Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem fázik meg a baba az...

Nem fázik meg a baba az úszópadlón?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdett kúszni a babám és elég ügyesen csinálja.Azért aggódok hogy nem fázik e meg a pocakja a padlón kúszás közben,vagy miközben megpihen.Nem valami meleg a padló,a nappaliban meg csak egy kisebb szőnyeg van amiről mindig lekúszik.Egyre inkább be akarja járni a lakást én meg nemsziven akadályozom hogy minel hamarabb atmenjen mászásba,de a konyhacsempére sem merem engedni.Túl aggódom a dolgot?

2014. szept. 7. 19:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, túlaggódod, ráadásul azzal, hogy a mászást erőlteted, inkább ártasz neki. Inkább adj rá egy plusz réteg ruhát, pl. Egy bodyt és hagyd, hogy a maga ütemében fejlődjön és kiélhesse a felfedező vágyait. Bármit raksz alá, mindenről le fog mászni. Ha hagyod, hogy mindent megnézzen kúszás közben és sokat csinálja, annál hamarab kezdi majd érdekelni a "fenti" világ, és sokkal magabiztosabban fog mászni.
2014. szept. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, túl aggódód. A babáknak, kisgyerekeknek valamiért jobb a hőbírásuk mint nekünk felnőtteknek. Jobban bírják a hideget, meleget mint mi, és nem fog felfázni, megfázni mert felfedezi kúszva a lakásnyi kis világot.. Ha elfáradt, vagy fázik akkor úgyis jelezni fogja.
2014. szept. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
1.es.Soha semmit nem eroltettem a babamra,nem tudom honnan szedted ezt,en nem irtam.Épp hogy akadályozom azzal hogy visszahurcolom a konyhábol,amit nem akarok.Azert is irtam ki a kerdest mert a férjem folyton azt hajtogatja hogy megfazhat,valahol ereztem hogy ez nem igaz,ugyhogy kozonom a megerositest.Mindig bady van rajta,alatta tricsko szerintem nincs tuloltoztetve. Hagyni fogom fedezze fel a lakast.Akkor a csempére is engedhetem nyugodtan?
2014. szept. 7. 20:06
 4/6 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Bocsi, akkor rosszul értelmeztem azt a mondatot... :) Igen, mehet engedheted a csempére. Egyébként gondolj arra, hogy ők mozognak kúszás közben, ráadásul a piciknek ez még igen nagy fizikai tornát jelent, tehát emiatt sem fáznak a kövön. Ha a férjed aggódik, akkor mondd meg neki, hogy feküdjön a gyerek mellé és kússzon vele! Garantálom, hogy neki sem lesz olyan hideg a csempe, és talán megynugszik. ;)

2014. szept. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2014. szept. 7. 21:05
 6/6 anonim ***** válasza:
A kisfiunk tavaly télen kezdett kúszni, hetekig a földön volt egy olyan lakásban, ahol szinte mindenhol járólap van. Elég hideg volt. Én úgy próbáltam kiküszöbölni, hogy megfázzon a kis mellkasa/tüdeje, hogy a hosszú ujjú bodyra kantáros nadrágot adtam rá, annak a kantárrésze pont a mellkasát védte. Persze laza, puha anyagú kantárosokat szereztem be, hogy ne akadályozza a mozgásban. Sosem volt beteg.
2014. szept. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!