sokan eltévesztenék a leírásàt.Amúgy szép együtt a csengése.
2014. szept. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

Nekem sem tetszik...

Kikérték a véleményed de olyat mondtál ami neki nem tetszik, nincs ezzel semmi baj. Nem kell hogy hallgasson rád és te se sértődj meg ezen.

Nekem pl az Anna tetszik, bár tény hogy tömegnév... de még mindig szebb mint a Kála.

2014. szept. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Izlesek es pofonok 😊 neked az O nevei neki a Te neveid nem tetszenek. Kala nagy kedvencem (Kovacs vezeteknevvel kevesbe tetszik) de nagyon sokaknak nem tetszenek a viragnevek.
2014. szept. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked tetszik, akkor add a te gyerekednek. (ha a testvéred elfogadná az ötleted, akkor utána az lenne a gond, hogy "ellopta" a kedvenc nevedet).

Azért nem fogadja el a "segítséged" mert nem segítettél neki. Felsorolt egy csomó lehetséges nevet, és a segítségedet várta, hogy segíts választani. Te nem segítettél. Miért csodálkozol?

2014. szept. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%
Lehet, hogy abban kérte a segítséged, hogy az ő általa felsorolt nevek közül (amik szerintem mind szépek) segíts választani. Amúgy a Kála olyan, mintha egy raccsoló embert hívnának Klárának...
2014. szept. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%

"amúgy is egy virág neve sztem egy gyereket állandóan csak csúfolnának vele."


Ibolya, Rózsa?

2014. szept. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
92%

Nem fogadja el, mert a sajat gyermeket varja. Ezert sertodesre valo okod nem lehet!

Imadom az Anyosomat. Mikor kiderult, hogy kisfiunk lesz, o romatikus rozsaszin koddel a szeme elott egyfolytaban arrol rebegett, hogy nevezzuk el Benjaminnak. Egy nap muszaj volt neki elmondanom, hogy a gyermek a mienk. O mar elnevezte a ferjemet...nem lesz Benjamin mert hideglelest kapok a nevtol.

Ha neked lesz kislanyod, majd ot ugy nevezed el, ahogy neked tetszik.

2014. szept. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!