Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdik érteni a szavakat...

Mikor kezdik érteni a szavakat, mondatokat, hosszú mondatokat, szöveget?

Figyelt kérdés

az én babám két szóra egyértelműen, helyzettől függetlenül reagál, visszajelez)(ham-ham, pancsi-pancsi)

és 4 "hangsort"(énekelt mondatot)ismerhet(mert születése óta énekelem ugyanazt a pelenkázásra, egy másikat a babakocsizásra, harmadikat popómosásra, negyediket fürdésre, csak hogy tudja, hogy mit fogok vele csinálni)


amikor általában beszélek hosszá, csak mosolyog és tisztán látom, hogy gőze sincs, hogy miről beszélek, nevet ha nevetek, nem érti, ha legörbítem a számat, ha csodálkozok utánoz, szóval érzelmi tölteteket ért, ha ért...


mennyit kellene érteniük a nyelvi kommunikációból kb 4 hónaposan?


2014. szept. 5. 00:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Pont ennyit amit leírtál. Napirend, szokások, folyton egymás után követő dolgok abszolút segítenek nekik a bejósolhatóságban. Én is így csináltam kezdetektől használtam a pancsi-pancsi, ham-ham, "vége-vége" dalt, kezdetektől volt napirendünk és szerintem simán tudta mi fog következni.
2014. szept. 5. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ennyit. :) Az én lányom a nevére figyelt fel 4 hónaposan, akár ha az apukájával említettük, akár ha neki szóltam - egyaránt felkapta a fejét, és nála is az evés, meg a fürdetés volt, amire nagyjából reagált. Hét hónaposan volt az, hogy ha kérdeztük, hogy hol van mama/papa/anya/apa, akkor ránézett meg integetett neki, akkor már a védőnő is kérdezte, hogy valahogyan reagál-e a családtagok neveire. Ő elég korán kezdett beszélni (legalább is a férjem szerint, ő neurológus, én nem értek hozzá annyira), és hamar is értett ennek nyomán, tehát gondolom vannak ebben azért egyéni eltérések. Én pl. csak két évesen kezdtem beszélni, tehát biztos a többi rész is csúszott valamelyest. :)
2014. szept. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

akkorhát nem aggódok


de még van egy olyan dolog is, hogy mindennek azt hiszi én vagyok a hangja (játszottam neki a kabaláival, brummogtam a macival, meg stb), erre azt veszem észre, amikor mama, vagy rokonok, ismerősök gügyögnek neki, igazán inkább akkor van rekciója, mosolya az illetőre, amikor a háttérből "gügyögve affektálok" hozzá

2014. szept. 5. 16:32
 4/4 A kérdező kommentje:
szóval amikor a háttérből(tehát nincs szemkontaktusunk, nem rám figyel, hanem aki ott van) mondok neki valamit nagy kedvesen, akkor kezd mosolyogni a mamára, vagy másokra
2014. szept. 5. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!