Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik olyan hasfájás amitől...

Létezik olyan hasfájás amitől nem két evés között sír a baba, hanem evés közben? Mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés
2014. szept. 7. 22:42
 1/8 anonim ***** válasza:

okok lehetnek

- nagyon spriccel a tej, és nyeldes, levegőt is, kapkodva eszik, nagyon bosszantó ez neki, illetve feszíti a sok bubi a pociba, ezért sír

* ha szopizás közben kihúzod a szájából a bimbit, és 3 vékony sugárban szerte széjjel spriccel a tej, akkor ez könnyen meglehet. illetve ha szörcsög, kortyogó hangokat hallatt a gyerek szopizás közben...

- nem spriccel annyira a tej, mint ahogy ő szeretné, és dühös, hogy nem jön eléggé, pedig ő úgy lakmározna

* igyál tejszaporító teát, relaxálj szopiidő alatt, hallgassatok kellemes zenét szopizás közben. ha nyugtalankodik, mond neki, hogy türelem tejet terem, dédelgesd, ennyi. a tej ha gyengén jön eleinte is, később beindul, beáll az igény szerint.

- feszíti a büfi

* általában ha szopi közben a büfi feszíti, akkor el-el engedi a bimbit, és talán panaszkodik is, de visszaveszi a szájába. tekereg, csavarja a bimbót, feszít, tapos a lábával. - hát szegénykének csikarhatja a pociját a buborék, persze, hogy fura mutatványokat tesz, de közben meg enne, ezért vissza-vissza húz a mellre. a megoldás ilyenkor az, ha megböfizteted - akár 1 percre is a válladra veheted, és nyugtasd finom hangon, hogy mindjárt folytathatja a műveletet.

2014. szept. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

jaj, az első verzióra a megoldás az, ha mondjuk eleinte hanyatt fekszel, és úgy teszed cicire pl. így nem spricceli torkon a gyereket a tej.

ha nagyon jön a tejcsi, akkor az előfejés se feltétlen a jó megoldás (mert az ugye tejet szaporít) viszont például a serkentő dolgokat - pl. szoptatós tea, érdemes elhagyni.

beáll egy idő után a mennyiség.

ha nagyon aggaszt mégis a dolog, fejj le pár milit a melledből szopizás előtt.

nagyon vicces hanyatt fekve szoptatni amúgy, kis koboldmaki fejjel tudnak rád nézni ebben a pózban a kicsik :) (túl nagy mellnél nem feltétlen műkődik ez a póz)

2014. szept. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Sokat pihentetem,büfiztetem közben, mégsem segìt :-(


Köszönöm a segìtséget!

2014. szept. 8. 08:53
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez van, már 4 hónapos, és mindig ez van. Ő nagyon hasfájós sajnos :(
2014. szept. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

azt írod sokat pihenteted evés közben. az nem jó, éhes babának ennie kell, nem pihennie, ettől i s sírhat.

próbáld meg, hogy lefejsz, és üvegből eteted meg. ha így nem sír akkor vagy spriccel vagy lassan jön a tej. ha így is sír akkor nem ártana orvoshoz menni, megnézetni pl. nincs e letapadva a nyelvféke, nem feszes-e az arcizma stb.

nem csak fajfájás miatt sírhat, sőt.

hasfájás azért nem az első 2 korty tejtől lesz és nem akkor mikor lenyelni, azért kell idő.

2014. szept. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azert pihentetem, mert sajnalom szegenykemet h sir, pihentetesnel nem sir, nincs nyelvfeke, sem feszes arcizma. Dokik szerint csak tul kell elni ezt az idoszakot. Vedono szerint eves kozben indul be az emesztese azert sir

Eppen ezert irtam ki a kerdest kedves utolso, mert ugy tudtam a hasfajas ket eves kozott jelentkezik.

2014. szept. 8. 13:15
 7/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, picimnek pár korty után beindul a belek mozgása, ami fájdalommal jár, így tekereg a cicin, mocorog, nem tud egy jóízűt enni. Nekem is mindenki azt mondja h túl kell élni...ami nem egyszerű, mert egész nap fáj a hasa, bármit csinálhatok :-(
2014. szept. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves 4es, sajnálom, akkor nálatok is nehéz, és így nem eszik keveseket vagy kevesebbet mint a hafájás elött?
2014. szept. 9. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!