Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan mondjam el a páromnak,...

Hogyan mondjam el a páromnak, hogy nem a testvére lesz a keresztszülő?

Figyelt kérdés

Még nagyon az elején (8 hetesen) beszéltünk az egészről. Akkor beleegyeztem, de nem mondtam 100%-ra, hogy párom testvére legyen a keresztapa.


14 hetesen megkértem a Nagybácsimat és feleségét ( mivel náluk nem lehet baba ), hogy legyenek keresztszülök örömükben elsirták magukat. És már elhalmoztak sok ajándékkal ( babaruhákkal ).


Párom testvére csak azt várja, hogy hú lesz baba keresztapa lesz semmi ajándékot semmit nem vett nem is érdeklődik felénk, hogy mi van. Ráadásúl alkoholista is..Ezért nem szeretném. Félek, hogy ez miatt megromlik a kapcsolatunk párommal. Segítsetek!!



2014. szept. 7. 18:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
lehet két keresztszülő is.. nem bántanám meg ezért a férjet és a már felkért nagybácsit
2014. szept. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Ezt illet volna vele megbeszelni es nem kesz tenyek ele allitani. En nagyon megbantodnek es csalodnek ha a ferjem ezt tenne.


Masreszt nekem fura, hogy elvarod az ajandrkokat. Nalunk meg lett mondva ne vegyenek semmit (persze pici ajandekot kapott a keresztelore). Fura szamomra, hogy ez a merce. Annyira jo keresztszulo amennyi ajandekot vesz..... Persze sok helyen ez szokas, nalunk nem.

2014. szept. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Azt nem írtam le, hogy volt egy vitánk a párommal ( pont a Testvére miatt) és akkor beszéltem a Nagybácsival.



Nem várom el az ajándékot hisz nagybátyámék is csak 2 alkalommal hoztak és akkor se számítottam rá. De ők minden héten ha tudnak többször is eljönnek utaznak 15 km-ert. Párom testvére itt lakik2 utcával lejjebb és még egyszer se jött el, egyszer se hívott fel érdeklődni, hogy mi van velünk..


Próbáltam beadagolni páromnak, hogy Testvérének még simán lehet gyereke.. ( 4-en testvérek ott is bárkinél lehet majd keresztszülő )! Nagybátyáméknál meg NEM LEHET lombikkal sem, sehogyan. Max örökbefogadással.. Ezért gondoltam rájuk.



Alkoholista keresztszülő meg szerintem senkinek sem kell.

2014. szept. 7. 19:14
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Egyrészt ez közös döntés kell, hogy legyen. Másrészt lehet több keresztszülő. Harmadrészt miért nem korábban szóltál, hogy nem őt akarod miért egyeztél bele? Végül nem az ajándék mennyiségén múlik a jó keresztszülőség. De a legszebb, hogy beleegyeztél, most meg kijelented, hogy már pedig nem úgy lesz. A férjed meg majd azt jelenti ki, hogy nem az általad kiválasztottak lesznek.
2014. szept. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a baj, hogy nem O lesz, hanem az ahogyan intezted. Nem a sogort bantod meg hanem a parod.
2014. szept. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Miért nem lehet több keresztszülő??? Te részedről 1 és a párod részéről is 1!


Amúgy sztem ez nagyon csúnyán intézted és meg fogod bántani a párod ha csak közlöd vele.

2014. szept. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Eloszor is epeszu ember ezt megbeszeli a parjaval es nem egyedul dont. Masreszt, mi a pcsat kellene venni egy meg meg nem szuletett gyereknek? Harmadreszt, ha az en parom volnal, mehetnel a nagybacsidhoz magyarazkodni, hogy miert is nem o lesz megse a nagybacsi.
2014. szept. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

Valószínűleg ha ezt normálisan elmondtad volna a párodnak, hogy miért nem szeretnéd, valószínűleg ő is megértette volna.

Mi van, ha ő is megkérte már a testvérét, hogy legyen keresztszülő, csak még ő sem szólt neked, ahogy te sem neki?

2014. szept. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%

Nem normális, hogy ezt a párod háta mögött intézted.

Tényleg lehet több keresztszülő is.

Minek járjon át a sógor, nem a te keresztapád lesz? Vagy azt várod, hogy a hasadat simogassa, mert ott van a keresztgyerek?


Remélem a párod is feltesz egy kérdést, hogy "Hogyan mondjam meg a páromnak, hogy nem a nagybácsija, hanem a testvérem lesz a keresztszülője a születendő gyerekünknek???"

2014. szept. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Mint irtam nem lett 100%ra mondva a baba mivel még mondtuk azt is, hogy veszélyeztetett terhes vagyok elis vetélhettem volna 12 hétig. Csak azt kérdeztük meg Párom testvérétől, hogy vállalná-e ha úgy van. Tehát nem lett 100%-ra mondva utána fel se jött a téma.


De már megbeszéltük Párommal, és egyáltalán nem zavarta! Mivel ismeri a bátyját, hogy milyen. Meg ahogy irtatok meg is ijedtem, hogy ki fog bukni sőt még ő nyugtatott, hogy ne csináljak belőle ekkora ügyet!


Ha olvastátok volna azt is írtam, hogy akkor összevesztünk elég rendesen! Nagybátyáméknál nem lehet baba azért gondoltam rájuk! Nem szeretnénk több keresztszülőt ebben egyet értünk. És most már nem kell leszólogatni... Segítséget kértem és nem azt, hogy leosszatok minden végett.. Ha nem tudjátok az okot, hogy mi miért történt így plána nem kéne negatívan hozzá állni. Nem is kérdeztek csak oltotok végig.


Fogadok el se olvasták páran azt sem amit leírtam... Mindegy megoldódott és szerencsére olyan párom van aki a gyerek szempontját is nézi és nem csak úgy oda vágná egy alkoholista embernek...


Az ajándékot csak megemlítettem mint írtam már és nem az a legfontosabb, hogy ki ad és ki nem... De Párom testvére erre fele se néz 2 utcával lakik lejjebb nem bír ide jönni vagy ha találkozunk csak köszön és megy tovább.. Nagybácsikám ahogy tud megteszik a 15km-es utat ( Jó ez se sok..nincs távol..) de ők legalább ahogy tudnak jönnek érdeklődnek...

2014. szept. 7. 22:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!