Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba és perzsa macska szerinte...

Baba és perzsa macska szerintetek?

Figyelt kérdés
Ti mit tennétek? A cicát adjam át anyósoméknak? Vagy maradjon? Van akinél cica és baba is van?

2014. szept. 5. 11:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem adnám, bár nálunk a macska a lakásba nem jöhet be. Házi cica. Én nem szeretném, ha felmászna fotelre, ágyra stb,a gyerek dolgairól nem is beszélve.
2014. szept. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ő csak a lakásban van, kintre nem megy, maximum az erkélyre. Hát igen, elég sűrűn kell takarítanom, a hosszú szőr miatt. Ezért is vagyok most kétségek között.
2014. szept. 5. 11:16
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, ezért írtam, hogy a miénk kint van, a ti esetetek más, de biztos, hogy nehezen válnék meg tőle...
2014. szept. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem van macskàm nem tervezem,h megvàlok tőle..imàdom..:))annyi valtozas lesz,h a gyerekszobàban lesz egy hàlós ajtó cica nem mehet be..többször kell porszívózni..stb..amitől èn a helyedbe inkàbb tartanèk,h a perzsàk nem a legokosabb cicàk és nem biztos,h ő is szeretni fogja a babat..de ez nem törvenyszerű csak mondom mert ez a tapasztalatom..
2014. szept. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Van egy 21 hónapos kislányunk, és két perzsa cicánk. Az egyik kijárós, a hiedelmekkel ellentétben rettentően intelligens macska, a másik pedig egy nyomott orrú, valóban igen buta cica, ő nem sokat jár ki.

A cicák pici kora óta elkerülik a gyermeket, már a hangja miatt is, nem sok kontaktusban voltak eddig. Néha közelednem egymáshoz az okosabbik cicával, a cica megszaglássza, a picúr megfogdossa, majd mindenki megy a dolgára.

Két-háromnaponta takarítom a padlót, odafigyelek a rendszeres féregtelenítésre, és bolhairtásra, de ennyi.

A cicák etetőtálját csak az étkezések idejére teszem le, mert a már jövő menő manó párszor megnézte, mit esznek a cicák.

Arra kell még esetleg figyelni, ha bújós cica, akkor nehogy ráfeküdjön a picire. Nálunk ez fel sem merült, a gyerekágyban is csak 2x kaptam rajta az egyik cicát, amikor nem volt benne a baba.

Bár mondom, a mi cicáink elég antizsociálisak :), így nem kellett tartanunk a sok találkozástól, más cicáknál kicsit több odafigyeléssel, de szerintem megoldható az együtt élés a babával.

2014. szept. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Julie S ***** válasza:
Nekunk kinti-benti hosszuszoru macskank van. A 11 honapos lanyunk imadja, a macska ot mar nem annyira, mert parszor megtepte. :) Semmi gondot nem okozott a macsek. Persze, osszeszoroz sok mindent, de nincs szonyegunk, igy konnyebb takaritani. Amig pici volt a kiscsaj, addig ra se nezett a macsek, most mar ot is udvozli, dorgolozik hozza. Szoval jol megvannak egyutt.
2014. szept. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

felmerült benned hogy megválsz a macskádtól, csak mert gyereked születik? szegény cica :(

2 macskám van a 3 hónapos babám mellett egy félperzsa és egy fajtatiszta perzsa. parketta van a gyerekszoba kivételével mindenütt így elég felsöpörni és felmosni, a gyerekszobába meg nem mehetnek be, és ennyi. sosem értettem miért nem tudják (akarják) emberek megoldani gyerek mellett a macskát, annak a babának a legnagyobb élmény lesz ha elkezd cseperedni egy kisállat, nem beszélve arról, hogy kutatások alapján kevesebb az esély allergiára állatok mellett és sokkal toleránsabbak, felelősségteljesebbek azok a gyerekek akik állatok között nőnek fel. kérlek ne válj meg a cicádtól (elvileg) ő érte is egy életre felelősséget vállaltál.

2014. szept. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!