Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos baba éjjel még...

6 hónapos baba éjjel még 3-szor 4-szer eszik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
6 hónapos a babám, 3 hónapos kora óta nem szopizik (elutasította a cicit). Soha nem aludta át az éjszakát, minimum 3-4-szer ébredt mindig. Este 8-kor fekvés, akkor evés, majd 11-12 körül megint evés, majd 1-2-3 körül, és 4-5-kor reggel. Mostanában szinte óránként fenn van éjjel, mocorog, sír, forgolódik. Adok neki cumit, vizet, bekenem a fogát, megnyugtatom, felveszem, de csak akkor alszik vissza, ha evett. Mivel már tápszeres, nem komfort evésről van szó. Nem tudom mit tegyek, félek, hogy elhízik. Már 180 ml-t eszik elalvás előtt, de éjjel 150ml-nél nem adok neki többet, és hígítom az éjjeli tápszert, mert nagyon sokallom, hogy ennyit eszik éjjel. Le kell szoktatni az éjjeli evésről? Hogyan?

2014. szept. 8. 14:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
én úgy szoktattam le az éjjeli evésről a kisfiamat, hogy amikor megébredt magam mellé vettem az ágyba hozzábújtam és visszaaltattam... 2 hét alatt teljesen leszokott az éjszakai ébredésről... azóta is a saját ágyában alszik, nem szokott ahhoz hozzá hogy mellettem aludjon.. este 8-tól reggel 7-ig :) (5 hónapos) -bár nekünk most jön majd a fogzás, lehet lesz kis visszaesés, de majd kiderül.. 2 hónapos kora óta átalussza az éjszakát...
2014. szept. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy most is velünk alszik. 3 hónapos koráig a aludt a saját ágyában, addig bírtam a 3-4-szeri kelést, etetést. De 3 hónaposan kezdődött a fogzás, és 10-15-ször ébredt, akkor el is utasította már a cicit. Nem bírtam a folyamatos felugrálást, hulla fáradt voltam, ezért beraktunk egy ágyat közvetlen a miénk mellé, és ott alszik, Így csak közelebb húzódom hozzá, ha kell.
2014. szept. 8. 14:37
 3/14 A kérdező kommentje:
Egyébként arra gyanakszom, hogy azért eszik ennyit, mert amikor még a pocimban volt lassabban fejlődött, kicsi volt a súlya. Folyamatos fekvés és infúzióval érték el, hogy gyarapodjon. Végül jó súllyal született, 2800 gr volt. Szülés után mellre tettük, de nem evett, nem tudott szopizni. Egyszerűen nem volt meg rendesen a szopóreflexe. 3 napig nem is evett a kórházban, csak cukros vizet kapott. 3 nap kapott tápszert. Nekem is nehezen indult be a tejem, kínszenvedés árán a 2. héttől. És azóta mintha kompenzálná a születés utáni evéshiányt. szept. 19-én lesz 6 hónapos, de már 7,7kg. Nem akarom, hogy elhízzon, megkaptam a védőnőtől, hogy tömöm a kisfiamat, és 1 éves korára gurulni fog. Pedig nem erről van szó,nem erőltetem soha az evést. :(
2014. szept. 8. 14:44
 4/14 anonim ***** válasza:

Ja, ha nem adod neki a kellő mennyiséget, miért csodálkozol, ha éhesen ébred? A gyerek nem gép, hogy mi mondjuk meg, ennyit kell enned és kész! Ha éjjel is hígítod a tápszerét, persze, hogy nem lakik jól, mert legfeljebb csak a szomját oltod.

Egy csecsemőről beszélünk, nem két éves kisgyermekről!

A tápszeres doboz szerint is 210 ml az adagja a babának, ennél sokszor már többet is esznek.

Kóstoltatás, hozzátáplálás?

Ne szoktasd le az éjjeli evésről, hanem adj neki normálisan enni! Ha többet hízik az előírtnál, fogyókúrára fogod?

2014. szept. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Adok rendesen enni neki. Napközben már kap főzeléket és gyümölcspépet is, amit én csinálok, csak ritkán kap üvegeset. Egy étkezést már kiváltottunk. És ha végigolvasod a leírtakat, kiderül, hogy a védőnő (és már a gyerekorvos) is megjegyezte, hogy nagy baba, és hogy éjjel már nem szabadna ennie ennyit. Jól gyarapszik, és épp ezért javasolta a védőnő az éjszakai tápszerek hígítását. Magamtól eszembe sem jutna ilyen, pláne nem fogyókúráztatás. Tapasztalatokat szeretnék olvasni, hátha valaki is jár hasonló cipőben. Mint mindenki, én is azt szeretném, ha egészséges babám lenne.
2014. szept. 8. 15:18
 6/14 A kérdező kommentje:
Ja és azért adok napközben neki "csak" 180 ml-t, mert nem eszik meg többet.
2014. szept. 8. 15:19
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Először is, felejtsd el, amit a védőnő és gyerekorvos mondott.

"éjjel 150ml-nél nem adok neki többet, és hígítom az éjjeli tápszert, mert nagyon sokallom, hogy ennyit eszik éjjel." - ezt te írtad. Ennyit eszik meg éjszaka vagy te keversz ennyit és megeszi, de enne még? Készíts többet és annyit egyen, amennyi jólesik neki. Ne hígítsd a tápszert! A dobozokon is rajta van, hogy nem szabad!

Próbáltad már, hogy vacsira tápszer helyett tartalmas főzeléket vagy tejpépet adsz és utána még kis tápszer?

Mivel minden alkalommal eszik, nem csak nyammog és cumizik, a legnagyobb valószínűséggel éhes. Normális hígításban add a tápszert, és annyit, amennyit kér.

Egyáltalán nincs extrém súlya a babádnak, nem is soványka, de nem is kirívó eset. Az első fiam hat hónaposan közel 9 kg volt, na ő tényleg gurult, viszont rohamosan fejlődött a mozgása, egy éves korában 11 kg volt, egyszerűen hozzányúlt és lassult a hízás üteme.

Amint beindul a babád, nála is le fog lassulni a hízás, sőt, olyan is lesz, hogy nem hízik, csak hosszra nő.

Nem fog elhízni, egy csecsemő nem unalmában eszik, nála még nincsenek evési zavarok, nassolás.

2014. szept. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha már 6 hónapos a babád, szerintem megpróbálhatsz neki éjszakai tápszert adni! Például a Humana Schlummer Milch nagyon finom és jól is fog lakni tőle. Ha már hozzátáplálsz, van a Milupának egy babakeksze, amiből én reszelek neki este ebbe a tápszerbe egyet. Finom nagyon! Ha kipróbálod, szerintem az első pár nap délelőtt add neki, nehogy fájjon a hasa stb. Ettől sem fogja rögtön átaludni az éjszakát, de talán később fog felébredni és tudtok aludni akár 5-6 órát is egyben! :)

Az én személyes véleményem az, hogy egyen a baba, amennyi jól esik! Nem fog elhízni, ha normális ételt kap!!! (mármint nem cukros akármiket) Ha megfelelően motivált, foglalkoztatva és bíztatva van, a mocorgás és kúszás-mászás által feldolgozza a bevitt energiát és nem lesz pufi!

2014. szept. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
1-es voltam, fogadd meg szerintem az utánam lévő hozzászólását... az én fiam a 4 hónapos státuszon volt 7.5 kg és egy szóval se mondtak ilyet, hogy el van hízva... jó húsban van, de nem kövér... és igen majd ha elkezd mászni menni, meg megnyúlnak, "elvesztik" ezt a babás húsosságot... tényleg ne foglalkozz ezzel... próbáld meg hogy rendesen adod neki a tápszert annyit amennyit enne... lehet akkor nem fog felkelni ennyiszer - és akkor ha belegondolsz kevesebbet fog enni.. :)
2014. szept. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
nagy baba? az én lányom is 6 hónapos, és majdnem 9kg... nem gurul, nem kövér.. hosszú is. csak anyatejes, nekem is ez a gondom", hogy éjjel is 3 óránként szopizik... ezvan, örüljünk neki , mi is akkor eszünk ha éhesek vagyunk, a védőnőre meg ne hallgass
2014. szept. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!