Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 honaposnak mennyit kell...

11 honaposnak mennyit kell ennie? Az en kisfiam nagyon rossz evo, fel eves koráig kizárólag cicizett meg vizet sem kapott, mai napig cicizik sokat. Mikor fog mar rendesen enni?

Figyelt kérdés
2014. szept. 3. 21:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Akkor fog enni, ha visszaveszel a cicibol, hiszen a tejed is taplalja, nem motivalt az evesre. Ismerek ket 2 es 3 kozotti gyermeket, akik szinte semmit nem esznek, mert szopiznak, barmikor, barhol... Anyukak persze szep vekonyak, talan ez a cel, nrm tudom. Mindenesetre az 3 eves anyukaja mar panaszkodott, h kivan, de hat dacol-hisztizik a gyerek, ha nem kapja meg a cicit. Nyilvanosan. Ez azert sem szerencses, mert egy tudatos, valogatos gyereket, akihez mar a reklamok is elernek, nehezebb raszoktatni az egeszseges etelekre. Persze a gyerek taplalasa, szoptatasa mindenkinek a maganugye, es lehet persze sokaig szoptatni, de en pl csak ugy tudnam elkepzelni, h szabalyok vannak benne, pl csak otthon, csak este stb.

En max egy eves korig szeretnek szoptatni, most 10hos a babam. 2x szopizik, esti lefekveskor es reggeli keleskor. Ezen kivul 2x eszik fozeleket es ketszer meg gyumolcsot, vagy az egyik gyumolcs helyett tejpepet vagy tapszert gabonaval.

2014. szept. 4. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elso vagyok. Fozelek adagja 220-250g. Gyumi/pep adagja 150-180g.
2014. szept. 4. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az előttem szólóhoz:nagyon szerencsés anyuka vagy.

Én is szenvedek a kevés evés és hízástól, és tudom, hogy a szoptatás miatt van, igyekszem nagyon, hogy az 1 éves kisfiam, mikor kif. cicit kér, előtte megetessem, de csak pár falatig jutunk, egyszerűen semmit nem szeret enni igazán, viszont a cici...

Legszívesebben egész nap azon lógna. Ezért szinte állandóan játszóterezünk, játszó házazunk, viszont ahogy haza érünk már mondja, hogy cici.

A lányaimmal is ez volt a helyzet, két éves korukig szopiztak, csak utána kezdtek el normálisan enni.

Jó, csodálatos dolog a szoptatás, és tényleg hasznos is(főként mikor beteg a gyerkőc)de ez a másik véglet is nehéz, mikor az ember nem tudja abbahagyni.

Ja és én még csak szép karcsú sem vagyok. :(

2014. szept. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!