Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeparációs szorongáson hogy...

Szeparációs szorongáson hogy lehetne könnyíteni? Mindenkinél ilyen kemény?

Figyelt kérdés
A babám konkrétan rám van tapadva.Ha a szobában 2 lépést eltávolodom tőle ,máris vígasztalhatatlanul sír. Arra már esélyem sincs hogy a szobából távozzak. Nem tudok wc-re menni ,főzni .Mosni csak vele ,de azt könnyebben megoldom.Úszik az egész lakás mert csakis a kezemben akar lenni , vagy jobb esetben nagyon szorosan mellettem. Meddig tart ez? Hadonló korú babák anyukáinál nem ilyen durva a helyzet. 9 hónapos
2014. szept. 8. 15:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk a kukucs- játék segített rajta. Ha kimentem a szobából mindig visszanéztem. Először rögtön, majd fokozatosan több idő múlva. Először kacagtak, aztán elunták, és már nem figyeltek annyira. Ekkor mentem a dolgomra. Ha hívott visszamentem. Megértették, hogy nem örökre megyek el, visszajövök. Hamar átlendültek ezen az időszakon. A legkisebbel most vagyunk túl rajta.
2014. szept. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez az előző ötlet is nagyon jó, kár, hogy nem ismertem, mikor az én gyerekem volt ilyen idős, és anyás. Én kendővel végül felkötöztem magamra, és úgy főztem, meg mostam...

és mindig meséltem, hogy mit csinálok...

2014. szept. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is kukucsoltam a wc-ről :-), meg kendőztem és vittem mindenhová, vagy az etetőszékben odaültettem magamhoz.
2014. szept. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az etetőszékbe ültetni esélytelen,mert állandóan mozogna. Csak az étkezések alatt tudom beleültetni. Hordozónk van, de főzésnél az sem jó szerintem. A kukucskálást szoktam vele játszani, de ritkán viseli sírás nélkül. A lábamat is alig tudom arrébb tenni főle és ezt szónszerint értsétek. Persze édesanyám szerint elkényeztettem, minden nyekkenésére ugrottam, ezért van ez. Tény ,hogy sírni sosem hagytam, nem csinálnám most sem másképp.
2014. szept. 8. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!